tożsamość osborne'a

Chwilę temu opublikowałem zaległą recenzję tomu 4, a już dziś czas na kolejny album. Tym samym znajdziecie u mnie wszystkie aktualne recenzje serii Globalna Sieć. Recenzja komiksu Amazing Spider-Man Tom 6: Tożsamość Osborne’a.

Seria Amazing Spider-Man. Globalna sieć:
1. Amazing Spider-Man Tom 1: Wrogie Przejęcie
2. Amazing Spider-Man Tom 2: Mroczne Królestwo
3. Amazing Spider-Man Tom 3: Demonstracja Siły
4. Amazing Spider-Man Tom 4: Starzy Znajomi
5. Amazing Spider-Man Tom 5: Spisek Klonów
6. Amazing Spider-Man Tom 6: Tożsamość Osborna
7. Amazing Spider-Man Tom 7: Upadek Imperium
8. Amazing Spider-Man Tom 8: Venom Inc (październik 2020)
9. Amazing Spider-Man Tom 9: Czerwony Alarm (grudzień 2020)

W finale serii Superior Spider-Man Otto Octavius w ciele Petera Parkera uleczył Normana Odborna. I gdy wydawało się, że Osborn przestał stanowić jakiekolwiek zagrożenie ten po cichu planował swój atak przy okazji stając się największym handlarzem bronią na świecie. Przyszłość Parker Industries staje po wielkim znakiem zapytania, a w dodatku na horyzoncie pojawia się Silver Sable, którą od dawna uznaliśmy za zmarłą…

Tożsamość Osborne’a

Tytuł tego albumu nawiązuje to legendarnej historii szpiegowskiej Roberta Ludluma (Tożsamość Bourne’a). Na tym jednak podobieństwa się kończą. Historia tego albumu skupia się na pogoni Spider-Mana za ukrywający się dotychczas Osbornem. Żądny zemsty za śmierć Gwen Stacy, Parker dużo ryzykuje i robi się lekkomyślny. Zaślepiony swoim celem wpada w furię, nie potrafi współpracować i popełnia masę błędów. Trochę mnie pasuje to do postaci wyluzowanego Petera, który dobro swoich najbliższych zawsze stawiał przed osobistymi porachunkami. Tym razem jest inaczej i na dobrą sprawę nie wiadomo, dlaczego.

Mockingbird i Silver Sable

Nie ma jednak tego złego! Najjaśniejszym punktem albumu są postaci Bobbi Morse/Mockingbird oraz Silver Sable. Brakuje nieco humoru tej pierwszej, ale ma swoje momenty. Spotkanie z Silver Sable z kolei sprawia, że Spider-Man wybiera się na regularną wojnę do Symkarii niszcząc przy tym wszystkie stosunki z SHIELD i zarazem stawiając Parker Industries na krawędzi. Nasuwa się pytanie: czy szaleńcza pogoń Petera podyktowana jest dobrem ogółu czy to po prostu rozpaczliwa potrzeba zwycięstwa po dramatycznych wydarzeniach ze Spisku Klonów?

Amazing Spider-Man Tom 6: Tożsamość Osborne’a to zaledwie „kolejny komiks ze Spider-Manem”. Dziwna, bezwzględna motywacja Petera miejscami intryguje, ale tym co naprawdę wyróżnia album jest kreska Stuarta Immonena. Artysta swoimi rysunkami miejscami ratuje miałkie wątki scenariusza i przykuwa czytelnika do kart komiksu. Podsumowując – przeczytać można, ale szału nie ma.

Amazing Spider-Man Tom 6: Tożsamość Osborne'a

31,99 zł
6.5

FABUŁA

5.5/10

RYSUNKI

8.5/10

PRZYSTĘPNOŚĆ

5.5/10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.