Inni Ludzie

C.J. Tudor poznałem za sprawą znakomitego Kredziarza. Kolejna książka autorki zatytułowana Zniknięcie Annie Thorne nie miała już tego czegoś, ale dalej przyciągała jak magnes. Czas na trzecią książkę, którą kupiłem zupełnie w ciemno, nie czytając ani zapowiedzi ani jej opisu. Recenzja książki Inni ludzie.

Co stało się z Izzy

Książki C.J. Tudor
1. Kredziarz
2. Zniknięcie Annie Thorne
3. Inni ludzie

Gabe, który wracając do domu utknął w korku przypadkiem stanął za zdezelowanym samochodem. W pewnym momencie w tylnej szybie auta pojawia się dziewczynka, a z jej ust wydobywa się nieme „tatusiu”. Oszołomiony Gabe widzi w niej twarz swojej córeczki Izzy i nie może pojąć co się właśnie wydarzyło. Niedługo później okazuje się, że w jego domu doszło do tragedii…

Od traumatycznych wydarzeń minęło trzy lata. W domu Gabe’a znaleziono dwie zamordowane osoby, jego żonę Jenny oraz… Izzy. A przynajmniej tak uznała policja, wszyscy bliscy oraz opinia publiczna. Jedynie Gabe nie daje wiary i od lat trzyma się wersji, że widział córkę w tym zniszczonym samochodzie. I każdej nocy zaniedbany, wyniszczony niestrudzenie rusza swoim autem na poszukiwania.

Fran i Alice

Gabe to jednak nie jedyny bohater Innych ludzi. Ważną rolę w historii odgrywają Fran oraz jej córka Alice. W odróżnieniu od Gabe’a nikogo nie szukają, a nieustannie uciekają. Uciekają przed przeszłością Fran i ludźmi, którzy chcą skrzywdzić ją i Alice. Na domiar złego Alice cierpi na niezdiagnozowaną przypadłość, która na pewien czas pozbawia ją świadomości…

Inni ludzie

C.J. Tudor zmieniła sposób narracji względem poprzednich swoich książek. Podczas, gdy poprzednio mieliśmy mocną inspirację twórczością Stephena Kinga, Inni ludzie przypominają w swojej formule książki Harlana Cobena. Jednakże do kunsztu mistrza suspensu jeszcze daleka droga. Inni ludzie przez większą część nie łączą rozrzucanych tu i ówdzie okruszków, a dodają co raz więcej pytań, które długo czekają na odpowiedzi. Mam wrażenie, że autorka przesadziła w trzymaniu wszystkich kart w rękawie przez co trudno zaangażować się w lekturę.

Wszystko zmienia się w ostatnim akcie, gdy otrzymujemy wszystkie, absolutnie wszystkie odpowiedzi. Historia okazuje się przemyślana w najdrobniejszych szczegółach, mamy bardzo logiczny ciąg przyczynowo – skutkowy i doskonałe zakończenie intrygi. I wzorem Cobena nawet, gdy wiemy już wszystko i znamy dokładny przebieg zdarzeń z przeszłości, autorka wyskakuje z kolejną rewelacją zmieniającą nasze spojrzenie. Szkoda jedynie, że całość rozkręca się tak późno.

Podsumowanie

Jest ewidentnie słabiej. C.J. Tudor próbując innego podejścia nie dała rady sprostać oczekiwaniom i zdecydowanie musi popracować nad tworzeniem tak wielowątkowej historii. Historii ciekawe, może nie zaskakującej, ale ciekawej i zgrabnie powiązującej poszczególne wątki. Inni ludzie to bardzo dobra książka, ale po C.J. Tudor oczekiwałem trochę więcej.

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.