siódma plaga

Dwanaście książek z cyklu Sigma Force James Rollinsa już za mną. W Polsce do tej pory wydana została jeszcze tylko jedna książka z serii, więc wkrótce pojawi się u mnie komplet recenzji Sigmy. Nie przedłużając jednak zapraszam do poniższej recenzji książki pt. Siódma Plaga.

SIGMA FORCE – opisy i recenzje poszczególnych książek z serii

Plagi egipskie i… dawna znajoma

Seria SIGMA Force składa się z:

1. Burza Piaskowa
2. Mapa Trzech Mędrców
3. Czarny Zakon
4. Wirus Judasza
5. Ostatnia Wyrocznia
6. Klucz Zagłady
7. Kolonia Diabła
8. Linia Krwi
9. Oko Boga
10. Szósta Apokalipsa
11. Labirynt Kości
12. Siódma Plaga
13. Diabelska Korona
14. Tygiel Zła
15. The Last Odyssey (2021)

Zaginiony przed dwoma laty profesor Harold McCabe pojawia się na egipskiej pustyni. Pogrążony w szaleństwie umiera nie wyjawiając co działo się z nim przez cały ten czas. Ponadto sekcja zwłok wykazuje, że profesor poddany był… procesowi mumifikacji za życia. Jakby tego było mało zespół dokonujący sekcji zapada na nieznaną chorobę, która błyskawicznie rozprzestrzenia się w Kairze i zaczyna zagrażać całemu światu.

W Londynie wraz z profesorem McCabem pracowała Safia al-Maaz, którą poznaliśmy w pierwszym tomie serii – Burzy Piaskowej. Safia zostaje uprowadzona przez nieznanych sprawców, ale tuż przed porwaniem kontaktuje się ze swoim starym przyjacielem, a dziś dyrektorem Sigma Force, Painterem Crowe. Painter błyskawicznie zbiera zespół i rusza na ratunek śladem… plag egipskich.

Dyrektor rusza w teren

Pierwszy raz od dawien dawna Painter Crowe działa w terenie. Obecność Safii zmotywowała dyrektora do podjęcia kroków bez odpowiedniego przygotowania, zbadania terenu i informacji o przeciwniku. Towarzyszy mu Kat Bryant, która również kilka ostatnich lat spędziła w centrali. Dla odmiany Monk pojawia się jedynie epizodycznie. Bez większych zmian natomiast wśród głównej ekipy. Wraz z córką profesora śladem plag egipskich podążają Gray, Seichan oraz Kowalski.

Śladami Davida Livingstone’a

Po raz kolejny wydarzenia rozgrywają w kilku miejscach jednocześnie. Drużyna Graya rusza do Sudanu odtwarzając drogę profesora McCabe’a, który to z kolei rozszyfrowywał wędrówkę Davida Livingstone’a. Rollins po raz kolejny przybliża nam jedną z fascynujących historycznych postaci, a białe plamy w życiorysie Livingstone’a wypełnia własną interpretacją. Dzięki temu czytelnik czuje się jak Indiana Jones odkrywający kolejne wielkie tajemnice.

Powtórzyć Teslę

Ale to nie koniec! W Siódmej Pladze pojawia się jeszcze jedna fascynująca postać. Żyjący na przełomie XIX i XX wieku niespełniony geniusz, którego idee wykraczały daleko poza tamte czasy, czyli Nikola Tesla. Jednak w odróżnieniu do Livingstone’a historia Tesli posłużyła jako przykład dla czarnego charakteru tej odsłony. Z upiorną wersją wieży Wardenclyffe zmierzyć musi się sam Painter na wyspie Ellesmere na dalekiej północy Kanady.

Bardziej Indiana Jones niż Uncharted

W porównaniu do kilku poprzednich odsłon Siódma Plaga oferuje sporo mniej scen akcji. Są oczywiście pościgi, strzelaniny, eksplozje samolotów, ale tym razem nie czuć dominacji akcji nad przygodą. Nawet obecność byłych zabójców Gildii nie jest w stanie zakłócić tej świetnie utkanej historii. Zdecydowanie jedna z najlepszych odsłon!

Poprzedni artykułOPOWIEŚĆ PODRĘCZNEJ |Sezon 3|Recenzja serialu
Następny artykułKAPITAN AMERYKA TOM 1: ZIMOWY ŻOŁNIERZ | Ed Brubaker
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię