Chłopiec z lasu

Na każdą kolejną książkę Harlana Cobena czekam z wypiekami na twarzy. I choć nie jest to już ten poziom co kiedyś i najczęściej dokładnie wiadomo czego się po nim spodziewać to mimo wszystko książki mają w sobie to unikalne „coś”. W dniu dzisiejszym zapraszam do zapoznania się z recenzją najnowszej książki autora zatytułowanej Chłopiec z lasu.

MYRON BOLITAR – świetna seria Harlana Cobena

Chłopiec z lasu

Seria z Wilde

Chłopiec z lasu
Brakujący Element

W 1986 roku w Stanowym Parku Krajobrazowym Ramapo Mountain w New Jersey zostaje znaleziony kilkuletni chłopiec. Rozumie po angielsku, ale jest kompletnie dziki. Aż po dziś dzień nie wiadomo kim jest i skąd wziął się Wilde…

Trzydzieści lat później Wilde na prośbę swojego chrześniaka i wnuka słynnej Hester Crimstein postanawia poszukać zaginionej nastolatki. Szkolna outsiderka, nieustannie dręczona przez kolegów zniknęła bez śladu i nikt nie zamierza jej szukać. Znający uczucie odrzucenia Wilde postanawia zająć się sprawa Naomi Pine.

Mylący tytuł

O KROK ZA DALEKO | Harlan Coben |Recenzja książki

Zacznę od tego, co miałem napisać w podsumowaniu. Moim zdaniem książką Chłopiec z lasu Harlan Coben rozpoczął nową serię, by wypełnić pustkę po Myronie Bolitarze. Skąd taki wniosek? Tytuł oraz oficjalny opis sugerują, że książka opowie historie Wilde i jego nieznanej przeszłości. Ale tego nie robi. Zamykając książkę o chłopcu z lasu wiemy tyle, co na jej początku, a Coben zostawia jedynie okruszki na temat wydarzeń sprzed 30 laty. Ostatecznie Wilde okazuje się tylko jednym z dwójki głównych bohaterów, a historia wcale nie kręci się wokół niego.

Hester!

Doczekałem się wreszcie książki, w której jedną z głównych ról odegra Hester Crimstein. Siedemdziesięcioletnia Hester, uznana nowojorska adwokat gościła już w wielu książkach Cobena (również u Myrona i Wina), ale nigdy nie odegrała tak ważnej roli. Chłopiec z lasu pozwala nam poznać ją bliżej, jej przeszłość, rodzinę i cele. Oczywiście Hester jak zwykle zachwyca, gdy dochodzi do prawniczych słownych potyczek. Błyskotliwe dialogi, kapitalne riposty i niepodrabialny humor. Hester Crimstein to chyba opus magnum Cobena. Uwielbiam ją!

Ale o czym jest ta książka?

Polecam recenzję
ROZGRYWKA | Allie Reynolds

Skupiłem się na postaciach, ale dalej nie wiecie o czym tak naprawdę jest Chłopiec z lasu. Oprócz zaginięcia Naomi Pine Wilde oraz Hester mierzą się z szantażem bardzo bogatej rodziny Maynardów. Dash Maynard, sławny producent telewizyjny, rzekomo posiada taśmy obciążające Rusty’ego Eggersa, kandydata na prezydenta USA. Szantażyści żądają upublicznienia taśm, a Wilde i Hester próbują dowiedzieć się kto za tym wszystkim stoi.

Mamy więc powieść sensacyjną przerywaną prywatnymi wątkami głównych bohaterów. Tym razem jednak historia nie odstawia klasycznego Cobena, ponieważ w miejscu piętrzących się pytań i tajemnic autor skupił się na pogłębianiu relacji pomiędzy postaciami. Oczywiście ostatni akt to walące się nam na głowę zwroty akcji, które potrafią postawić na głowie wszystko o czym do tej pory myśleliśmy. I tak, na ostatniej stronie autor też was zaskoczy.

Podsumowanie

Nie wiem co mam myśleć o najnowszym Cobenie. Chłopiec z lasu zaskakuje jedynie tym, że jest inną książką niż sugeruje opis. Zakończenie jest dobre, zwroty akcji są bardzo dobre, ale całość czyta się bez większych emocji. Ponadto miejscami brakuje tempa, do jakiego przyzwyczaił nas autor. To tylko niezła książka, o której szybko zapomnicie.

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.