Truth Seekers to nowość Amazon Prime Video z Nickem Frostem, Simonem Peggem w obsadzie. Jak wygląda brytyjska, komediowa odpowiedź na Archiwum X? Zapraszam do tekstu.

Truth Seekers

NAWIEDZONY DWÓR W BLY | Recenzja serialu
NAWIEDZONY DOM NA WZGÓRZU | Recenzja serialu

Gus Roberts (Nick Frost) jest czołowym pracownikiem firmy Smyle zajmującej się montażem sieci 6G na terenie Zjednoczonego Królestwa. Gus kilka lat wcześniej stracił żonę, która zginęła w wypadku. Przed śmiercią Emily zajmowała się badaniami nad zjawiskiem „przenoszenia duszy do innego ciała”. Od czasu jej śmierci zjawiskami paranormalnymi zainteresował się Gus, ale jego prywatne śledztwa i kanał na YouTube nie mogą przebić się do szerszej publiczności…

Sytuacja zmienia się, gdy do Gusa dołącza nowy pracownik Smyle, Elton John (Samson Kayo). Już podczas montażu pierwszego urządzenia chłopaki są świadkami wydarzeń, których nie da się racjonalnie wytłumaczyć. A niedługo później dołącza do nich nawiedzona Astraid (Emma D’Arcy). Tak dobrany zespół wpada na trop gigantycznego spisku, którego korzenie sięgają setek lat wstecz.

Świetna zabawa

Truth Seekers składa się z ośmiu około 30-minutowych odcinków. Format idealny dla serialu o komediowym zacięciu. Praktycznie każdy odcinek zaczyna się od jakiejś migawki z przeszłości – czy to średniowiecza, czy czasów młodości naszych bohaterów. Wtedy też poznajemy motyw przewodni danego epizodu. Jednakże, wszystko czego bohaterowie doświadczają na początku sezonu ma swoje uzasadnienie w końcówce serii. Wtedy też serial zaskakuje zgrabnym powiązaniem wszystkich, zdawało się, luźnych wątków i buduje z nich logiczną (jak na gatunek) całość.

Drugim powodem, dla którego warto obejrzeć to świetnie napisani bohaterowie. Wierny swoim przekonaniom Gus jest postacią wyjątkowo sympatyczną i nie sposób go nie polubić. Elton John (takie się nazywa) to z kolei bojaźliwy chłopak, który towarzysząc Gusowi musi zmierzyć się ze swoimi koszmarami. No i tajemnicza Astrid. Astrid nieustannie nawiedzana przez ducha swojej matki i… lekarza z czasów zarazy. Przy tym wszystkim są całkiem zwyczajni, wiodą zwykłe życie i zmagają się ze zwykłymi problemami. Ekipę uzupełnia Dave (Simon Pegg), który ma co prawdę drugoplanową rolę, ale sceny z jego udziałem są naprawdę zabawne.

Podsumowanie

Truth Seekers to znakomity serial na 2-3 wieczory. 8 niedługich odcinków sprawdza się idealnie jako odskocznia od wielosezonowych produkcji, a przy tym zapewnia szczyptę dobrej zabawy przyprawionej lekkim i zabawnym poczuciem humoru. Zdecydowanie polecam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here