ASSASSIN’S CREED – Zwiastun filmu

Pojawił się długo oczekiwany zwiastun filmu Assassin’s Creed! Film nie będzie adaptacją żadnej części gry, a opowie oddzielną historię, która umiejscowiona będzie w uniwersum gier Ubisoftu.

Callum Lynch po wykonanej na nim karze śmierci.. budzi się w celi Abstergo, gdzie jako oficjalnie nieisteniejący człowiek ma wziąć udział w pionierskim eksperymencie umożliwiającym przeżycie wspomnień swoich przodków. Cal odtwarza wspomnienia swojego przodka Aguilara w XV-wiecznej Hiszpanii podczas inkwizycji.

Zwiastun prezentuje się znakomicie, ponieważ idealnie odtwarza znane z gier motywy. Są szaleni naukowcy, jest mnóstwo skakania po budynkach, trochę skrytobójstwa, a na koniec spektakularny skok wiary. Można się jedynie przyczepić do udziwnienia Animusa, ponieważ leżanka Desmonda została zamieniona w machinę, która prawdopodobnie będzie kopiowała ruchy Aguilara. Trochę to niepotrzebne, ale z drugiej strony może oznaczać, że wątek współczesny odegra w filmie bardzo ważną rolę.

Premiera 21 grudnia tego roku. W rolach głównych: Michael Fassbender, Marion Cotillard i Jeremy Irons. A poniżej oficjalny, rewelacyjny plakat filmu.

CiPN7ZyXEAAMb22