Zabierałem się za ten pomysł od dłuższego czasu, ale zawsze coś mnie od tego odciągało. Postanowiłem jednak dać szansę temu pomysłowi :)

Na początku każdego miesiąca przygotuję czysto subiektywne zestawienie zbliżających się komiksowych premier. Zobaczymy, jak to wyjdzie, a tymczasem… zapraszam do zapoznania się z premierami przygotowanymi przez Egmont. Znajdą się tutaj opisy Wydawnictwa, moje 3 grosze i linki do recenzji innych komiksów z serii.

Komiksowy poradnik zakupowy | Maj 2021

1DC: BATMAN TOM 1: ICH MROCZNE PLANY

Wydawnictwo Egmont: Batman Tom 1: Ich mroczne plany
Scenariusz: James Tynion IV
Rysunki: Guillem March, Tony S. Daniel, Jorge Jiménez

Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Ilość stron: 264
Data premiery: 19.05.2021

W Gotham nastaje nowy dzień. Po pokonaniu Bane’a zarówno mieszkańcy, jak i ich obrońca wciąż starają się dojść do siebie. Tymczasem do miasta wraca najniebezpieczniejszy najemnik na świecie: Deathstroke. Ma zlecenie na jednego z mieszkańców. Za nim podążają inni wynajęci zabójcy, a wokół Batmana robi się gęsto zarówno od zabójców, jak i niebezpiecznych graczy z Gotham – od Riddlera i Pingwina po Harley Quinn. Gdy Zamaskowany Krzyżowiec zbliża się do odkrycia tożsamości osoby pociągającej za sznurki, miłość jego życia wyjawia mu skrywaną od lat złowrogą tajemnicę. Czy ten fakt doprowadzi do zerwania bohaterów? Czy ujawnienie sekretu wystarczy, aby powstrzymać spisek, który ma na celu zniszczenie Mrocznego Rycerza?

Po tym jak Tom King zakończył swoją opowieść o Mrocznym Rycerzu rozpoczynamy nowy rozdział sagi o Batmanie. Stery serii przejmuje scenarzysta James Tynion IV („Szpon”, „Wieczny Batman”), towarzyszą mu rysownicy Guillem March, Tony S. Daniel, Carlo Pagulayan, Jorge Jiménez i inni. Nie przegapcie okazji, by poznać Punchline, nową sympatię Jokera! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman” #85–94 oraz „Batman Secret Files” #3.

Komiks jest nowym otwarciem, bo runie Toma Kinga. Recenzje znajdziecie całego runu znajdziecie tutaj:

 1. Batman Tom 1: Jestem Gotham
  2. Batman Tom 2: Jestem Samobójcą
  Crossover Batman/FLash: Przypinka
  3. Batman Tom 3: Jestem Bane
  4. Batman Tom 4: Wojna żartów z zagadkami
  5. Batman Tom 5: Zaręczeni
  6. Batman Tom 6: Narzeczona czy Włamywaczka
  7.Batman Tom 7: Ślub
  8. Batman Tom 8: Zimne Dni
  9. Batman Tom 9: Drapieżne Ptaki
  10. Batman Tom 10: Koszmary
  11. Batman Tom 11: Upadek
  12. Batman Tom 12: Miasto Bane’a

2DC BLACK LABEL: BATMAN. TRZECH JOKERÓW

Wydawnictwo Egmont: Batman. Trzech Jokerów
Scenariusz: Geoff Johns
Rysunki: Jason Fabok

Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Ilość stron: 160
Data premiery: 19.05.2021

Batman nie wie, jak do tego doszło, ale fakty nie kłamią: złoczyńca, którego ścigał przez całe życie, to nie jedna osoba. Jokerów jest trzech. Teraz, gdy Bruce odkrył niewiarygodną prawdę, musi poznać odpowiedzi na wszystkie dręczące go pytania. Mroczny Rycerz w towarzystwie Barbary Gordon i Jasona Todda – dawnych ofiar Jokera – w końcu ma okazję pokonania szaleńca raz na zawsze. A właściwie każdego z nich.

