Venom Inc

Globalna Sieć serii Amazing Spider-Man to cykl pełen wzlotów i upadków z momentami ocierania się o prawdziwą pajęczą mieliznę. Wraz z wydarzeniem Tajne Imperium Dan Slott postanowił zamknąć najsłabszy wątek i powrócić do korzeni. Tom 7 udowodnił, że tego Spider-Manowi właśnie potrzeba. A dziś przedpremierowo sprawdzimy ciąg dalszy w postaci intrygującego crossovera. Recenzja komiksu Amazing Spider-Man Tom 8: Venom Inc.

Kilka szczegółów

Seria Amazing Spider-Man. Globalna sieć:
1. Amazing Spider-Man Tom 1: Wrogie Przejęcie
2. Amazing Spider-Man Tom 2: Mroczne Królestwo
3. Amazing Spider-Man Tom 3: Demonstracja Siły
4. Amazing Spider-Man Tom 4: Starzy Znajomi
5. Amazing Spider-Man Tom 5: Spisek Klonów
6. Amazing Spider-Man Tom 6: Tożsamość Osborna
7. Amazing Spider-Man Tom 7: Upadek Imperium
8. Amazing Spider-Man Tom 8: Venom Inc
9. Amazing Spider-Man Tom 9: Czerwony Alarm
10. Amazing Spider-Man Tom 10: Odejść z hukiem

W oryginalne komiks nie jest ósmym tomem AMS, a crossoverem dwóch wydawanych serii. Znajdziemy tutaj Amazing Spider-Man #792-793 ze scenariuszem Dana Slotta. Do tego zeszyty Venom #159-#160, za które odpowiada Mike Costa. Całość otwierają i zamykają zeszyty Amazing Spider-Man: Venom Inc. Alpha oraz Amazing Spider-Man: Venom Inc. Omega, do których scenariusz panowie napisali wspólnie. Za rysunki odpowiadają Ryan Stegman oraz Gerardo Sandoval.

Venom Inc.

Co łączy Petera Parkera, Flasha Thompsona oraz Eddie Brocka? Kosmiczny symbiont – Venom! Stwór odmienił ich życie na różne sposoby, a teraz zmusi do połączenia sił. W mieście pojawia się Lee Price, człowiek nazywający siebie Maniakiem, a przede wszystkim dysponujący symbiontem, który potrafi się replikować i przejmować władzę nad ludźmi, z którymi miał kontakt. Tym sposobem Lee Price bardzo szybko rośnie w siłę pomnażając swoją armię, do ktrórej zwerbował nie tylko o bezmyślnych osiłków, ale też superprzestępców.

Fantastyczna zabawa

Fabularnie komiks stoi na bardzo wysokim poziomie. Mamy tutaj do czynienia z zamkniętą historią, w której główne role grają Spider-Man, Eddie Brock, Flash Thompson oraz Felicia Hardy znana jako Black Cat. Wspólna przeszłość całej czwórki – przyjaźnie, animozje, romanse – powraca tutaj dość często, ale nawet bez jej znajomości łatwo połapać się co czują do siebie poszczególne postaci. Scenarzyści bawią się tymi wątkami co i rusz dostarczając nam świetnych i często zabawnych dialogów nawiązujących do dawnych czasów.

To jednak fabuła zrobiła na mnie największe wrażenie. Nie przez swoją wielowątkowość, emocje czy zwroty akcji. Czytając Venom Inc. ma się wrażenie oglądania wysokobudżetowej kontynuacji filmów Spider-Man i Venom. Jest tutaj dosłownie wszystko, czego potrzebowałby taki właśnie film. Kilkoro różnych, ale świetnie napisanych bohaterów, zagrożenie odwołujące się do historii tych postaci, a całość wieńczy widowiskowy pojedynek z wielkim złolem. Idealne proporcje dla tego typu wydarzenia.

Mocna dziewiątka!

Amazing Spider-Man Tom 8: Venom Inc. to znakomity komiks łączący przygody Pająka z Venomem. Iście blockbusterowa historia okraszona genialnymi rysunkami Stegmana i Sandovala wciągnie was bez reszty. Bardzo mocno polecam!

Komiks do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358
Poprzedni artykułMIASTO NIEDŹWIEDZIA – zapowiedź
Następny artykułW CIENIU ZŁA | Alex North | Recenzja książki
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.