W dniu wczorajszym (dziś nad ranem) odbyło się wirtualne spotkanie szefów Disneya z inwestorami. Co nas najbardziej interesuje to zapowiedzi jakie pojawiły się podczas tego wydarzenia. Oj działo się!

Poniżej znajdziecie pełne podsumowanie

FANTATYCZNA CZWÓRKA!

Podsumowanie zaczynamy od pierwszej wielkiej zapowiedzi i zarazem pierwszego skutku przejęcia Foxa przez Disneya. Jon Watts, który odpowiada za trylogię Spider-Mana z Tomem Hollandem wyreżyseruje nową wersję Pierwszej Rodziny Marvela, czyli Fantastycznej Czwórki!


LOKI – pierwszy zwiastun

Na początek pierwszy zwiastun serialu Loki. Akcja rozpoczyna się od sceny z Avengers: Endgame (jeśli oglądaliście to wiecie o co chodzi), ale ciąg dalszy to prawdziwa jazda bez trzymanki!

Premiera w maju 2021 na Disney+

Ciekawostka 1
W serialu pojawi się TVA (Time Variance Authority), czyli międzywymiarowe biuro zajmujące się zgodnością multiwersum

Ciekawostka 2
W jednym momencie widzimy rzut okiem na… Czarną Wdowę. Czy to jakaś wskazówka, co do przyszłości Nataszy?

Loki Czarna Wdowa


FALCON AND THE WINTER SOLDIER – zwiastun

Otrzymaliśmy pełny zwiastun serialu Falcon and the Winter Soldier, którego produkcję wielokrotnie przerywała pandemia. Ale jest! I dostarcza mnóstwa akcji rozmachem przypominającej serię Mission Impossible.

Premiera 19 marca na Disney+


VANDAVISION – nowy zwiastun

Kolejny zwiastun serialu VandaVision, który zadebiutuje na Disney+ już 15 stycznia.


MS. MARVEL – szybki rzut okiem

Zdjęcia do Ms. Marvl rozpoczęły się niedawno, więc nie otrzymaliśmy standardowego zwiastuna, ale w zaprezentowanym materiale znalazło się kilka scen z serialu. W rolę Kamali Khan wcieli się Iman Vellani.

Premiera pod koniec 2021 roku w Disney+


What if… – zwiastun

Zwiastun animacji What if… która opowie kilka alternatywnych historii ze świata Marvela odpowiadając na pytanie A co gdyby…? 

T’Challa jako Star Lord, Peggy Carter Kapitanem (Brytanią?) i tak dalej. Zapowiada się prawdziwa uczta, bo animacje wyglądają obłędnie.


IRONHEART – zapowiedź

Ironheart

Zapowiedzi seriali zaczynam od bardzo miłej dla mnie niespodzianki, czyli Ironheart. Dominique Thorne wcieli się w Riri Williams, genialną wynalazczynię, która własnoręcznie odtworzy zbroję Iron Mana!


ARMOR WARS – zapowiedź

Armor WarsJeszcze większą niespodzianką jest zapowiedź Armor Wars. Don Cheadle powróci jako James Rhodes i War Machine w serialu, który urzeczywistni najgorszy koszmar Tony’ego Starka – co stałoby się z jego technologią, gdyby wpadła w niepowołane ręce…


SECRET INVASION – zapowiedź

Secret Invasion

Liczyłem, że film Kapitan Marvel będzie swego rodzaju adaptacją wydarzenia Secret Invasion opowiadającego o Skrullach, którzy podmienili część ziemskich bohaterów i zinfiltrowali najważniejsze urzędy. Tak się nie stało, ale teraz to się zmieni!

Disney+ zapowiedział serial pod tytułem Secret Invasion, a w głównych rolach zobaczymy Samuela L. Jacksona jako Nicka Fury oraz Bena Mendhelsona w roli Talosa. Liczę, że powórci również Coulson.


I AM GROOT – zapowiedź

I am Groot

I kolejna niespodzianka. I am Groot będzie serią krótkometrażówek z przygodami Baby Groota. W shortach wystąpi cały szereg niezwykłych postaci.


GUARDIANS OF THE GALAXY: HOLIDAY SPECIAL – zapowiedź

GotG Holiday Special

W okolicach świat 2022 roku Disney+ pokaże Świąteczny Special Guardians of the Galaxy. Film powstanie prawdopodobnie podczas zdjęć do Strażników Galaktyki vol. 3, a wyreżyseruje oczywiście James Gunn.


SHE-HULK – Bruce Banner i Abomination w obsadzie

She-Hulk

Serial zapowiedziano już jakiś czas temu, ale dziś mamy potwierdzenie plotek. Obok Tatiany Maslany w roli Jennifer Walters / She-Hulk zobaczymy Marka Ruffalo jako Bruce’a Bannera. Zaskoczeniem jest informacja, że w serialu powróci Tim Roth w roli Abomination, który zagrał złoczyńcę w filmie z 2008 roku z Edwardem Nortonem w roli głównej.


FILMY 4. FAZY MCU

Ant-Man and the Wasp Quantumania

Na koniec kilka informacji na temat filmów 4. fazy MCU.

  • Payton Reed wyreżyseruje film Ant-Man and the Wasp: Quantumania. Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Duglas i Michelle Pfeiffer  powrócą w swoich rolach, natomiast starszą Cassie Lang zagra Kathryn Newton. Złoczyńcą będzie Kang Zdobywca, którego zagra Jonathan Majors
  • Nia Da Costa wyreżyseruje Kapitan Marvel 2. Brie Larson powróci w roli Carol Denvers, ale to nie wszystko. W filmie zobaczymy Ms. Marvel (Iman Vellani z serialu) oraz Monicę Rambeu z VandaVision (Teyonah Parris)
  • Black Panther 2 zadebiutuje w kinach 8 lipca 2022 w reżyserii Ryana Cooglera. Disney nie zdecydował się na nowego aktora do roli T’Challi, nie będzie też generował cyfrowo jego postaci. Film skupi się na innych bohaterach Wakandy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here