Życie X

Niedługi run Jeffa Lemire zakończył się wraz z czwartym tomem Extraordinary X-Men. Dziś zaczynamy nową serię spod pióra Charlesa Soule. Recenzja komiksu Astonishing X-Men Tom 1: Życie X.

Astonishing X-Men
1. Astonishing X-Men: Życie X
2. Astonishing X-Men: Człowiek zwany X
3. Phoenix Zmartwychwstanie: Powrót Jean Grey
4. Astonishing X-Men: Dopóki starczy tchu

Album zawiera historię zawartą na kartach Astonishing X-Men #1-7, które następnie wydano w albumie Astonishing X-Men vol. 1 Life of X. Scenariusz napisał Charles Soule, a za rysunki odpowiadają Jim Cheung, Mike Deodato jr., Ed McGuinness, Carlos Pacheco, Ramon Rosanas oraz Mike del Mundo.

Londyn w ogniu

W Londynie dochodzi do dziwnych wydarzeń. Będąca na miejscu Psylocke wzywa na pomoc Logana, Angela, Gambita i Rogue. Na miejscu pojawiają się również Fantomex oraz Lucas Bishop. X-Men szybko odkrywają, że zagrożenie pochodzi z wymiaru astralnego i stoi za nim sam Shadow King. Grupa postanawia przenieść się do jego królestwa i powstrzymać nadciągającą inwazję.

W świecie marzeń i snów

Wydarzenie Inhumans kontra X-Men
1. Śmierć X
2. Inhumans kontra X-Men
3. Extraordinary X-Men Tom 4: Inhumans kontra X-Men

Od zawsze powtarzam, że X-Men są najlepsi, gdy mamy do czynienia z polityką, podchodami i ciągłym zagrożeniem dla rasy mutantów. Ostatni konflikt z Inhumans był tego najlepszym przykładem. Życie X idzie natomiast tą gorszą drogą. Zdecydowana większość wydarzeń rozgrywa się w wymiarze astralnym. Mamy tutaj mnóstwo iluzji, sennych majaków i alternatywnych historii, w których uczestniczą nasi bohaterowie. Są to w większości mocno rozczarowujące i niewiele wnoszące sceny.

Życie X

Najjaśniejszym punktem komiksu jest Charles Xavier. Tak! Profesor X powraca, aczkolwiek nie w taki sposób jaki sobie wyobrażacie. Po śmierci Xaviera jego świadomość tudzież dusza została zatrzymana przez Shadow Kinga. Uwięziony w wymiarze astralnym Xavier od dziesiątek, jeśli nie stuleci, toczy z Amahlem Faroukiem niekończące się umysłowe pojedynki. Również to z Profesorem X związany jest największy twist tego komiksu, który mocno wpłynie na przyszłość X-Men.

Rozczarowanie. Astonishing X-Men Tom 1: Życie X to po prostu słaby komiks. Sytuacji nie ratuje naprawdę ani dobrze rokująca grupa z Loganem i Psylock na czele ani swoista obecność Charlesa Xaviera. Charles Soule musi zrobić wszystko, aby drugi tom zatarł pierwsze wrażenie.

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358
Poprzedni artykułDEADPOOL TOM 8: PÓKI ŚMIERĆ NAS… | Corin, Hastings i Duggan
Następny artykuł365 DNI | Recenzja filmu
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.