Tydzień w świecie filmów i seriali #25

1DEXTER – nowy sezon w produkcji!

Dexter

Zaczynamy od prawdziwej bomby. Showtime zamówiło limitowaną serię Dextera! Nowy sezon liczył będzie 10 odcinków, a główną rolę powtórzy Michael C. Hall. Produkcja planowo rozpocznie się na początku 2021 roku, a premiera nastąpi na jesieni 2021.

Niezwykle oryginalny serial święcił triumfy w latach 2006-2013 i liczył 8. sezonów. Niestety swoje opus magnum osiągnął w czwartej serii, a z każdym kolejnym było tylko gorzej. Wisienką na torcie był absolutnie koszmarny sezon finałowy, którego recenzję znajdziecie tutaj.

/Spoiler
Jeśli nie oglądaliście serii finałowej, a nie boicie się spoilerów to krótkie podsumowanie. Dexter sfingował swoją śmierć podczas sztormu uciekając z ciałem swojej postrzelonej siostry. Uznany za zmarłego rozpoczął nowe życie gdzieś w Oregonie. Tymczasem jego ukochana wraz z synem zamieszkali w Argentynie. 

Nie wiemy, czy w nowej serii powrócą Batista, Masuka i Quinn, ale nowe informacje powinny pojawić się niebawem.

Źródło


2JIU JITSU – zwiastun filmu

Zwiastun nowego filmu Nicolasa Cage’a pt. Jiu Jitsu.


3Niesamowita obsada filmu DON’T LOOK UP od Netflixa

Don't Look Up

Adam McKay będzie scenarzystą, reżyserem oraz współproducentem filmu Don’t Look Up dla Netflixa. Film będzie komedią o parze nieznanych naukowców, którzy odkryli, że niebawem kometa uderzy i zniszczy Ziemię. Para robi tour po mediach, ale nikt nie bierze ich na poważnie.

A teraz uwaga! W filmie zagra plejada gwiazd z Leonardo DiCaprio i Jennifer Lawrence na czele! Oprócz tej dwójki w filmie zagrają Meryl Streep, Jonah Hill, Thimotee Chalamet, Ariana Grande, Himesh Patel, Matthew Perry oraz Tomer Sisley.


4INVINCIBLE – zwiastun animacji od Amazonu

Amazon zapowiedział serial Invincible. Opowiada on o 7-letnim chłopaku, Marku Greysonie, który jest synem największego ziemskiego superbohatera. Gdy chłopak opanowuje własne moce odkrywa, że jego dziedzictwo wcale nie jest takie, jak wszyscy myślą…

Serial jest adaptacją komiksu Roberta Kirkmana o tym samym tytule.


5KSIĄŻĘ W NOWYM JORKU 2 na Amazon Prime

Ksiaże w Nowym Jorku 2

Sequel znakomitej komedii z 1988 roku z Eddiem Marphym w roli głównej ominie kina i pojawi się na Amazon Prime 18 grudnia. Amazon zdobył prawa do filmu za zawrotne 125 milionów dolarów. Film nie pojawi się z kinach z powodu pandemii. Czy będzie na polskim Prime? Tego póki co nie wiemy.

Źródło


6ELEGIA DLA BIDOKÓW – zwiastun filmu Rona Howarda

Zwiastun filmu Elegia dla bidoków od Rona Howarda. W roli głównej Amy Adams. Premiera 24 listopada.

J.D. Vance (Gabriel Basso), były marine z południowego Ohio, a obecnie student Szkoły Prawa Uniwersytetu Yale, jest blisko zdobycia wymarzonej pracy, gdy kryzys rodzinny zmusza go do powrotu w rodzinne strony, o których starał się zapomnieć. J.D. musi zacząć na nowo układać sobie relacje ze swoją niełatwą appalaską rodziną, w tym z uzależnioną matką Bev (Amy Adams). Wspominając swoją babkę Mamaw (Glenn Close), twardą i inteligentną kobietę, która go wychowała, J.D. zaczyna akceptować niezatarty wpływ rodziny na jego własną ścieżkę życiową.

Oparty na powieści J.D. Vance’a z listy bestsellerów New York Timesa film „Elegia dla bidoków” w reżyserii laureata Oscara, Rona Howarda, to bardzo osobiste i poruszające wspomnienia, z których wyłania się obraz doświadczeń tworzących życie rodzinne. Historia rodziny J.D. to opowieść o trzech fascynujących pokoleniach i ich zmaganiach, by przetrwać i odnieść sukces.


7THE CROWN SEZON 4 – zwiastun

Zwiastun 4. sezonu serialu The Crown. Premiera 15 listopada.


8PROSTO Z NIEBA – zwiastun filmu

Podczas prac zmierzających do zamknięcia bazy amerykańskich wojsk lotniczych na tropikalnej wyspie oschła asystentka kongresmenki zaczyna coś czuć do młodego kapitana o wielkim sercu. Premiera już 5 listopada — tylko na Netflix.


9SUBURRA SEZON 3 – zwiastun 

W ostatnim rozdziale walka o Rzym staje się jeszcze bardziej zacięta i bezwzględna. Na horyzoncie pojawia się nowa kusząca możliwość nielegalnego handlu — obietnica dużych pieniędzy i władzy. Ktokolwiek zwycięży w tej rozgrywce, będzie rządził stolicą. Jednak wszystko, również tron Rzymu, ma swoją cenę. Tym razem będzie ona bardzo wysoka.

Premiera 30 października


10BARBARZYŃCY – zwiastun serialu

Rywalizujące ze sobą plemiona germańskie muszą się zjednoczyć, by wygnać armię Cesarstwa Rzymskiego ze swojej ziemi. Ten sojusz zmieni bieg historii na zawsze. „Barbarzyńcy” już 23 października — tylko na Netflix.


11PARK JURAJSKI SEZON 2 – zwiastun

W 2021 roku nastąpi dalszy ciąg walki o przetrwanie. Nowe odcinki serialu „Park Jurajski: Obóz Kredowy” już wkrótce na Netflix.


12NIEWYJAŚNIONE TAJEMNICE CZĘŚĆ 2 – zwiastun

Najbardziej przerażające tajemnice nadal czekają na wyjaśnienie. Sześć nowych spraw już 19 października — tylko na Netflix.


13MANK – zwiastun filmu

Hollywood lat 30. XX w. widziany oczami zgryźliwego i uzależnionego od alkoholu scenarzysty, Hermana J. Mankiewicza (Gary Oldman), który ściga się z czasem, by dokończyć scenariusz filmu „Obywatel Kane” dla Orsona Wellesa (Tom Burke).


14GRAND ARMY – zwiastun serialu

Pięcioro uczniów. Pięć opowieści. Jedna wspólna walka o przyszłość. Premiera serialu „Grand Army” już 16 października na Netflix. #WEAREGRANDARMY


1530 SREBRNIKÓW – zwiastun serialu

30 srebrników to hiszpański serial grozy. Premiera pierwszego z ośmiu odcinków 29 listopada.


Poprzednie tygodnie

#1 #2 #3 #4 #5 #6 #7 #8 #9 #10 #11 #12 #13 #14 #15 #16 #17 #18 #19 #20 #21 #22 #23 #24 #25 #26

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here