SHADOW TACTICS: BLADES OF THE SHOGUN – Recenzja pssite.com

661

Na pssite.com pojawiła się moja recenzja Shadow Tactics: Blades of the Shogun. Jest to gra wzorowana na dawno zapomnianym gatunku taktycznych skradanek. Jeśli mówią wam coś tytuły Commandos, Robin Hood: Legenda Sherwood, czy Desperados to wiecie czego się spodziewać.

Jeśli jednak to pierwsze spotkanie z ty gatunkiem, to spieszę z wyjaśnieniami. W Shadow Tacitcs każda misja to rozbudowana i rozległa mapa, gdzie roi się od śmiertelnie groźnych przeciwników. Korzystając ze specjalnych umiejętności dostępnych postaci musimy przedrzeć się przez linie wroga i wykonać zlecone zadania.

Pełna recenzja na pssite.com

Bohaterowie to bardzo zróżnicowana paczka. Każdy z nich ma swoje mocne i słabe strony, przez co nie da rady przejść misji jedną postacią. Ważna jest współpraca i pomysłowe łączenie skilli. Mamy Hayato, szybkiego ninje z shurikenami, który zwinność i szybkość przypłaca małą ilością punktów życia. Mugena, bardzo silnego, ale też bardzo ślamazarnego samuraja oraz Takumę – starego snajpera z drewnianą nogą, którego ruch słychać z kilku metrów. Grupę uzupełniają Yuki, wątła, ale bardzo szybka złodziejka i Aiko, lubująca się w przebraniach i odwracaniu uwagi przeciwników.

Pełna recenzja na pssite.com

W Shadow Tactics w wersji PS4 urzekło mnie przeniesione z PC sterowanie i oraz mnóstwo małych pomysłów uprzyjemniających rozgrywkę. O sterowaniu więcej przeczytacie w pełnym tekście, teraz wspomnę o niesamowicie przemyślanym systemie zapisu gry. W grach, gdzie liczy się precyzja i wyliczenie do sekundy, najbardziej wkurza brak częstego zapisu lub długie wczytywanie. Shadow Tactics pokazuje, jak powinno się to robić. Wczytywanie misji jest długie, ale w zamian wczytanie ostatniego zapisu na danej mapie trwa maksymalnie 5 sekund. Oprócz ręcznego zapisu oddano nam trzy sloty na szybki zapis, który przypisany jest do touchpada. Po prostu naciskamy panel dotykowy dualshocka i gra zostaje zapisana. Mało tego, po minucie od ostatniego zapisu na ekranie pojawia się informacja przypominająca ile czasu minęło od ostatniego seve’a. REWELACJA!

Pełna recenzja Shadow Tactics znajduje się na pssite.com, tam możecie przeczytać ze szczegółami, co zachwyciło mnie, a co wymaga poprawki. Jest to kapitalna i niesamowicie przemyślana gra, która zasługuje na rozgłos i warta jest każdej wydanej złotówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.