Thor Wojny

Jason Aaron pisząc Potężną Thor udowodnił, że zmiana osoby dzierżącej Mjolnir niesie za sobą pomysł i nie jest jedynie chwytem marketingowym i mrugnięciem do nowych grup docelowych. Przed nami czwarty już tom regularnej serii z Jane Foster u steru. Recenzja komiksu Potężna Thor Tom 4: Thor Wojny.

Thor Wojny

Dziesięć Światów opanowuje wojna. Do Nidavelliru, świata zamieszkanego przez Krasnoludy masowo uciekają Elfy z Alfeimu ścigane przez wysłanników Królowej Żaru z Muspelheimu. W obliczu dramatów i wszechobecnej śmierci rodzi się… Thor Wojny. Potężny i bezwzględny dzierżący wielki topór heros szybko staje się zagrożenie nie tylko dla ognistych potworów, ale też dla każdego kto nie podziela jego wizji zabijania w imię większego dobra. Tymczasem armia Malekhita puka do drzwi Asgardu…

Thorów Trzech!

Thor w Marvel Now 2.0
1. Potężna Thor Tom 1: Grzmiąca Krew
2. Potężna Thor Tom 2: Władcy Midgardu
2.1 Niegodny Thor
3. Potężna Thor Tom 3: Wojna Asgardu z Shi’ar
4. Potężna Thor Tom 4: Thor Wojny
5. Potężna Thor Tom 5: Śmierć Potężnej Thor

Mamy Potężną Thor, mamy Odinsona, a teraz poznajemy trzeciego Thora, który okazuje się nie tylko najpotężniejszą, ale też obecnie najciekawszą wersją obrońcy Dziesięciu Światów. Misja Thora Wojny w zasadzie zbiega się do przemierzania światów i „rozpoczynania wojny” z każdym, kto stanie na jego drodze. Jednak za tym miałkim motywem kryje się też ciekawa historia postaci. Gdy dowiadujemy się, dlaczego Thor Wojny robi to co robi to autentycznie rozumiemy jego motywacje. Równie dobrze wypada relacja Jane z Odinsonem. Ma w sobie to trudne do uchwycenia „coś”. Choć czuć między nimi dystans powodowany dumą i zazdrością Niegodnego to jednak kibicujemy, by się mimo wszystko dogadali.

Thor Gromożabny!

Ostatni zeszyt rozgrywa się na wielu frontach, ponieważ opowiada historię obrony Strażnicy Norn u korzeni Yggdrasila, w której prządki losu snują historie z Dziesięciu Światów. Odinson przybywa, by pomóc Karnilli, a Panie Losu robią to co potrafią – snują opowieści o Thorach. Mamy tutaj epilog do wydarzeń z Thora Wojny, wielki pojedynek Jane Foster z She-Hulk, skok do średniowiecza, odległą przyszłość, a nawet brutalne starcie Żywej Planety Ego z Czarnym Galactusem Światobójcą u zarania dziejów. Wisienką na torcie jest cameo Thora Gromożabnego, który ma swój wielki moment.

Thor Wojny – podsumowanie

Bardzo dobry album! Potężna Thor Tom 4: Thor Wojny po miałkim tomie trzecim dostarcza świetnej rozrywki idealnie wpasowanej w nordycką mitologię. A wszystko to okraszone cudownymi rysunkami Russela Dautermana. A przed nami już tylko jeden tom tej serii o wiele mówiącym tytule Śmierć Potężnej Thor!

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

Potężna Thor Tom 4: Thor Wojny

27,99 zł
7.7

FABUŁA

8.0/10

RYSUNKI

9.0/10

PRZYSTĘPNOŚĆ

6.0/10
Poprzedni artykułDCEASED. NIEUMARLI W ŚWIECIE DC | Tom Taylor | DC Black Label
Następny artykułKAPITAN AMERYKA TOM 4: CZŁOWIEK, KTÓRY KUPIŁ AMERYKĘ | Ed Brubaker
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię