Sukces Domu z Papieru sprawił, że widzowie dużo przychylniej patrzą na seriale nie pochodzące z USA. Przetarciem szlaku było oczywiście Narcos gdzie nie anglojęzyczni bohaterowie mówili swobodnie po hiszpańsku, a świat docenił dbałość o szczegóły. Bo, jak dobrze wiecie, w amerykańskim kinie każdy, bez względu na to, gdzie mieszka mówi po angielsku. Dziś międzynarodowej produkcji doczekują się seriale z Hiszpanii, Korei, Niemiec czy Polski i nikt nie narzeka na konieczność czytania napisów. Dlatego też z przyjemnością sprawdziłem meksykański serial oparty na sprawdzonej formule. Recenzja Kto zabił Sarę Sezon 1.

Kto zabił Sarę Sezon 1

Wszystkie sezony:
1. Kto zabił Sarę? Sezon 1
2. Kto zabił Sarę? Sezon 2
3. Kto zabił Sarę? Sezon 3 (2022)

Na początku XX wieku paczka nastoletnich przyjaciół wybrała się na wakacyjny urlop do jednej z rezydencji Cesara Lazcano, milionera i ojca jednego z nastolatków. Podczas zabawy na jeziorze wypadkowy ulega Sara, która umiera w szpitalu w następstwie obrażeń. Cesar Lazcano chcąc bronić swojego syna namawia Alexa, brata Sary, by ten wziął na siebie winę za niesprawdzony sprzęt, a w zamian obiecuje mu załatwienie przeszczepu nerki dla jego chorej matki. Alex ma spędzić w więzieniu góra 2 miesiące. Rzeczywistość okazuje się jednak inna. Wypadek okazuje się zaplanowanym morderstwem, a Alex przez wcześniejsze przyznanie się do winy zostaje skazany na… 30 lat więzienia.

Alex Guzman wychodzi z więzienia po 18 latach odsiadki. Przez cały ten czas opracowywał plan zemsty na rodzinie Lazcano. Pracując przy komputerach nauczył się podstaw hackowania, a nieoczekiwany sprzymierzeniec zapewnił mu dostęp do sporej gotówki w skrytce bankowej. Alex decyduje się całe swoje życie poświęcić na zemstę i znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytanie: Kto zabił Sarę?

Wielowątkowa sprawa kryminalna

Konstrukcja serialu Kto zabił Sarę Sezon 1 hołduje klasycznej zagadce kryminalnej. Mamy listę kilku podejrzanych, a każdy z nich ma odpowiedni motyw. Alex po wyjściu z więzienia miał swój typ, ale szybko okazuje się, że mordercą mógł być praktycznie każdy z członków rodziny Lazcano oraz paczki przyjaciół. Poza podejrzeniem znajduje się jedynie Elisa, która w momencie zdarzenia miała 5-6 lat, a większość dorosłego życia spędziła w USA.

W każdym z odcinków poznajemy historie poszczególnych postaci. Ich tajemnice, ich marzenia i przede wszystkim ich ciemną stronę. Nigdy nie wiemy czym zaskoczy nas historia Rodolfo, Chemo czy Cesara i jego zaufanej świty. Niestety czasem są to wątki naciągane do granic możliwości i przede wszystkim rozsądku. Dość łatwo rozszyfrować kto jest tutaj tylko zmyłką scenarzystów mającą na celu namieszać nam w głowach. Nie jest to poziom ani Cobena, ani The Killing.

Moda na sukces

Zbyt mocno eksponowanym wątkiem Kto zabił Sarę Sezon 1 są niesnaski i skandale w rodzinie Lazcano. Uzależniony od ojca Rodolfo nie może poradzić sobie z własnym życiem, Elisa, jak wspomniałem, uciekła do USA, a Chemo jako wyklęty przez rodzinę gej próbuje walczyć o szczęście ze swoim partnerem. Historie te czasem dominują główny wątek serialu i spychają zemstę Alexa na drugi plan. Rodzinne dramy zbyt mocno upodabniają produkcję do Mody na Sukces. Ponadto część z nich jest mocno przewidywalna i z góry wiadomo, do czego nas zaprowadzi.

Z drugiej strony bardzo interesująco wypada historia Sary. Dziewczyna umiera praktycznie w pierwszej scenie serialu, ale dzięki retrospekcjom obecna jest tutaj cały czas. Obraz słodkiej i niewinnej dziewczyny zmienia się w trakcie sezonu, gdy wychodzą na jaw kolejne jej wybryki. Okazuje się, że dziewczyna swoim zachowaniem mogła dać motyw również postaciom, których dotychczas o nic nie podejrzewaliśmy i tym samym wywrócić wszystko do góry nogami. I za to należy się spory plusik!

Kto zabił Sarę Sezon 1

Takie 5/10. Kto zabił Sarę Sezon 1 idealnie sprawdza się jako produkcja do binge-watchingu. Oglądając kilka odcinków od rząd chcemy szybko odkryć kolejne tajemnice nie zastanawiając się, że twórcy wodzą nas za nos i miejscami grają na czas. Serial cierpi trochę przez zbyt dużą ilość epizodów, ale nie można odmówić mu magnetyzmu. Bardzo jestem ciekaw, jak potoczy się ta historia, a sprawdzić będę mógł już niedługo. Według dostępnych w internecie informacji Kto zabił Sarę Sezon 2 zadebiutuje już 19 maja!

Serial dostępny na platformie Netflix

Poprzedni artykułDOKTOR STRANGE TOM 4 | Nick Spencer i Donny Cates | Recenzja komiksu
Następny artykułTHE FALCON AND THE WINTER SOLDIER | Recenzja serialu
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię