Choices

Czas na drugą solową przygodę Riri Williams. Pierwsze spotkanie okazało się bardzo udane, więc czym prędzej zabrałem się za ciąg dalszy. Recenzja komiksu Invincible Iron Man: Ironheart Tom 2: Choices.

Choices

Riri Williams
1. Niezwyciężony Iron Man
2. II Wojna Domowa
3. Invincible Iron Man Tom 1: Riri Williams
4. Invincible Iron Man Tom 2: Choices
5. Pokolenia

Ironheart momentalnie stała się idolką wielu ludzi na świecie. Jednak wraz z popularnością i fanami zaczynają pojawiać się również wrogowie. I to bardzo potężni. Lady Octopus, Wil O’ The Wisp czy Lucia von Bardas, która przejęła Latverię pod nieobecność Victora von Dooma, nie przebierają w środkach. Riri szybko zdaje sobie sprawę, że jej życie już nigdy nie będzie takie samo, a dotychczasowa zabawa w superbohaterkę to od teraz jej życie.

Jednakże główny wątek Invincible Iron Man: Ironheart Tom 2: Choices to tytułowe wybory (ang. choices). Riri staje się obiektem zainteresowania wielu instytucji, które zdają się nie zwracać uwagi na fakt, że to zaledwie piętnastolatka. Riri staje przed wieloma wyborami zamykającymi inne ścieżki w przyszłości. Czy współpracować z SHIELD czy dołączyć do drużyny Champions (Ms. Marvel, Nova, Hulk, Miles Morles, Cyclops). Czy kontynuować swoje badania na MIT czy korzystać z dobrodziejstw Stark Industries. A im dalej w las tym decyzje staja się trudniejsze.

Z głową, ale czegoś tutaj brakuje

Choices wypada gorzej niż pierwszy solowy występ Riri. Bendis przeładował swój komiks niewiele wnoszącymi dialogami, które zajęły miejsce historii. Drugi tom jest po prostu przegadany. Oczywiście Bendis jest mistrzem dialogów i nawet z najbardziej zwyczajnej rozmowy potrafi wycisnąć bardzo wiele. Jednak kilka błyskotliwych wymian nie zastąpi intrygi, szczypty akcji i choćby niewielkich twistów. W zamian dostaliśmy kilka lepszych i gorszych wątków na czele z absurdalnym… przejęciem władzy nad Latverią. Tak, w pewnym momencie Riri staje się przywódcą tego kraju tworząc międzynarodowy incydent. Duża przesada.

Ironheart: Choices – podsumowanie

Liczyłem na trochę więcej. Invincible Iron Man: Ironheart Tom 2: Choices obniża loty. Seria nie jest długa, tym bardziej oczekiwałem, że Bendis ma plan związany ze stworzoną przez siebie postacią. Okazało się jednak, że pomysłów starczyło mu tylko na przedstawienie Riri i nie poświęcił jej tyle uwagi, co Milesowi. Komiks nie jest zły, ale oczekiwałem czegoś więcej.

PS. Małe sprostowanie. Na facebooku Marek K. poinformował mnie, że przygoda Riri została opublikowana w albumie Superbohaterowie Marvela Tom 86. Przepraszam za błąd!

Komiks pochodzi z prywatnej kolekcji

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.