Filmowy reboot Tomb Raidera zapowiedziano na bliżej nieokreślony 2018 rok. Sprawdźcie o czym będzie produkcja, której największą gwiazdą jest tegoroczna zdobywczyni Oscara, Alicia Vikander.

Producent filmu, Graham King podczas wywiadu udzielonego Hey U Guys powiedział co nieco o pomyśle na fabułę:

To będzie coś, co nazywamy powrotem do korzeni. Młoda Lara Croft chcąca za wszelką cenę dowiedzieć się czy jej ojciec jest żywy, czy martwy. Jest to bardzo emocjonalna część filmu i myślę, że to właśnie to zainteresowało Alicię. Wydaje mi się, że opowieść jest bardzo dobra, a my mamy świetną ekipę i świetnego reżysera.

Alicia Vikander wspominała jakiś czas temu, że film oparty będzie na reboocie serii gier z 2013 roku. King też to skomentował:

To będzie coś w rodzaju „origin story”. Chcemy przedstawić Larę w emocjonalny i, mam nadzieję, głęboki sposób. Wydaje mi się, że film stworzony na podstawie rebootu gier wniesie coś świeżego, co z powodzeniem będzie mogło stanąć na własnych nogach.

Inspiracje grą z 2013 roku potwierdził też reżyser Roar Uthaug, więc z łatwością możemy sobie wyobrazić klimat jakim poczęstują nas twórcy. Nie będzie to wesołe skakanie po golemach jakim uraczyła nas Angelina Jolie, a coś poważniejszego. Oby.