Opowieść Podręcznej, to obok Domu z Papieru największe zaskoczenie zeszłego roku. Serial o mało chwytliwym tytule na podstawie leciwej już książki prezentował tematykę, od której z reguły trzymam się z dala. W rzeczywistości serial okazał się niesamowicie emocjonalnym doświadczeniem nawet dla człowieka tak przeżartego hollywoodzką papką, jak ja. Na drugi sezon czekam z wielką niecierpliwością, a ten startuje już w przyszły czwartek na ShowMaxie. Co dalej z June, co z komendantem i jego żoną i co z obiecaną rewolucją? Poniżej zwiastun, zdjęcia i oficjalny opis nadchodzącej drugiej serii.

Tutaj galeria zdjęć w wysokiej jakości:

Tutaj zaproszenie od Ivonne Strahovski – po polsku :)


Notka prasowa:

Włóż czerwoną sukienkę. Zakryj włosy. Nie odzywaj się. Bądź grzeczną dziewczynką. Obróć się i rozłóż nogi. Tak, proszę pani. Niech Bóg otworzy.

Co to właściwie…?

Wyobraź sobie świat, w którym władza skupiona jest w rękach ultraprawicy. Partii, która przejmuje władzę po cichu, krok po kroku. Niemal niezauważalnie wprowadza kolejne zmiany w ustawodawstwie, z czasem eliminuje też opozycję. Rząd, powołując się na wolę Stwórcy, zaostrza kolejne ustawy. Obywatele, w szczególności kobiety, tracą swoje fundamentalne prawa. Demokracja powoli staje się wspomnieniem. Wprowadzony zostaje całkowity zakaz aborcji czy używania środków antykoncepcyjnych. Ogranicza się również prawa kobiet do pracy, a te, które decydują się połączyć rolę matki z wykonywaniem swojego zawodu, poddawane są ostracyzmowi. W efekcie tracą swoje stanowiska. Decyzje o losie kobiet podejmowane są przez mężczyzn, wspieranych przez ortodoksyjne aktywistki. Ludzie masowo wychodzą na ulice, protestują, ale jest już za późno. Wolność, którą cieszyli się przez tyle lat przysłoniła im obraz zmieniającego się świata i nie zdążyli zareagować w porę… Kobiety, które mogą zajść w ciążę, stały się własnością państwa, a ich rola sprowadzona została do pełnienia wyłącznie jednej funkcji – rodzenia dzieci za wszelką cenę, w imię dobra ogółu.

Czy wizja świata przedstawionego w Opowieści podręcznej nie wydaje się przerażająco znajoma? Czy naprawdę tylko tak brutalne posunięcia ze strony władzy są w stanie wybudzić obywateli z letargu? Dla kobiet Gileadu śmierć, w porównaniu do życia w okowach nieludzkiego systemu, zdaje się być przywilejem. Rewolucja wisi w powietrzu. Zbliża się przewrót, który po raz kolejny stanowić będzie dowód na niezłomność kobiet. Kobiet, które nigdy nie przestaną walczyć o wolność, o swoje prawa, o rodzinę…

Czas stawić opór! Jeszcze bardziej aktualny drugi sezon Opowieści podręcznej, w którym zobaczymy sprzeciw obywateli wobec reżimu, znacząco zbiega się w czasie nie tylko z aktualnymi wydarzeniami na świecie, ale też z wyjątkową okolicznością dla Polek. W 2018 roku przypada 100. rocznica przyznania kobietom praw wyborczych. Zmiany, jakie nastąpiły wówczas w społeczeństwie były efektem karkołomnej, wieloletniej walki kobiet z niesprzyjającym im światem. Mimo, że przez te 100 lat zmieniło się wiele, jedno pozostaje wciąż takie samo – hart ducha kobiet i gotowość do przeciwstawienia się wszystkiemu, co zagraża ich wolności.

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358
Poprzedni artykułBRIGGS LAND TOM 1: KOBIECA RĘKA |Brian Wood |Recenzja komiksu
Następny artykułTHE WALKING DEAD SEZON 8 B
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.