II Wojna Domowa: Amazing Spider-Man

Pierwszy z recenzowanych tie-inów do II Wojny Domowej rozczarował. X-Men wypadli bardzo blado, a pokładałem w nich naprawdę duże nadzieje. Czas na pająka, który w swojej solowej serii bardzo rozczarowuje, ale może superbohaterski konflikt postawi go na… odnóża. Recenzja komiksu II Wojna Domowa: Amazing Spider-Man.

II Wojna Domowa

II Wojna Domowa:
1. II Wojna Domowa
2. II Wojna Domowa: X-Men
3. II Wojna Domowa: Amazing Spider-Man
4. All-New Wolverine: II Wojna Domowa
5. Avengers Tom 3: II Wojna Domowa
6. Ms. Marvel Tom 6: II Wojna Domowa
7. Deadpool Tom 5: II Wojna Domowa

II Wojna Domowa to kolejny wielki konflikt wśród superbohaterów. Przyczyną zamieszania jest pojawienie się Ulyssesa, nowego potężnego Inhumana, który doświadcza wizji przyszłości. Carol Denver saka Kapitan Marvel wykorzystuje wizje chłopaka, by zapobiegać zagrożeniom zanim te się rzeczywiście wydarzą. Po drugiej stronie stoi Tony Stark/Iron Man, który uważa, że to tylko przewidywania i nie można karać ludzi za coś, czego jeszcze nie zrobili.

Przepowiednia czy wróżenie z fusów?

Spidey polubił Ulyssesa i często spędza z nim czas. Inhuman podrzuca Pająkowi kolejne tropy, a ten skrzętnie z nich korzysta, by powstrzymać zbrodnie. Gdy jednak w kolejnej wizji Ulyssesa pojawia się Clayton Cole, były przestępca o ksywce Clash w głowie Petera zapala się czerwona lampka. Czy możliwym jest, że to właśnie przewidywania Ulyssesa prowadzą do nieszczęść, jakich doświadcza chłopak?

Fabuła tego tie-ina opiera się na twierdzeniu Starka. Jeśli ktoś zostanie uznanym za winnego zanim popełnił zbrodnię to czy w ten sposób przyparty do muru nie spróbuje się obronić? Clayton Cole od pewnego czasu pracuje dla Parkera, nigdy nie miał chwili zawahania, a teraz gdy ktoś twierdzi, że ten zaraz doprowadzi do tragedii… no można się zdenerwować.

Dobry punkt wyjścia niestety nie przynosi dobrej historii. Jest to przegadana, nieciekawa opowieść, która nic nie wnosi do serii Amazing Spider-Man. Nie wnosi też nic do II Wojny Domowej. To po prostu bardzo przeciętny spin-off, który opiera się na pomyśle wydarzenia Bendisa. Samo zakończenie zapowiada przyszłe wydarzenia z ASM, ale to za mało, abym mógł komukolwiek polecić ten komiks. A jakby tego było mało to album kończy zeszyt, który był już dołączony do Amazing Spider-Man Tom 1: Szczęście Parkera. Kolejny tie-in do pominięcia.

II Wojna Domowa: Amazing Spider-Man

27,99 zł
4.3

FABUŁA

3.0/10

RYSUNKI

6.0/10

PRZYSTĘPNOŚĆ

4.0/10
Poprzedni artykułII WOJNA DOMOWA: X-MEN |Cullen Bunn |Recenzja komiksu
Następny artykułAGENTS OF S.H.I.E.L.D. |Sezon 6 |Recenzja serialu
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię