Deadpool zabija Cable'a

Gerry Duggan zakończył swoją regularną serię Deadpoola, ale to nie oznacza, że rozstał się z postacią Najemnika z Nawijką. Scenarzysta powraca w składającej się z trzech tomów serii The Despicable Deadpool, a dziś recenzja pierwszego z nich. Deadpool Tom 11: Deadpool zabija Cable’a.

The Despicable Deadpool

Deadpool Marvel 2.0

1. Deadpool Tom 1: Nuworysz z Nawijką
2. Deadpool Tom 2: Koniec błędu
3. Deadpool Tom 3: Deadpool kontra Sabretooth
4. Deadpool Tom 4: Śmieciowa Opowieść

5. Deadpool Tom 5: II Wojna Domowa
6. Deadpool Tom 6: Deadpool w Czasach Zarazy
7. Deadpool Tom 7: Deadpool Leci Szekspirem
8. Deadpool Tom 8: Póki śmierć nas…
9. Deadpool Tom 9: Deadpool w kosmosie
10. Deadpool Tom 10: Tajne Imperium

11. Deadpool Tom 11: Deadpool zabija Cable’a
12. Deadpool kontra Staruszek Logan
13. Deadpool Tom 12: Sprawy do załatwienia
14. Deadpool Tom 13: Uniwersum Marvela zabija Deadpoola

Spieszę z wyjaśnieniem, gdzie należy umieścić tę historię. Egmont zdecydował się kontynuować wydawaną serię, stąd też w tytule znalazł się Tom 11. Oryginalne wydanie składa się zeszytów #287-291, które zostały zebrane w albumie The Despicable Deadpool vol.1: Deadpool Kills Cable. Zakładam, więc, że kolejne dwa domy serii Despicable… zostaną wydane w ten sam sposób, a pomiędzy nimi znajdą się historie poboczne, jaką jest na przykład zapowiedziany Deadpool kontra Staruszek Logan.

Deadpool zabija Cable’a

Tak, Deadpool znów jest złolem! Zmanipulowany przez Herr Rogersa, czyli pokręconego Kapitana Amerykę, przywódcę Hydry dokonał wielu haniebnych czynów, przez które stracił bliskich i przyjaciół. Na domiar złego, by ich ratować, zaciągnął dług u Stryfe’a (złego klona Cable’a), który w zamian oczekuje zlikwidowania czterech wskazanych przez siebie celów. Pierwszym z nich jest, a jakże, Cable.

Deadpool zabija Cable’a nie wymaga znajomości poprzednich albumów. Najważniejsze informacje są podane w przystępnej formie, a najważniejsza jest tutaj dynamika pomiędzy Deadpoolem i Cablem.  A ta działa jak należy! Kąśliwe dialogi i nieustanne przekomarzanie się podszyte szczyptą brutalności sprawdzają się tutaj znakomicie. Zabawy z podróżami w czasie są przezabawne i przemycają kilka świetnych pomysłów. Oczywiście wpływa to na prostą i niezbyt oryginalna fabułę, ale ta niesie ze sobą sporo pozytywnie absurdalnych niespodzianek. Bo jeśli przywykliśmy do dinozaurów i wampirów w świecie Deadpoola to tym razem czekają nas… wampirozaury!

Podsumowanie

Deadpool Tom 11: Deadpool zabija Cable’a to kolejna bardzo fajna historia Najemnika z Nawijką. Relacja Deadpoola i Cable’a przedstawiona jest bardzo dobrze i wynagradza miałką fabułę. Może mogło być nieco zabawniej, ale i tak nie ma do czego się przyczepić!

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358
Poprzedni artykułCHŁOPIEC Z LASU | Harlan Coben | Recenzja książki
Następny artykułPOKOLENIA | Bendis, Aaron, Wilson, Spencer i inni | Recenzja komiksu
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.