Niegodny Thor

Thor stracił swój młot już jakiś czas temu. Od tamtej pory widzieliśmy go znacznie rzadziej, a jeśli już się pojawiał to ciągle się nad sobą użalał. Jason Aaron postanowił to zmienić i nadać jego życiu nowy sens. Owocem jest pojedynczy album mocno odmieniający Odinsona. Recenzja komiksu Niegodny Thor.

Komiksy z Thorem:
1. Grzech Pierworodny
2. Grzech Pierworodny. Thor i Loki: Dziesiąty Świat
3. Thor Gromowładna
4. Thor Gromowładna: Kto dzierży młot?
5. Tajne Wojny: Thorowie
6. Potężna Thor Tom 1: Grzmiąca krew
7. Potężna Thor Tom 2: Władcy Midgardu
8. Niegodny Thor
9. Potężna Thor Tom 3: Wojna Asgardu z Shi’ar
10. Potężna Thor Tom 4: Thor Wojny
11. Potężna Thor Tom 5: Śmierć Potężnej Thor (2021)

Żeby przypomnieć sobie w jaki sposób Thor stracił swój młot musimy cofnąć się do wydarzenia Grzech Pierworodny. Stało się to w wyniku śmierci Watchera, ale po szczegóły odsyłam do komiksu. Wkrótce po tym, gdy Thor stał się Niegodny Mjolnira młot podniosła Jane Foster, która znana jako Thor Gromowładna przystąpiła do Avengers, a jej przygody możemy śledzić w serii Potężna Thor.

Niegodny odkupienia

Thor Odinson opuścił Ziemię poszukując odkupienia swoich win. Uważa, że tylko w ten sposób może na powrót stać się godzien Mjolnira. Napotkana tajemnicza postać wyjawia mu, że gdzieś w kosmosie znajduje się… drugi Mjolnir pochodzący z innego, martwego już świata. Odinson rusza na poszukiwania potężnej borni, a na jego drodze staje Kolekcjoner, dla którego Mjolnir to jedna z niewielu już niezaspokojonych jeszcze żądz. Odinson nie jest jednak sam. Pomaga mu dawny przyjaciel Beta Bill Ray, który szuka zaginionego Starego Asgardu.

Niegodny przyjaciół

Niegodny Thor to historia w całości poświęcona postaci Odinsona. Thor próbuje poradzić sobie z sytuacją w jakiej nie znajdował się nigdy na przestrzeni wielu wieków. Wielokrotnie zawierzał swoje życie Mjolnirowi i nie zastanawiał się nad własnymi możliwościami. Tym razem, aby przeżyć, pokonać wrogów i uratować Stary Asgard musi skupić się na tym kim jest i po raz pierwszy od dawna zaufać sprzymierzeńcom.

Dużo smaczków

Co ciekawe do tej pory nie wiedzieliśmy co takiego wyszeptał Nicholas Fury (stary Fury z Grzechu Pierworodnego), że Thor stał się niegodny Mjolnira. Aaron nareszcie wyjawia tajemnicę i było warto czekać! Strasznie jestem ciekawy w jaki sposób Thor znów stanie się godny, ale na to musimy jeszcze poczekać. Komiks zawiera również kilka wątków, które przywołają uśmiech na twarzach fanów Kinowego Uniwersum Marvela. Kolekcjoner i Thanos to jedno, ale oprócz nich zobaczymy również Proximę Midnight (Avengers: Wojna bez Granic), a także Helę (Thor: Ragnarok). Do tego dochodzi krótka fryzurka Odinsona, a wisienką na torcie jest sam drugi Mjolnir, który w finałowych odsłonach Avengers przyjął nazwę Stormbringer! Pozostaje mieć nadzieję, że w Thor: Love and Thunder zobaczymy również Beta Bill Raya!

Niegodny Thor to komiks niezły, ale należy wiedzieć, że spora jego część to fillery. Jasne, bardzo widowiskowe, pełne akcji i spektakularnych pojedynków, ale jednak fillery. Jeśli szukacie porywającej fabuły to będziecie rozczarowani. Jeśli jednak czekaliście na powrót Thora, który zamiast się nad sobą użalać bierze sprawy we własne ręce to dobrze trafiliście. Jest to ważny rozdział w rozwoju tej postaci zwiastujący ciekawą przyszłość.

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.