Avengers Tom 5: Tajne Imperium

Przedostatni z tie-inów do Tajnego Imperium. Zaskakująco poważny Deadpool podniósł poprzeczkę i bardzo jestem ciekaw jak na jego tle wypadną Avengers. Recenzja komiksu Avengers Tom 5: Tajne Imperium.

JAK CZYTAĆ TAJNE IMPERIUM

Źle to wygląda

Komiksy składające się na Tajne Imperium:
1. Avengers: Impas – Atak na Pleasant Hill
2. II Wojna Domowa
3. Kapitan Ameryka: Steve Rogers Tom 1
4. Tajne Imperium
5. Kapitan Ameryka: Steve Rogers Tom 2
6. Amazing Spider-Man Tom 7: Upadek Imperium
7. Avengers Tom 5: Tajne Imperium
8. Deadpool Tom 10: Tajne Imperium
9. Doktor Strange Tom 3

Za rysunki odpowiadają Phil Nito (#7-8) oraz Mike del Mundo (#9-11) i niestety nie jest to dobra wiadomość. Kolejny raz po I Wojnie Kanga mamy styczność z bardzo dziwną kreską i kolorami. Choć styl ma nieco artystycznego zacięcia to niestety w wielu momentach całość wygląda bardzo chaotycznie i niezwykle nieczytelnie. Czytają czwarty z zeszytów tego albumu kompletnie nie wiedziałem kto walczy z kim i kto w tej walce wygrywa. Wszystko wygląda po prostu słabo.

Avengers Victor Von Doom

Pierwszy zeszyt tego albumu opowiada pojedynczą historię z nawróconym złoczyńcą. Otóż Victor Von Doom porzucił swoje dotychczasowe życie i postanowił przejść na dobrą stronę. Ze zmodyfikowaną zbroją chce przejąć pałeczkę po Tonym Starku nazywając siebie nowym Iron Manem i dołączyć do Avengers. Traf chciał, że Avengers mierzą się z bliżej nieokreślnym magicznym zagrożeniem… Zeszyt bardzo przyjemny w odbiorze, mocno akcentujący relację Dooma z zafascynowaną jego osiągnięciami Nadią. Znalazło się kilka głupotek w postaci demonicznych skautek, ale koniec końców całość wypada bardzo fajnie.

Egmont wydaje Avengers jako Tom 5 serii Marka Waida. Oryginalne wydanie oznaczone jest jako tom 2. Dlaczego? Otóż seria Marka Waida została podzielona na dwie części. Pierwsza nosząca tytuł All-New All Different Avengers składała się z piętnastu zeszytów i kończyła się albumem Civil War II. Wtedy to grupę opuścili Ms. Marvel, Nova i Spider-Man (tworząc grupę Champions). Od tego momentu Waid wydawał kolejne zeszyty pod nazwą Avengers: Unleashed (zeszyty #1-11 oraz #672-690 po zmianie numeracji).

Avenger X

Seria Avengers Marka Waida:
1. Avengers Tom 1: Siedmiu Wspaniałych
2. Avengers: Impas
3. Avengers Tom 2: Rodzinny Interes
4. Avengers Tom 3: II Wojna Domowa
5. Avengers Tom 4: I Wojna Kanga
6. Avengers Tom 5: Tajne Imperium
7. Avengers Tom 6: Zderzenie Światów
8. Avengers: Nie poddamy się

Drugi zeszyt kontynuuje wątek z zajawki czwartego (lub trzeciego) tomu. W podziemiach Budynku Baxtera z tajemniczej nagrobnej płyty wychodzi… kobieta. Pogrzebana okazuje się Cassandrą (oryg. Cressidą), jedną z pierwszych przeciwniczek Avengers sprzed lat. Moce dziewczyny pozwalają jej błyskawicznie przyswajać moce przeciwników (siłę Herkulesa, pajęczy zmysł Spider-Mana itp.). Również i tym razem przedstawiona historia jest angażująca i satysfakcjonująca. I tak samo, jak poprzednia ma niewiele wspólnego z Tajnym Imperium.

Thor pozbawiona Mjolnira

Tie-iny do Tajnego Imperium rozpoczynają się wraz z trzecim zeszytem tego albumu i zeszytem #9 serii Avengers: Unleashed. Pozbawiona Mjolnira Thor trafia do świata, którego mieszkańcy giną i harują pod jarzmem kontrolującego błyskawice potwora o imieniu Yod. Thor szukając sposobu na powrót do domu postanawia pomóc mieszkańcom. I w zasadzie tyle, co można o tym zeszycie powiedzieć. Nic specjalnego.

Avengers w służbie Hydry

Rozbijając superbohaterskie zespoły Steve Rogers powołał nową drużynę Avengers. Tworzą ją: Doktor Octopus, Deadpool, Black Ant, Taskmaster, Odinson, przeprogramowany Vision oraz opętana Scarlett Witch. Historia tego zeszytu nie ma ścisłego związku z Tajnym Imperium i służy jako humorystyczny przerywnik. Patrzący na wszystkich z góry Ock, gadający Deadpool, czy narzekający Black Ant są spoko, ale to w zasadzie tyle.

Nowa rzeczywistość

Ostatni zeszyt rozgrywa się już po zakończeniu eventu Tajne Imperium. Avengers zbierają się do kupy po dramatycznych wydarzeniach, a na domiar złego stracili dach nad głową, ponieważ Parker sprzedał Budynek Baxtera (Amazing Spider-Man: Upadek Imperium). Album składa się z luźnych i oczyszczających pogawędek pomiędzy różnymi członkami zespołu, które zajęły miejsce intryg i walk ze złoczyńcami. I wypada to bardzo fajnie!

Avengers Tom 5: Tajne Imperium

Bez rewelacji, ale nie ma też rozczarowania. Avengers Tom 5: Tajne Imperium nie wnosi nic do tytułowego wydarzenia, ale dostarcza kilku niezłych, krótkich historii stawiając na pierwszym planie różnych członków drużyny. Sześć na dziesięć.

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358
Poprzedni artykułWYROK | Chyłka #10 | Remigiusz Mróz
Następny artykułDEADPOOL TOM 10: TAJNE IMPERIUM | Gerry Duggan
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.