Odejść z hukiem

Wielki finał długiego runu Dana Slotta. Globalna sieć to seria pełna sporadycznych wzlotów i częstych upadków. Niemniej ostatnie odsłony i kapitalny crossover z Venomem prezentowały co raz wyższy poziom. Jak na tym tle wypada ostatni album? Recenzja komiksu Amazing Spider-Man Tom 10: Odejść z hukiem.

Szczegóły i szczególiki

Seria Amazing Spider-Man. Globalna sieć:
1. Amazing Spider-Man Tom 1: Wrogie Przejęcie
2. Amazing Spider-Man Tom 2: Mroczne Królestwo
3. Amazing Spider-Man Tom 3: Demonstracja Siły
4. Amazing Spider-Man Tom 4: Starzy Znajomi
5Amazing Spider-Man Tom 5: Spisek Klonów
6. Amazing Spider-Man Tom 6: Tożsamość Osborna
7. Amazing Spider-Man Tom 7: Upadek Imperium
8. Amazing Spider-Man Tom 8: Venom Inc
9. Amazing Spider-Man Tom 9: Czerwony Alarm
10. Amazing Spider-Man Tom 10: Odejść z hukiem

Dan Slott na stałe związał się z serią Spider-Manem od zeszytu #648 (Spider-Man: Big Time) następnie poprowadził całą serię Superior Spider-Man. Nie było to jednak jego pierwsze spotkanie z Pająkiem. Slott napisał kilkanaście albumów począwszy od Amazing Spider-Man: Brand New Day vol. 1-3 (zeszyty #546-551, #552-558 i #559-563). Seria Globalna Sieć rozpoczęła się zeszytem #757. Recenzowany komiks Spider-Man Tom 10: Odejść z hukiem składa się zeszytów #797-801. Zeszyty #797-799 naszkicował Stuart Immonen, zeszyt #801 Marcos Martin. Na koniec zostawiłem zeszyt #800 przy którym pracowali Nick Bradshaw, Humberto Ramos, Giuseppe Camncoli, Stuart Immonen i Marcos Martin.

Czerwony Goblin

Norman Osborn od długiego czasu szukał sposobu, by na powrót stać się Zielonym Goblinem. Wszystkie jego dotychczasowe próby zawiodły, więc Osborn postawił wszystko na jedną kartę. Udało mu się zdobyć czerwonego symbionta Carnage’a, który był częścią seryjnego mordercy Cletusa Kasady’ego. W efekcie Osborn stał się Czerwonym Goblinem, a zanim zrealizuje swoje długofalowe plany postanowił odejść z hukiem i zemścić się na Spider-Manie.

Jak odejść to z hukiem!

Odejść z hukiem zaskakuje swoją intensywnością i ilością akcji! Czerwony Goblin szybko poznaje tożsamość Spider-Mana i wytacza najcięższe działa przeciwko najbliższym Pająka. Ponadto Osborn Carnage nie aktywuje pajęczego zmysłu, a dzięki połączeniu z Goblinem jest odporny na fale dźwiękowe i ogień. W efekcie Spider-Man nie tylko stoi na straconej pozycji w walce jeden na jeden, ale też nie potrafi zapobiec atakom na przyjaciół. To wszystko sprawia, że fabuła dostarcza wielu emocji, tak niestandardowych dla tej z reguły lekkiej serii.

Dan Slott w Odejść z hukiem ściąga całą pajęczą rodzinę, czyli mnóstwo dobrych postaci, które pojawiały się w pisanych przez niego komiksach na przestrzeni lat. Peter Parker, MJ, Miles Morales, Flash Thompson, Venom, J. Jonah Jameson, Silk, Dock Ock i jeszcze kilka, o których zapomniałem. Każdy ma swoje kilka scen idealnie wpasowanych w wydarzenia tego komiksu. Doskonała robota.

Pożegnanie

Wieńczący album zeszyt #801 jest pożegnaniem Dana Slotta z Pająkiem. Człowiek, który przywrócił wiarę w komiksy ze Spider-Manem zaserwował dość dziwny zeszyt przedstawiony z punktu widzenia jednej z mieszkańców Nowego Jorku, któremu pomógł Przyjazny Spider-Man z Sąsiedztwa. Trochę wspominek, trochę górnolotnych frazesów, ale to w zasadzie tyle.

Amazing Spider-Man Tom 10: Odejść z hukiem – podsumowanie

Dan Slott odchodzi z hukiem! Amazing Spider-Man Tom 10: Odejść z hukiem to zaraz obok Venom Inc. (które w oryginalne nie należy do serii) zdecydowanie najlepsza odsłona cyklu Globalna Sieć. Komiks pełen emocji, spektakularnych scen i… męczących monologów Czerwonego Goblina. Wraz ze startem Marvel Fresh serię przejmuje Nick Spencer, któremu Slott zostawił nieco okruszków i tropów, gdzie można zacząć. Tymczasem jednak kupujcie, bo kapitalny komiks!

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.