Film UNCHARTED na papierze wygląda bardzo dobrze

288

 Coś ruszyło w temacie filmowej adaptacji Uncharted. W wywiadzie, jakiego scenarzysta Joe Carnahan udzielił serwisowi Collider pada wiele słów, które ucieszą graczy. Sprawdźcie szczegóły.

We wspomnianym wywiadzie Carnahan powiedział, że on i Shawn Levy (reżyser) widzą film Uncharted jako coś w rodzaju „anty-Indiana Jones”:

Powiem wam tak: Indiana Jones to gość, który kocha muzea i zależy mu, by znalezione artefakty były dobrze traktowane. Ale nie Drake! On jest złodziejem, jest oszustem, jest szkodnikiem. On i Sully nie są „dobrymi gościami”, ale ciągle są lepsi niż „źli goście”. W pierwszej grze jest kapitalna scena, gdy Drake zostawia Elenę. Szczerze myślę, że ten fragment pojawi się w filmie.

W dalszej części Carnahan mówi, że film nie będzie adaptacją którejkolwiek z części, ale będzie garściami czerpał z całego dorobku Naughty Dog.

Proste przeniesienie fabuły gry nie zadziała w filmie. Usiadłem z Amy Hening, usiadłem z Neilem Druckmannem, usiadłem z Nolanem Northem, czyli ludźmi, którzy stworzyli tę serię, i przedstawiłem im swoją pracę i swój pomysł. I podobało im się. Zrozumieli, że nie możesz być zakładnikiem materiału źródłowego.

Trzeba przyznać, że to co mówi Carnahan ma sens. Ważne, że scenarzysta dobrze zna gry, zna charaktery postaci i zna ludzi, którzy stworzyli te gry. Mocno czekamy na nowe informacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.