Doktor Strange Tom2

Drugi tom serii Doktor Strange autorstwa Jasona Aarona. Drugi i ostatni tego scenarzysty, ponieważ kolejne spotkanie z Mistrzem Sztuk Magicznych wyjdzie spod pióra Donny’ego Catesa. Sprawdźmy więc, co dostarczył nam Aaron. Recenzja komiksu Doktor Strange Tom 2.

Doktor Strange Jasona Aarona
1. Doktor Strange Tom 1
2. Doktor Strange Tom 2
3. Doktor Strange Tom 3
4. Doktor Strange Tom 4

Doktor Strange Tom 2 jest zbiorczym wydaniem dwóch albumów. Doctor Strange vol. 3 Blood in the Aether oraz Doctor Strange vol. 4 Mr. Misery. Te natomiast składają się z zeszytów Doctor Strange (2015) #11-20 oraz Doctor Strange Annual #1. Do wszystkich zezytów scenariusz napisał Jason Aaron, a Annual to robota Kathryn Immonen (Zdobyc ją na zawsze) oraz Robbie Thompsona (Opowieści dziwnej treści: Nie aż tak starożytny Yao).

Death in the Aether

Pierwsza część albumu to pokłosie historii z pierwszego tomu zatytułowanej Ostatnie dni magii. Empirikule pozbawili świat magii. Aby ich pokonać Doktor Strange zgromadził w sobie resztki magii z odszukanych na całym świecie artefaktów. Tym samym bardzo trudno utrzymać jest porządek, a złe magiczne stworzenia co raz śmielej sobie poczynają. A Doktor Strange? Strange stał się łatwym celem nie tylko dla pomniejszych stworów, ale też dla swoich największych wrogów.

No co tam, Mordo?

Baron Mordo chce skorzystać z okazji, aby rozprawić się ze Stephenem, ale nie jest jedynym, który rości sobie prawo do tej przyjemności. Pojawia się Męka (stwór uwolniony z piwnicy Strange’a), Satana, która postacią Doktora chce przyozdobić swoją upiorna restaurację, a nawet sam Dormammu.

Historia z pierwszej części albumu Doktor Strange Tom 2 przez ilość wrogów głównego bohatera na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie zbieraniny one-shotów. Na szczęście to tylko wrażenie. Wyssana ze świata magia jest idealnym argumentem dla złoli szukających szczęścia w potyczkach ze Strange’em. Tym samym fabuła naprawdę bawi i przedstawia nam świat Mistrza Magii z zupełnie innej perspektywy. Jest sporo emocji, miejscami jest naprawdę zabawnie, a do tego mamy trochę ciekawych retrospekcji. Zdecydowanie na plus.

Mr. Misery

Druga część zatytułowana jest Mr. Misery. W polskiej wersji stwór nazywa się po prostu Męka. Potężny byt pomógł Stephenowi pokonać Empirikulów, ale po wszystkim postanowił zabić głównego bohatera. A zanim do tego dojdzie, chce udowodnić, że jego imię nie wzięło się z niczego i sprawdzić mu ból o wiele większy niż fizyczny. Zasadza się więc na Wonga i wszystkich, których leczył najlepszy chirurg na świecie.

Druga część albumu jest też finałową historią runu Jasona Aarona. Z tego też powodu scenarzysta wyjaśnia wiele otwartych wcześniej wątków. Finałowa walka Stephena z Męką jest pełna nieoczywistych rozwiązań, a prawdziwą perełką jest obecność Thor Gromowładnej. Okazuje się bowiem, że Strange nie potrzebuje mocy Mjolnira, a… lekarskich zdolności Jane Foster, która w postaci asgardzkiej bogini okazuje się bardzo utalentowanym chirurgiem. Ponadto zakończenie wprowadza do historii Strange’a bardzo duży twist. Co zrobi z nim kolejny scenarzysta? Wkrótce się dowiemy.

Doktor Strange Tom 2 w wykonaniu Jasona Aarona jest dość trudny do przyswojenia. Świat Mistrza Magii i związane z nim dziwactwa mogą nieco zdezorientować czytelników innych marvelowskich serii. Jednakże dawno nie widziałem, aby ktoś tak dobrze oddał to z czym zmaga się Strange i czym jego praca różni się od dnia codziennego innych superbohaterów. Posiadając te dwa albumy poznacie prawdziwego Stephena Strange’a, a poznać go naprawdę warto!

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

Doktor Strange Tom2

55,99 zł
7.7

FABUŁA

9.0/10

RYSUNKI

7.0/10

PRZYSTĘPNOŚĆ

7.0/10
Poprzedni artykułSEX EDUCATION |Sezon 2 |Recenzja serialu
Następny artykułSTARUSZEK LOGAN TOM 5: DAWNE STRACHY | Jeff Lemire | Recenzja komiksu
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię