Dobiegła końca trzecia część dziesiątego sezonu The Walking Dead. Rozciągnięty przed pandemię sezon doczekał się dodatkowych odcinków, a dziś możecie przeczytać ich recenzję. The Walking Dead Sezon 10C.

O co chodzi z tymi numerkami

The Walking Dead Sezon 10:
1.The Walking Dead 10A
2. The Walking Dead 10B
3. The Walking Dead 10×16
4. The Walking Dead 10C


The Walking Dead Sezon 11
1. The Walking Dead 11A
2. The Walking Dead 11B
3. The Walking Dead 11C (2022)

Żeby zrozumieć o co tutaj chodzi trzeba zacząć od początku. Dziesiąty sezon The Walking Dead zadebiutował w październiku 2019 roku (!). Szmat czasu temu. Gdy koronawirus pogrążył świat w chaosie emitowano właśnie TWD Sezon 10B. Materiał ostatnich odcinków był już w postprodukcji, ale prace wstrzymano. Jak wszędzie na świecie. W efekcie TWD Sezon 10B liczył 7 odcinków (łącznie 15), a finał odłożono w czasie na „kiedyś tam”. Finałowy odcinek wyemitowano dopiero w październiku jako odcinek specjalny. Przy okazji ogłoszono plany na przyszłość. AMC zdecydowało się przedłużyć sezon 10 o dodatkowe 6 epizodów (recenzowany właśnie The Walking Dead Sezon 10C), a nadchodzący sezon 11. będzie zarazem finałowym. Wiemy też, że jedenasta seria składać się będzie aż z 24 odcinków podzielonych na trzy części. Pierwsza paczka 8. odcinków zadebiutuje już 22 sierpnia 2021 (źródło). Dokładna data kolejnych odsłon na razie nie jest znana.

Małe historie w wielkim świecie

The Walking Dead Sezon 10C po części opowiada rzeczywistość po zakończonej wojnie z Szeptaczami, a po części przybliża nam poszczególnych bohaterów. Centralnymi postaciami są Daryl i Carol, ale zdarzają się odcinki, w których w ogóle się nie pojawiają. Zanim przejdę do oceny pokrótce przedstawię krótkie i możliwie bezspoilerowe ich opisy.

10×17 Home Sweet Home

Maggie powróciła w finale w wojny z Szeptaczami. Ku przerażeniu Negana, który swoimi działaniami odkupił część swoich win i stał się prawowitym członkiem społeczności. Wzmocniona traumatycznymi doświadczeniami Maggie chce zemścić się na Neganie, ale przedtem wraz z Darylem wpada poważne tarapaty.

10 x 18 Find Me

Podczas pięcioletniej przerwy między zaginięciem Ricka, a wojną z Szeptaczami miały miejsce pewne wydarzenia, do których twórcy dość oszczędnie wracali. Odcinek skupia się na Darylu, który całe dnie spędzał na poszukiwaniu śladów Ricka, a w międzyczasie poznał swojego psa i imieniu Pies i… jego właścicielkę.

10 x 19 One More

Gabriel i Aaron korzystając z mapy przygotowanej przez Maggie wybrali się w daleką podróż w poszukiwaniu zapasów. W odcinku pojawia się Robert Patrick (pamiętny T-1000 z Terminatora 2)

10 x 20 Splinter

Przenosimy się do Eugene’a, Ezekiela, Yumiko i Księżniczki, którzy wpadli na patrol z Commonwealth. Bohaterowie zostają rozdzieleni, a twórcy cały ciężar fabuły kładą na barki Księżniczki

10 x 21 Diverged

Po kłótni z Darylem Carol wraca do Alexandrii i rozpaczliwie szuka sobie zajęcia. Jednak minęło już wiele czasu, odkąd Carol potrafiła wieść normalne, spokojne życie…

10 x 22 Here’s Negan

Carol chcąc spłacić dług wobec Negana wyprowadza go do domku położonego w bezpiecznej odległości od Maggie. Na miejscu Negan wspomina swoje życie sprzed i w pierwszych miesiącach po rozpoczęciu zarazy.

Filler za fillerem

Już po dwóch odcinkach The Walking Dead Sezon 10C wiemy, co chcieli osiągnąć twórcy. Na dobrą sprawę żaden z sześciu epizodów nie pcha fabuły do przodu. Twórcy bawią się klimatem, bawią się gatunkami, ale wychodzi im to z reguły marnie. Zdarzają się co prawda ciekawsze momenty, ale jest ich naprawdę mało. Odcinek Gabe’a i Aarona dostarcza sporo emocji i całkiem fajnego humoru. Zupełnie odwrotnie prezentuje się Diverged, który w zamierzeniu miał być humorystycznym przerywnikiem w ciągłych dramatach Carol. Ani to zabawne, ani interesujące. Epizod poświęcony Księżniczce po intrygującym początku okazuje się wydmuszką i ciągnie się w nieskończoność. Dopiero finał The Walking Dead Sezon 10C jest czymś z czym warto się zapoznać…

 Oto Negan!

Zapowiadany i oczekiwany odcinek poświęcony Neganowi spełnia pokładane w nim oczekiwania. W jednej ze scen Negan z teraźniejszości rozmawia z Neganem z czasów skórzanej kurtki i Lucille, co pokazuje jaką zmianę przeszła ta postać. W dalszej części poznajemy Negana sprzed epidemii, a także jego rozpaczliwe próby przeżycia w świecie opanowanym przez zombie. Odcinek naprawdę dostarcza i pozwoli wielu spojrzeć na Negana nieco inaczej. Jako ciekawostkę dodam, że odcinek potwierdza nazwisko Negana, którego oficjalnie nie poznaliśmy.

The Walking Dead Sezon 10C – podsumowanie

5 godzin mułu i godzina przyjemności, tak mogę podsumować The Walking Dead Sezon 10C. Trzecia część sezonu powstała ewidentnie jako zapchajdziura w ramówce AMC przetrzebionej przez pandemię. To odcinki często o niczym, zrobione za niewielką kasę i nie wnoszące absolutnie nic do serialu. Jeśli jesteście przed seansem to spokojnie możecie obejrzeć tylko 10×22 pod tytułem Here’s Negan. Resztę sobie darujcie.

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.