starzy znajomi

Przeładowany pracą nieco zaniedbałem kolejne recenzje marvelowskich komiksów. Okazało się, że opuściłem dwa wydane w Polsce tomy Spider-Mana z serii Globalna Sieć. I chociaż nie jestem wielkim fanem kierunku w jakim Dan Slott popchnął serię to jednak recenzja na stronie znaleźć się musi, prawda? Recenzja komiksu Amazing Spider-Man Tom 4: Starzy znajomi.

Starzy znajomi

Seria Amazing Spider-Man. Globalna sieć:
1. Amazing Spider-Man Tom 1: Wrogie Przejęcie
2. Amazing Spider-Man Tom 2: Mroczne Królestwo
3. Amazing Spider-Man Tom 3: Demonstracja Siły
4. Amazing Spider-Man Tom 4: Starzy Znajomi
5. Amazing Spider-Man Tom 5: Spisek Klonów
6. Amazing Spider-Man Tom 6: Tożsamość Osborna
7. Amazing Spider-Man Tom 7: Upadek Imperium
8. Amazing Spider-Man Tom 8: Venom Inc
9. Amazing Spider-Man Tom 9: Czerwony Alarm
10. Amazing Spider-Man Tom 10: Odejść z hukiem

Peter Parker podczas spotkania w San Francisco z dawnym kumplem spotyka… Oksanę Sytsevich, zmarłą żonę Rhino. Chwilę później trafia na walkę Kingpina z rzeczonym Rhino, który również od jakiegoś czasu powinien być martwy. Powrót z zaświatów to jednak nie wszystko, ponieważ Peter będzie musiał podjąć bardzo trudną decyzję, by uratować pracowników swojej firmy, a na domiar złego Jay Jameson (ojciec J.J Jamesona) bardzo ciężko choruje.

Dużo niedomówień

Starzy znajomi opowiada własną historię, jednak należy pamiętać, że jest to jednocześnie prequel do Dead No More, które otrzymaliśmy niedawno w zbiorczym wydaniu Spisku Klonów spełniającym również rolę tomu piątego serii Globalna Sieć. Sprawia to, że otrzymujemy całkiem sporo niedomkniętych wątków. Wątków, które na dobrą sprawę od początku powinny być na dalszym planie, a które zajmują całe pierwsze zeszyty. W efekcie mamy nic niewnoszące historie Kingpina czy Docka Ocka. Jedynym plusem tych wątków są narodziny zupełnie nowej Electro.

Trudne sprawy

Przewrotnie to poboczny wątek Jay Jamesona jest najmocniejszą stroną komiksu. Przeładowany emocjami i naprawdę poruszającymi momentami udowadnia, że Slott jeśli chce to potrafi wyciągnąć wiele z nieśmiertelnego morału Pająka „wraz z wielką mocą przychodzi wielka odpowiedzialność”. Bardzo podobało mi się to co zaproponował scenarzysta i naprawdę powinien pomyśleć nad ograniczeniem tysięcy Spider gadżetów i robienia z Petera miksu Tony’ego Starka z Brucem Waynem, a skupić się na tym co definiuje Spider-Mana. Nie bez przyczyny nazywamy go przecież Przyjaznym Spider-Manem z sąsiedztwa.

Amazing Spider-Man Tom 4: Starzy znajomi to komiks niezły, ale nic ponad to. Historia zbyt mocno skupia się na wprowadzeniu nas do Spisku Klonów, a zbyt mało na sobie. Osoby, które sięgną po ten album nie znając poprzednich i kolejnych zostaną uraczeni masą pourywanych wątków, a szkoda, ponieważ prawdziwe dobro zaszyte jest gdzieś pomiędzy nimi.

Amazing Spider-Man Tom 4: Starzy znajomi

31,99 zł
6.3

FABUŁA

4.5/10

RYSUNKI

8.5/10

PRZYSTĘPNOŚĆ

6.0/10
Poprzedni artykułALL-NEW WOLVERINE TOM 4: ODPORNA | Tom Taylor
Następny artykułDEADPOOL TOM 9: DEADPOOL W KOSMOSIE | Gerry Duggan
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię