Finałowy odcinek czwartego sezonu Better Call Saul stanowił przełom w serii. To w nim po raz pierwszy oficjalnie usłyszeliśmy słynne nazwisko i to on zapowiadał duże zmiany w serii piątej. Serii, która właśnie dobiegła końca i której recenzję właśnie czytacie. Better Call Saul Sezon 5.

Better Call Saul!

Zaczynamy tam, gdzie skończyliśmy. Jimmy McGill oficjalnie zmienił nazwisko i od teraz praktykuje jako Saul Goodman, postać uśmiechająca się z billboardów przez całe Breaking Bad. Szybko wpada na pomysł, aby jego klientelę stanowili pomniejsi przestępcy. Kuriozalna kampania reklamowa dość szybko przynosi skutek, a sam Jimmy/Saul trafia na orbitę zainteresowania Lalo Salamanki…

Uroki pracy dla korporacji

Tymczasem Kim Wexler dzieli pracę pro bono dla osób, których nie stać na adwokata z działaniami na rzecz Mesa Verde. Wymarzona praca staje się przekleństwem, gdy Kim musi wysiedlić starszego pana od lat mieszkającego na dzierżawionej działce, która właśnie została przeznaczona na nowy biurowiec Mesa Verde.

Zaufany człowiek Fringa

Mike doprowadzając budowę podziemnego laboratorium zyskał zaufanie Fringa. Ten powierza mu co raz poważniejsze zadania stawiające go w bardzo trudnym położeniu względem rodziny oraz zaufanych osób. Mike co raz częściej musi uciekać się do przemocy, co ma wielki wpływ na jego charakter. Sprawy nie ułatwia obecność Lalo i prośba o pomoc od Nacho Vargi, który znalazł się pomiędzy dwoma bossami kartelu i rozpaczliwie próbuje się wyrwać.

Kilka wątków, jedna fantastyczna historia

Seria Better Call Saul
1. Better Call Saul Sezon 1
2. Better Call Saul Sezon 2
3. Better Call Saul Sezon 3
4. Better Call Saul Sezon 4
5. Better Call Saul Sezon 5
6. Better Call Saul Sezon 6

W ostatnich dwóch sezonach twórcy równolegle rozwijali dwa-trzy wątki, które były całkowicie od siebie odrębne. Tym razem historie głównych bohaterów prowadzą do jednego finału. Podczas całego sezonu mamy też mniejsze, jedno lub dwuodcinkowe, wątki, ale praktycznie wszystko co widzimy prowadzi nas w jedno miejsce. Każda sprawa, każde większe wydarzenie, ma wpływ na to, gdzie zobaczymy bohaterów w finale.

El Camino – Film Breaking Bad

Podczas dziesięciu odcinków twórcy bawią się klimatem i konwencją raz dając nam motywy komediowe, innym emocjonujące starcia prawnicze, a jeszcze innym brutalne strzelaniny. Dzieje się tyle, że na dobrą sprawę można rozkładać na czynniki pierwsze każdy odcinek tej serii. Dla wielu to herezja, ale co raz częściej zaczynam myśleć, że uczeń przerósł mistrza. Better Call Saul w niektórych epizodach wypada nawet lepiej niż Breaking Bad, gdzie zachwycaliśmy się dbałością o szczegóły i dopracowaniem każdego epizodu. Dziewięć odcinków to absolutne mistrzostwo. Przewrotnie to finał sezonu jest odcinkiem najsłabszym w całej serii. Jest zbyt spokojny i zdecydowanie mniej emocjonujący niż jakikolwiek poprzedni w tej serii.

Blisko jak nigdy

Breaking Bad – recenzja

Better Call Saul sezon 5 to już praktycznie rzut beretem od Breaking Bad. Historia rozpoczęła się sześć lat przed początkami Waltera White’a i choć nie wiemy, kiedy dokładnie rozgrywa się seria piąta to na każdym kroku czuć oddech tamtej fenomenalnej produkcji. Fring rozkręca swoje imperium, rodzina Salamanca powoli traci na znaczeniu, a na scenie pojawia się pewien znany szwagier. Tak! W piątej serii pojawia się Hank Schrader! Oczywiście jest to rola gościnna, ale uniwersum łapie spójność i zawsze miło zobaczyć znajome twarze.

Kiedy finał serialu?

W 2021 roku obejrzymy szóstą finałową serię serialu. Zamówiono trzynaście odcinków, czyli o trzy więcej niż w każdej dotychczasowej odsłonie. Nie wiemy, kiedy dokładnie przyjdzie nam ją obejrzeć biorąc pod uwagę długą produkcję serii piątej. A teraz dochodzi jeszcze pandemia koronawirusa krzyżująca plany wszystkim filmowcom. Pierwsze szczegóły poznamy zapewne pod koniec bieżącego roku.

Better Call Saul Sezon 5 to zdecydowanie najlepsza odsłona serialu. Nie licząc zbyt spokojnego finału każdy odcinek to czysta perfekcja twórców. Zabawy konwencją, świetne poczucie humoru i przede wszystkim kapitalnie zarysowani bohaterowie sprawiają, że mimo kilku lat na karku to jeden z najlepszych serialu jakie możecie aktualnie obejrzeć!

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.