avengers t3 ii wojna domowa

Po krótkiej przerwie wracamy do recenzji tie-inów II Wojny Domowej. Do tej pory powiązane z wydarzeniem komiksy, lekko mówiąc, nie zachwycały. Jak na ich tle wypadają Mściciele? Recenzja komiksu Avengers Tom 3: II Wojna Domowa.

Zemsta Visiona

Seria Avengers Marka Waida:
1. Avengers Tom 1: Siedmiu Wspaniałych
2. Avengers: Impas
3. Avengers Tom 2: Rodzinny Interes
4. Avengers Tom 3: II Wojna Domowa
5. Avengers Tom 4: I Wojna Kanga
6. Avengers Tom 5: Tajne Imperium
7. Avengers Tom 6: Zderzenie Światów
8. Avengers: Nie poddamy się

W odróżnieniu do poprzednich tie-inów, trzeci tom Avengers składa się z trzech one-shotów zawartych w zeszytach All-New All-Different Avengers #13-15 luźno nawiązujących do II Wojny Domowej oraz Avengers Annual #1. Za scenariusz odpowiada Mark Waid a rysunki stworzył Adam Kubert. Annual #1 z kolei to praca zespołowa, gdzie oprócz Marka Waida znaleźli się G. Willow Wilson, Natasha Allegri, Zac Gorman, Faith Erin Hicks i Scott Kurtz.

II Wojna Domowa:
1. II Wojna Domowa
2. II Wojna Domowa: X-Men
3. II Wojna Domowa: Amazing Spider-Man
4. All-New Wolverine: II Wojna Domowa
5. Avengers Tom 3: II Wojna Domowa
6. Ms. Marvel Tom 6: II Wojna Domowa
7. Deadpool Tom 5: II Wojna Domowa

Całkiem niedawno Vision padł ofiarą manipulacji Kanga. Syntezoid zdaje sobie sprawę, że jest podatny na podróżującego w czasie zdobywcy i tym razem próbuje rozwiązać problem na własnych zasadach. W tym celu Vision kontaktuje się z Ulyssesem by ten znalazł sposób na dorwanie Kanga zanim znów spróbuje zmienić przeszłość.

Zaskakująco postać Ulyssesa jest tylko pretekstem do powiazania tego zeszytu z II Wojna Domową. Całość skupia się na postaci Visiona przemierzającego czas i szukającego Kanga. Historia jest interesująca, a także zapowiada kolejny tom Avengers jednakże nie ma wiele wspólnego z wydarzeniem, do którego nawiązuje.

Nadchodzi nowa Wasp

Nadia, nowa Wasp, którą poznaliśmy całkiem niedawno mocno przeżywa informacje o wielkim konflikcie pomiędzy superbohaterami. Gdy na jaw wychodzą informację o czynie Hawkeye’a (odsyłam do II Wojny Domowej) dziewczyna się załamuje i podejmuje karkołomną decyzję – przenika do mikrowersum, aby tam opracować sposób na uwiarygodnienie wizji Ulyssesa.

Podobnie jak w przypadku Visiona, historia Wasp korzysta z wydarzenia jako pretekst. Wydarzenia z tego zeszytu mają za zadanie zbliżyć do siebie Janet i Nadię, a wszystko inne schodzi na dalszy plan. Po raz kolejny to niezły one-shot, ale słaby tie-in.

Heimdall widzi wszystko

W trzecim zeszycie tego albumu Jane Foster, czyli Gromowładna Thor prosi o radę Heimdalla, ponieważ nie wiem po której stronie konfliktu się opowiedzieć. Ten opowiada Thor o wydarzeniach jakie miały miejsce, gdy Avengers po raz pierwszy pojawili się ba Bifroście, aby zapytać, czy wygrają bitwę z Von Doomem.

Jedyne, co ciekawego można powiedzieć o tym zeszycie to fakt, że całość czyta się horyzontalnie niczym rozkładówkę z pewnego pisma dla panów. Pomijając tę ciekawostkę nie dzieje się tutaj absolutnie nic ciekawego.

Kamala wraca do fanfików

Wieńczący album zeszyt to All-New All-Different Avengers Annual #1. Zmęczona Kamala siada przed komputerem, aby napisać nowy fanfik o superbohaterach. Szybko zdaje sobie sprawę, że jej hobby sprzed mgły terrigenowej obróciło się przeciwko niej, ponieważ użytkownicy chętnie tworzą historie z Ms. Marvel w roli głównej.

Annual czyta się bardzo fajnie. Pomysł z fanfikami, co prawda, pasuje bardziej do solowych przygód Ms. Marvel, ale czymś trzeba było zamknąć album. Niemniej dużo tutaj humoru, pokręconych fanowskich pomysłów, a całość zamyka bardzo zabawny finał. Wypada to naprawdę fajnie.

Avengers Tom 3: II Wojna Domowa to zarówno słabiutki tom serii o Mścicielach jak i bardzo słaby tie-in do II Wojny Domowej. Komiks w całości zbudowany z one-shotów nie wnosi absolutnie nic do konfliktu i historii nowych Avengers. Zdecydowanie do pominięcia.

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358
Poprzedni artykułWKRĘCENI |Steve Cavanagh |Recenzja książki
Następny artykułZJAZD ABSOLWENTÓW |Guillaume Musso |Recenzja książki
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.