Wróg Publiczny II

Wracamy do przygód Laury Kinney aka X-23 aka All-New Wolverine. Recenzja komiksu All-New Wolverine Tom 3: Wróg Publiczny II.

Wróg Publiczny

All-New Wolverine:
1. All-New Wolverine Tom 1: Cztery Siostry
2. All-New Wolverine Tom 2: II Wojna Domowa
3. All-New Wolverine Tom 3: Wróg Publiczny II
4. All-New Wolverine Tom 4: Odporna
5. All-New Wolverine Tom 5: Sieroty X
6. All-New Wolverine Tom 6: Staruszka Laura

Laura oraz Gabby próbują wieść spokojne życie w niewielkim mieszkanku. Niedawno sielankę zaburzył Staruszek Logan, a tym razem Laurę dopada jej przeszłość. Dziewczyna otrzymuje paczkę, w której znajduje specyfik zmieniający ją w bezduszną maszynę do zabijania (coś a’la Berserk Wolverine’a). By ukryć się przed nadciągającym zagrożeniem Laura zabiera Gabby do malutkiej, liczącej 30 mieszkańców miejscowości, gdzie swoją chatkę miał Wolverine.

Tajemniczy wróg namierza jednak Laurę oraz aplikuje jej zabójczy feromon. W efekcie X-23 morduje wszystkich mieszkańców wioski i trafia na celownik oddziału SHIELD dowodzonego przez Nicka Fury’ego. Targana poczuciem winy i ścigana przez agentów zmierza do Madripooru, aby odkryć kto stoi za atakiem i chociaż częściowo odkupić swoje winy.

Dobra zmiana

Wróg Publiczny II od początku pokazuje pazur. Historia pozbawiona jest fillerów i one-shotów. Album składa się z zeszytów #13-18, które składają się na jedną, spójną opowieść. Komiks mocno eksploruje naturę Laury, a przenikająca się z teraźniejszością przeszłość kształtuje jej charakter. Czasem jest dość naiwnie i od razu wiemy, jak zakończy się świeżo rozpoczęty wątek poboczny, natomiast jest to bardzo duży skok do przodu względem poprzedników. Tom 3 to również bezsprzecznie najlepsze wykorzystanie postaci Gabby. Dziewczyna powoli staje się równorzędną partnerką dla Laury, która nie musi ciągle jej ratować. Bardzo dobra zmiana.

Reasumując All-New Wolverine Tom 3: Wróg Publiczny II to najlepsza z dotychczasowych odsłon tejże serii. Komiks, którego fabuła naprawdę angażuje, a przewijające się tutaj marvelowskie postacin nie są tylko easter eggami, ponieważ naprawdę mają co robić. Zdecydowanie polecam!

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.