deadpool smieciowa opowiesc

Deadpool Gerry’ego Duggana póki co rozczarowuje. Pozbawiony charakterystycznego dla serii humoru run rozwijał wątek zabójstwa rodziców Wade’a, ale na dobrą sprawę prowadził donikąd. W ostatnim tomie sprawa znalazła swój finał, więc mogło być tylko lepiej. A czy jest? Recenzja komiksu Deadpool Tom 4: Śmieciowa Opowieść.

Z Wall Street pod rynnę

1. Deadpool Tom 1: Nuworysz z Nawijką
2. Deadpool Tom 2: Koniec błędu
3. Deadpool Tom 3: Deadpool kontra Sabretooth
4. Deadpool Tom 4: Śmieciowa Opowieść

5. Deadpool Tom 5: II Wojna Domowa
6. Deadpool Tom 6: Deadpool w Czasach Zarazy
7. Deadpool Tom 7: Deadpool Leci Szekspirem
8. Deadpool Tom 8: Póki śmierć nas…
9. Deadpool Tom 9: Deadpool w kosmosie
10. Deadpool Tom 10: Tajne Imperium

Do Deadpoola przychodzi Marvin, gość z Wall Street, który stracił kasę przekazaną mu przez kilka gangów. Naturalnie trafił na ich celownik, więc postanowił prosić o pomoc swojego idola. I ten sposób popełnił swój pierwszy, ale jeszcze nie największy błąd. Drugim było powiedzenie Deadpoolowi laptopa, na którym trzymał dane obciążające gangsterów. Laptop oczywiście znika, co Wilsonowi wisi i powiewa, ale gdy okazuje się, że wśród gangsterów jest Typhoid Mary, Deadpool decyduje się pomóc i poprosić o wsparcie kilka znajomych twarzy zamieszkujących Nowy Jork.

Niewidomy, Nieśmiertelny i Niezniszczalny

Przy okazji recenzji poprzedniego tomu pisałem, że mam nadzieję, iż zdjęcie bagażu w postaci wątku zabójstwa Wilsonów może bardzo pomóc serii. I tak też się stało! Śmieciowa opowieść nie tylko dostarcza znakomitej rozrywki, ale też przywraca Deadpoola jakiego znamy o kochamy. Jego interakcja z Marvinem wygląda bliźniaczo podobnie do genialnych scen z Dopinderem w filmowej wersji przygód Najemnika z Nawijką. Ponadto dostaliśmy fantastyczną polewkę z Matta Murdocka, gdy Deadpool na jakiś czas traci wzrok i musi polegać na innych zmysłach, a wisienką na torcie jest nieprzerwane wkurzanie Iron Fista i Luke’a Cage’a.

Standardowo trudno połapać się w kolejności załączonych do albumu zeszytów. Gerry Duggan napisał zeszyty Deadpool #13 i #13.1. Charles Soule, czyli człowiek odpowiedzialny za przygody Diabła z Hell’s Kitchen napisał zeszyt Daredevil #7.1, a David Walker tworzący przygody Bohaterów do Wynajęcia dołożył Power Man and Iron Fist #4.1. Skąd te jedynki – nie mam pojęcia, wiem natomiast, że pomimo pozorów udało się skonstruować ciągłą i naprawdę fajnie napisaną historię. Wielokrotnie uśmiechałem się pod nosem i po raz pierwszy nie miałem uczucia zaprzepaszczonego potencjału.

Ostatnie dni magii

Komiks kupicie w sklepie Egmontu

Album kończy tie-in do komiksu Doktor Strange, który ostatnio recenzowałem zatytułowany Deadpool: The Last Days of Magic #1. W historii tej Deadpool przybywa na pomoc swojej demonicznej małżonce Shiklah, której królestwo zostało zaatakowane przez niszczącą magię armię Empirikulów. Jest nieco poważniej, więcej tutaj akcji, a całość kończy się słodko-gorzkim finałem. W tym przypadku ma to o wiele większy sens niż zepsuty wątek, o którym kilkukrotnie wspominałem.

Nareszcie! Potrzeba było czterech tomów, aby Deadpool wrócił do formy. Śmieciowa Opowieść nieprzerwanie bawi, dostarcza świetnych tekstów i nie ogląda się na niewyjaśnione sprawy. Mam nadzieję, że to nowy początek i poziom, który będzie tylko podwyższany. Polecam!

8/10

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.