Pierwsze DLC do CALL OF DUTY: INFINITE WARFARE to SABOTAŻ

UDOSTĘPNIJ

Minęło już troche czasu od premiery Call of Duty: Infinite Warfare, więc czas na pierwsze DLC. 31 stycznia 2017 z czasową wyłącznością na PS4 zadebiutuje paczka zatytułowana Sabotaż (Sabotage). Co w niej znajdziemy?

CALL OF DUTY: INFINITE WARFARE – Recenzja

Sabotaż to standardowo cztery nowe mapy, których krótki opis znajdziecie poniżej:

  • Noir – mroczne, obskurne miasto inspirowane futurystycznym Brooklynem po zmroku. Noir to klasyczna mapa typu “three-lane” rozgrywająca się w dystopijnej przyszłości, gdzie śródmiejskie kawiarnie i parki otaczają brutalną strefę wojny.
  • Neon – to wirtualne centrum treningowe zaprojektowane do miejskich walk to wyjątkowa cyfrowa arena, na której losowo spawnują się samochody i inne obiekty, a pokonani wrogowie rozpływają się w pikselowej mgle. Trybuny ze środkowego pasa zaspokoją potrzeby dalekosiężnych graczy, natomiast zewnętrzne krawędzie mapy pozwalają na szybki kontratak w zwarciu.
  • Renaissance – to umiejscowiona na północy Włoch mapa Renaissance, na której gracze ścierają się ze sobą w otoczonej klasyczną architekturą i zabytkami Wenecji, której wąskie uliczki i kanały zachęcają do pozostawiania w ciągłym ruchu.
  • Dominion – nowoczesna interpretacja kultowej mapy Afghan znanej z Modern Warfare 2 tym razem osadzona jest na Marsie. Wszystkie obiekty znane z oryginalnej mapy oraz wrak w jej centrum pozostały niezmienione, dodano natomiast ulepszenia mające na celu lepsze wykorzystanie system ruchu.

Najciekawiej zapowiada się jednak nowy rozdział trybu zombie. Wzorowany na latach 80. kapitalny Spaceland z podstawki wniósł trochę świeżości w eksploatowany wątek nieumarłych. Teraz widać, że twórcy mają bardzo ciekawy pomysł na kontynuację. Nowy rozdział nosi tytuł Rave in the Redwoods i będzie hołdem dla kina grozy lat 90. Znani z podstawki bohaterowie pojawią się w domku w głębi lasu i tam zmierzą się z nowymi zagrożeniami. Tak wygląda jej oficjalny opis:

Rave in the Redwoods, następny rozdział zombie opowieści z Call of Duty: Infinite Warfare, kontynuuje makabryczną historię zabierając graczy do nowej dekady – lat 90.  Enigmatyczny czarny charakter, reżyser Willard Wyler powraca łapiąc bohaterów w potrzask swoich pokręconych horrorów. Cztery grywalne postacie z oryginalnej historii także powracają, tym razem w nowych, przesadzonych rolach. Odgrywając je, poznają nikczemny plan Wylera, walcząc jednocześnie z hordami nieumarłych, jakich nigdy jeszcze nie widzieli, w opuszczonym, przejętym przez zombie raverów obozie kolonijnym podsycanym techno szaleństwem.  Rave in the Redwoods to trzymająca w napięciu upiorna przygoda z szokującymi zwrotami akcji, niespodziankami i mnóstwem smaczków, jakie odkryć mogą gracze.