Ten artykuł powstał przy okazji tworzenia poradnika walk z bossami. Najpierw był to wstęp do, ale powoli się to rozrastało, dodawałem kolejne punkty i wreszcie postanowiłem zrobić z tego oddzielny post. Umieszczę tutaj porady, które warto wykorzystać w pierwszych godzinach gry. Opiszę gdzie warto poszukać ciekawych przedmiotów i co one nam dają. W zalewie statystyk Dark Souls II można się łatwo pogubić, a warto czytać ich opisy. Mam nadzieję, że komuś to pomoże.

Po przeczytaniu poniższych porad możecie zapoznać się z poradnikiem pomagającym w walce z każdym bossem z podstawowej wersji gry.
Część trzecia

1. Najważniejsza porada to CIERPLIWOŚĆ. Dla weteranów nie odkryłem Ameryki, ale nie dla nich jest ten mały poradnik. Zawsze trzeba uważać, trzymać gardę i nie spalać staminy/wytrzymałości do zera. Jeśli wyzerujemy zielony pasek to tylko kwestia chwili zanim ktoś to wykorzysta. W większości walk z bossami mamy czas na 1-2 ciosy przed jego kolejnym atakiem. I tego trzeba się trzymać. Sam wiele razy zginąłem w ostatnim momencie, gdy pasek HP bossa był na wykończeniu. Podjarałem się, że już po wszystkim i atakowałem bez przejmowania się obroną, a tutaj jeden cios i… odradzam się przy ognisku. Cierpliwość raz jeszcze!
2. Po pokonaniu Heide’s Knight na początku Forest of Fallen Giants wypadnie z niego miecz. Wydaje się być całkiem normalny, nie powala statystykami, ale, co nie każdy od razu zauważy, zadaje obrażenia od elektryczności. Wielu przeciwników, w tym bossów, jest podatnych na ataki elektryczne, a zawsze warto zadać dodatkowe obrażenia.
 
3. DSII wzorem Demon’s Souls karze za śmierć odejmując część HP. Pasek życia będąc w postaci nieumarłego spada sukcesywnie o kilka procent aż do połowy (50%). Aby odzyskać ludzką postać, a wraz z nią pasek życia musimy spalić human effigy przy  ognisku. Tych jak zwykle zbyt dużo nie ma i warto oszczędzać na większych bossów. Mój kumpel wojto dał mi cynk odnośnie pierścienia Ring of Binding, który ogranicza spadek życia maksymalnie o ćwierć paska (do 75% HP). Znajdziemy go  Heide’s Tower of  Flames. Możemy się tam dostać z Majuli (HUBa, gdzie levelujemy postać) schodząc do podziemnego przejścia (za kowalem). W Heide’s Tower po mapie snują się kolosy z mieczami lub z maczugami. Na początku wyglądają strasznie, ale po poznaniu ich ruchów łatwo sobie poradzicie. Aby zdobyć pierścień trzeba poruszać się cały czas w lewo. Po drodze będzie kilku kolosów. Na ostatniej arenie wyglądającej na ślepy zaułek trzeba załatwić pałętającego się giganta. W zasadzie trzeba załatwić tylko tego jednego, a resztę można zgrabnie wyminąć. Przy omijaniu problemem może być to, że skubańce dość długo człapią się za uciekinierem i jeśli nie zdążycie szybko załatwić ostatniego to możecie mieć na karku 4-5 innych. Zabicie ostatniego spowoduje, że z ziemi wyjedzie dźwignia. Pociągnięcie jej opuści most zwodzony wielkiej wieży. Wbiegamy na górę i w skrzyni obok zwłok znajduje się upragniony pierścień.
4. Forest of Fallen Giants. Będąc przy drugim ognisku wychodzimy przez otwarte wcześniej przejście i po rusztowaniu i drzewach schodzimy na dół. Trzeba rozprawić się z kilkoma szeregowcami i spokojnie rozejrzeć się po lokacji. Są dwa wejścia do jaskini. Jedna z nich jest bardzo płytka i znajduje się w niej przedmiot. Druga natomiast jest nieco większa i widać w niej płonący ogień. Po wejściu trzeba od razu wrócić bo od tyłu zajdzie nas dwóch przeciwników, wcześniej ukrytych na górze. Po załatwieniu podchodzimy powoli, aż zobaczymy jaszczura z pomarańczowym brzuchem plującego ogniem. Ustawcie się tak, aby kula ognia was nie dosięgała i przyczajcie się. Po uderzeniu ognia o ziemię biegniemy i trzymamy się lewej. Za moment pojawią się drzwi, szybko je otwieramy i wskakujemy do środka. W środku znajduje się skrzynia z mieczem zadającym obrażenia od ognia. Przyda się!

5. Kolejny warty uwagi przedmiot znajduje się także w Forest of Fallen Giants. Jest to mała metalowa tarcza (buckler), która słabo broni przed bezpośrednimi atakami, ale za to świetnie paruje ciosy. Zdarzają się przeciwnicy, będący łatwymi do pokonania za pomocą parowania i kontry (jak ostatni boss w DS1). Tarczę bardzo łatwo znaleźć, ale w razie czego zamieszczam filmik jakiegoś gracza z YT.


6. W No-Man Wharf grasują pająkopodobne stwory. Nie są może zbyt silne, ale w grupie mogą napsuć krwi. Rozwiązaniem jest tutaj zdobycie Pharro’s Lockstone. Mając klucz do posiadłości w Majuli (od gościa z jaskinie w Forest of Fallen Giants) znajdziemy jeden z takich kamieni w środku. Drugi można kupić od handlarza przy ognisku numer dwa w Forest of Fallen Giants. Kamień trzeba włożyć w wyciętą w ziemi prostą twarz (oczy i usta). Zdaje mi się, że znajduje się on po wbiegnięciu po schodach na pierwszy poziom, gdzie przy latarni stoi rycerz z psem. Co to da? Wszystkie pochodnie, latarnie i co tam może jeszcze się zapalić zapłoną ogniem. Ogień z kolei odstrasza pajęczaki przez co kryją się w cieniu, czasem w bardzo małych klitkach. Z skrócie zafundujemy sobie ułatwienie w tej lokacji. Oczywiście bez przesady bo bęcki można dostać od każdego 🙂

7. Zaraz po pokonaniu bossa The Pursuer można znaleźć bardzo dobrą zbroję. Cały zestaw zbroi! Jest ciężka, ale też ma bardzo duży współczynnik defense, co można wykorzystać z niektórymi przeciwnikami. Ten filmik wam pomoże jak ją znaleźć.

 
8. Po pokonaniu Old Dragonslayer w Cathedral of Blue w jednej ze skrzyń znajduje się Tower Shield. Jest to wielka tarcza absorbująca masę obrażeń. Przy odpowiednim dopakowaniu uratuje wam tyłem wielokrotnie. Moja póki co jest +6 i wielu szeregowych przeciwników atakując nie obniża  w ogóle paska staminy. Bardzo mocna, chociaż ciężka tarcza.
Poprzedni artykułKONFRONTACJA |Douglas Preston | Recenzja książki
Następny artykułDARK SOULS II – Jak walczyć z bossami cz.1
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię