AUTA 3: WYSOKIE OBROTY – Recenzja

468

Na pssite.com znalazła się moja nowa recenzja. Tym razem przyszło mi przetestować grę na disneyowskiej licencji pt. Auta 3: Wysokie Obroty.

Gra oparta na trzeciej części filmu nie stara się odtwarzać fabuły w nim opowiedzianej. W zamian odhaczania kolejnych filmowych scen, dostaliśmy pełnoprawną, zręcznościową, grę wyścigową. Sam fakt, że twórcy spróbowali zrobić coś więcej niż sklecony na kolanie odcinacz kuponów dobrze świadczy o recenzowanym tytule.

Bierzemy udział w serii wyścigów na solidnej ilości torów bazujących na lokacjach z całej trylogii. Te są rozbudowane, zróżnicowane oraz posiadają masę skrótów do wykorzystania w grze w pojedynkę lub w kanapowej rywalizacji do czterech graczy. Standardowy wyścig i jazda na czas nie różnią się niczym od miliona samochodówek, więc twórcy dorzucili kilka innych trybów. Mamy przypominającą Mario Kart, czy Crash Team Racing rywalizację z użyciem broni, demolkę polegającą na niszczeniu poszczególnych fal przeciwników, a nawet popisy kaskaderski i samochodowy skate park rodem z serii Tony Hawk.

Wystawiłem grze ocenę 7,5/10, ponieważ nie ustrzegła się uproszczeń i bzdurnych problemów. Samochody, bez względu na gabaryty, mają identyczne osiagi i potrafią wykonać dokładnie te same triki. Jest to pożądane w rywalizacji kanapowej, ale przy grze w pojedynkę zabiera sporo motywacji. Do tego oszukujące SI, cudownie materializujące się za naszymi plecami i kilka pomniejszych błędów. Gra warta zakupu, ale nie za premierowe 200 zł. Warto troszkę poczekać.

Cały tekst znajdziecie na pssite.com klikając w ten link

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.