W ciemnościach

Ciąg dalszy znakomitej historii Mike’a Omera. Umysł Zabójcy okazał się rewelacyjną książką, ze świetnie poprowadzonym wątkiem głównym. Kontynuację przeczytałem od razu po jej zakończeniu, a recenzja z różnym powodów przeleżała troszkę w przysłowiowej szufladzie. Ale już jest! Recenzja książki W ciemnościach.

W ciemnościach

Seria z Zoe Bentley

1. Umysł Zabójcy
2. W ciemnościach
3. Gęstsza od krwi 

W niewielkim mieście w stanie Teksas pojawił się morderca, który grzebie swoje ofiary żywcem. Ponadtwo ich agonię transmituje na żywo w Internecie. Morderca wideo tytułuje Eksperyment numer jeden, a siebie nazywa Schrödingerem nawiązując do słynnego eksperymentu myślowego austriackiego fizyka, jednego z twórców mechaniki kwantowej. Do San Angelo ze wsparciem przyjeżdżają specjalistka psychologii śledczej FBI Zoe Bentley oraz Agent Specjalny FBI Tatum Gray.

W ciemnościach rozgrywa się kilka tygodni po sprawie z pierwszej książki. Zoe Bentley nie tylko namierzyła seryjnego mordercę, ale też udowodniła, że zabójca z jej młodości nie tylko okazał się człowiekiem, którego wskazała jako nastolatka, ale również w dalszym ciągu realizuje swoje chore rządze. Sprawę prowadzą wyznaczeni agencji FBI, a Zoe i Tatum udają się do Teksasu, by pomóc policji znaleźć samozwańczego Schrödingera.

„Schrödinger”

Zabójca, którego Mike Omer przedstawia w książce W ciemnościach znacznie różni się od pierwszej wspólnej sprawy Zoe i Tatuma. Człowiek ten pragnie poklasku, daje się łatwo prowokować i szybko traci opanowanie. Jednocześnie jest zdecydowany i konsekwentnie realizuje swój plan. Cieszy, że Mike Omer znalazł przeciwnika, który będzie stanowił wyzwanie dla umysłu Zoe. Tożsamość mordercy oczywiście trzymana jest w tajemnicy do samego końca, ale autor rzuca sporo okruszków dla czytelników, by ci tworzyli własne teorie. Nie udało mi się rozwiązać zagadki przed czasem, więc rozstrzygnięcie okazało się sporym zaskoczeniem.

Dużo Glovera

Rod Glover odgrywa W ciemnościach dużą rolę. Podobnie jak poprzednio jest to wątek poboczny, niezwiązany z głównym mordercą, ale i tym razem został mocno zarysowany. Niestety finał tej historii rozegra się dopiero w trzecim tomie zatytułowanym Thicker than Blood. Niestety nie wiem, kiedy trzecia książka doczeka się polskiego wydania, ale wysłałem odpowiednie zapytanie do Wydawnictwa Świat Książki.

Aktualizacja: Udało mi się uzyskać informację, że trzeci tom zatytułowany Gęstsza od krwi ukaże się w Polsce już 16 czerwca 2021 roku nakładem Wydawnictwa Świat Książki.

W ciemnościach – podsumowanie

Znakomita kontynuacja! W ciemnościach to kolejny bardzo emocjonujący rozdział w karierze Zoe Bentley i Tatuma Graya. Mike Omer ma nosa do kreślenia przestępców nieco innych niż utarty już schemat piekielnie inteligentnego, wodzącego za nos policję geniusza zbrodni, co dodaje śledztwu sporo realizmu. Z niecierpliwością czekam na tom trzeci!

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358
Poprzedni artykułSKY ROJO | Recenzja serialu Netflix
Następny artykułTHE WALKING DEAD | Sezon 10C | Recenzja serialu
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.