Home PORADNIKI SIGMA FORCE | Cykl Jamesa Rollinsa | Chronologia i recenzje

SIGMA FORCE | Cykl Jamesa Rollinsa | Chronologia i recenzje

1332
Sigma Force

Sigma Force to wieloletni już cykl książek Jamesa Rollinsa. Historie zawarte w poszczególnych książkach bardzo zgrabnie łączą wątki sensacyjne, spektakularną akcję oraz przygodę w stylu nowocześniejszego Indiany Jonesa. Każda z historii oparta jest na wielkim historycznym wydarzeniu, archeologicznych odkryciach, sytuacji nigdy niewyjaśnionych czy zaawansowanych technologii.

James Rollins urodził się 20 sierpnia w Chicago. Prawdziwe nazwisko pisarza to James Paul Czajkowski (tak, Rollins ma polskie korzenie!). Ukończył studia w Missouri zdobywając doktorat z weterynarii. Zaczął pisać jeszcze w latach 90. ale dopiero zapoczątkowany w 2004 roku cykl Sigma Force przyniósł mu międzynarodową sławę.

Sigma Force

Tajna jednostka DARPA zajmująca się sprawami wpływającymi na bezpieczeństwo świata, które związane są historią, mitami czy zaawansowaną technologią. W skład zróżnicowanego zespołu wchodzą fachowcy z wielu dziedzin – byli wojskowi, biochemicy, historycy czy fizycy.

Bohaterowie

Greyson „Grey” Pierce – główny bohater serii, były komandos z naukowym zapleczem.

Painter Crowe – dyrektor Sigma Force nie stroniący od działań w terenie.

Seichan – agentka konkurencyjnej organizacji, która zmieniła strony

Monk Kokkalis – działający w terenie komandos medyk

Kat Bryant – analityczka, prawa ręka Paintera Crowe

Joe Kowalski – olbrzymi osiłek, spec od materiałów wybuchowych i najzabawniejsza z postaci

Cykl SIGMA FORCE

Powrót

1. Burza Piaskowa

BURZA PIASKOWA – Recenzja

Potężna eksplozja niszczy wystawę w Muzeum Brytyjskim. Badanie pozostałości wybuchu ujawnia śladowe promieniowanie o sygnaturze odpowiadającej anihilacji antymaterii. Piękna kustoszka muzeum Safia al-Maaz odkrywa zagadkowy zapis na szczątkach antycznego posągu datowanego na rok dwusetny przed naszą erą – wskazówkę, która może posłużyć do rozwiązania jednej z największych zagadek archeologii. Co łączy posąg z eksplozją i słynnym meteorytem tunguskim? Zapada decyzja o zorganizowaniu ekspedycji do Omanu. Jej celem jest zaginione przed tysiącami lat miasto (będące jak głosi legenda, kolebką królowej Saby) nazywane przez beduinów Ubar, a przez poszukiwaczy – „Atlantydą Piasków”. Oprócz Safii i jej przyjaciółki Kary, której ojciec zaginął na pustyni wiele lat wcześniej, w wyprawie uczestniczy awanturniczy archeolog Ohama Dunn oraz Painter Crowe, agent DARPA, supertajnej agendy Ministerstwa Obrony USA. Jakie tajemnice kryje mityczny Ubar? Niewyobrażalne skarby, czy źródło energii zdolnej zniszczyć całą planetę?

Powrót

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Napisz komentarz
Napisz swoje imię