Odporna

Czas nadrobić kolejne zaległości. Kilka dni temu pojawiła się zaległa recenzja tomu trzeciego, a dziś przyjrzę się kontynuacji. Recenzja komiksu All-New Wolverine Tom 4: Odporna.

Atak na Roosvelt Island

All-New Wolverine:
1. All-New Wolverine Tom 1: Cztery Siostry
2. All-New Wolverine Tom 2: II Wojna Domowa
3. All-New Wolverine Tom 3: Wróg Publiczny II
4. All-New Wolverine Tom 4: Odporna
5. All-New Wolverine Tom 5: Sieroty X
6. All-New Wolverine Tom 6: Staruszka Laura

Na Roosvelt Island rozbija się kosmiczna kapsuła, na pokładzie której znajduje się dziewczynka nieznanej rasy obcych. Będąca na miejscu Laura Kinney aka Wolverine próbuje jej pomóc, ale okazuje się, że jest już za późno. Przed śmiercią mówiąca w nieznanym języku dziewczynka wymawia dwa zrozumiałe słowa… Laura Kinney. Wkrótce po jej śmierci zgromadzeni wokół ludzie zaczynają słabnąć, a następnie umierać na szybko postępującą tajemniczą chorobę. SHIELD błyskawicznie wprowadza kwarantannę na całej wyspie i od razu bierze pod uwagę oczyszczenie jej zanim wirus rozprzestrzeni się dalej.

Zupełnie przypadkowo polskie wydanie zbiegło się z zagrożeniem koronawirusem, co tylko dodaje komiksowi rumieńców. Mamy bowiem dramatyczną sytuację, kwarantannę oraz rozpaczliwe poszukiwanie rozwiązania. Jednakże obok poważnego zagrożenia znalazło się miejsce na trochę rzadko widywanego na łamach serii luzu. W fabule przewijają się Staruszek Logan, Ironheart, Nick Fury, Kapitan Marvel, a nawet… Deadpool. To właśnie interakcja Deadpoola z Gabby jest najjaśniejszym punktem komiksu. Dwójka idealnie się dogaduje, a ich dialogi pełne są bardzo naturalnego humoru.

Odporna

Druga część komiksu wynika bezpośrednio z pierwszych trzech zeszytów. Laura, Gabby oraz rosomak Jonathan wyruszają w przestrzeń kosmiczną, by odnaleźć miejsce, z którego przybyła dziewczynka. W kosmos zabierają ich… Strażnicy Galaktyki! Peter Quill, Drax Niszczyciel, Gamora, szop Rocket oraz Baby Groot, czyli filmowy skład Strażników prowadzi bohaterki do miejsca, z którego pochodzi sygnał. Miejsce opanowane przez rój rasy Brood.

Druga część komiksu to kompletna zmiana klimatu. Jest to pewna wariacja na temat filmu Aliens (Obcy 2: Decydujące starcie). Oprócz wielu scen akcji znalazło się miejsce na sporo żartów z wykorzystaniem zarówno Rocketa jak i Baby Groota. Historię czyta się jak kolejny rozdział Strażników, a Laura i Gabby całkiem naturalnie do tej gromadki się wpasowały. Całkiem udana opowieść.

Podsumowując All-New Wolverine Tom 4: Odporna wypada słabiej niż tom trzeci. Niemniej seria nabrała całkiem niezłego tempa i wykształciła swoją tożsamość. Trudno postawić ją obok silniejszej konkurencji, ale póki co podoba mi się.

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358
Poprzedni artykułWHITE LINES | Sezon 1 | Recenzja serialu
Następny artykułAMAZING SPIDER-MAN TOM 4: STARZY ZNAJOMI |Globalna Sieć #4 | Dan Slott
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.