Od wydanego w 2012 roku filmu Resident Evil: Retrybucja minęło już kawał czasu. O zapowiedzianej na zakończeniu filmu kontynuacji słuch zaginął, ale wreszcie coś zaczęło się dziać. Mamy pierwszy plakat.

Ostatni rozdział (tytułowy Final Chapter) ma zamknąć historię Alice i jednocześnie być ostatnią produkcją w wykonaniu Paula W.S. Andersona, który napisał scenariusz do sześciu filmów, a wyreżyserował cztery. 

W finałowej opowieści akcja powróci do Racoon City i Ula, gdzie rozgrywał się pierwszy, zdecydowanie najlepszy i najbliższy grom, film. Alice jako jedna z nielicznych ocalałych ostatecznie zmierzy się z Czerwoną Królową.

Film zadebiutuje w amerykańskich kinach 27 stycznia 2017 roku, więc zbiegnie się z premierą gry [gra]Resident Evil 7 biohazard (PS4)[/gra]. W roli Alice oczywiście Mila Jovovich, a partnerować jej będzie Ali Larter jako Claire Redfield. Powróci również Albert Wesker (Shawn Roberts), ale nie zobaczymy filmowych wcieleń Leona S. Kennedy i Chrisa Redfielda, którzy pojawiali się w poprzednich filmach.

O to plakat:

reposter