Trzydzieści lat po ukazaniu się „Zabójczego żartu”, przełomowego komiksu, który na lata zdefiniował postać Jokera, Geoff Johns („Zegar Zagłady”, „Batman: Ziemia Jeden”) i Jason Fabok („Liga Sprawiedliwości: Wojna Darkseida”) ponownie analizują mit Księcia Zbrodni, próbując odpowiedzieć na pytanie: kim lub czym jest Joker i co leży u podstaw jego niekończącej się walki z Batmanem. „Batman. Trzech Jokerów” to komiks, na który fani Mrocznego Rycerza czekali od lat! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman: Three Jokers” #1-3.

Komiks należy do serii DC Black Label. Jest to seria dla dorosłych, gdzie scenarzyści mają pełną dowolność przy kreowaniu historii ze świata Batmana. Komiksy cechują się odważną narracją, brutalnością i często zaskakującą wizją scenarzysty. Oto kilka przykładów:

3MARVEL NOW 2.0: POTĘŻNA THOR TOM 5: ŚMIERĆ POTĘŻNEJ THOR

Wydawnictwo Egmont: Potężna Thor Tom 5: Śmierć Potężnej Thor
Scenariusz: Jason Aaron
Rysunki: Jen Bartel, Russell Dauterman, James Harren, Ramón Pérez
Tłumaczenie: Marceli Szpak
Ilość stron: 172
Data premiery: 19.05.2021

Piąty, finałowy tom opowieści o Gromowładnej z serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0.

Choć magiczny młot Mjolnir dał Jane Foster boską moc, nie zdołał wyleczyć jej ze śmiertelnej choroby. Mimo to świat domaga się od niej kolejnych poświęceń. W otchłani kosmosu budzi się bowiem krwiożerczy sędzia bogów – Mangog, gotów zniszczyć Asgardię i wszystkich jej mieszkańców. Czy Jane zawalczy wreszcie o własne życie, czy też ocali bogów przed gniewem pradawnej istoty – gniewem, na który być może zasłużyli?

Scenariusz tego wielkiego finału sagi o Gromowładnej napisał Jason Aaron, autor serii „Skalp”, „Thor Gromowładny” czy „Punisher Max”. Rysunki stworzył Russell Dauterman („Supurbia”, „Thor”).

Album zawiera zeszyty #701–706 serii „The Mighty Thor” oraz zeszyt „The Mighty Thor: At the Gates of Valhalla”.

Potężna Thor to, rzecz jasna, Jane Foster, która podniosła Mjolnir, gdy Odinson stał się Niegodny. Jason Aaron prowadził bohaterkę od pierwszych jej chwil w uniwersum Marvela i to właśnie on tę przygodę kończy. Tutaj znajdziecie moje recenzje wszystkich tomów z serii:

1. Potężna Thor Tom 1: Grzmiąca Krew
2. Potężna Thor Tom 2: Władcy Midgardu
2.1 Niegodny Thor
3. Potężna Thor Tom 3: Wojna Asgardu z Shi’ar
4. Potężna Thor Tom 4: Thor Wojny
5. Potężna Thor Tom 5: Śmierć Potężnej Thor

Wcześniej pojawiły się:

1. Thor Gromowładna.
2. Thor Gromowładna Tom 2: Kto dzierży Młot

4MARVEL FRESH: WOJNY NIESKOŃCZONOŚCI – ODLICZANIE

Wydawnictwo Egmont: Wojny Nieskończoności – Odliczanie
Scenariusz: Gerry Duggan

Rysunki: Michael Allred, Mike Deodato Jr., Mike Hawthorne, Aaron Kuder
Tłumaczenie: Marcin Roszkowski
Ilość stron: 264
Data premiery: 19.05.2021

Kamienie Nieskończoności powróciły. Każdy, kto posiądzie choć jeden, zyska niebywałą moc, a ten, kto zbierze wszystkie, zostanie bogiem! Nikt jednak nie wie, gdzie się znajdują, więc najwięksi bohaterowie i najwredniejsi złoczyńcy uniwersum Marvela wyruszają na ich poszukiwanie. Pierwsza bitwa rozegra się o Kamień Mocy. Kolejne… mogą pogrążyć wszechświat na zawsze! Czy Strażnicy Galaktyki zdołają w porę zakończyć ten szalony wyścig? I jakie role odegrają Adam Warlock, pewien podróżujący w czasie arcyłotr oraz… odrodzony Wolverine?

Scenariusz „Wojen nieskończoności: Odliczania” napisał Gerry Duggan, autor znany z serii „Deadpool” i „Strażnicy Galaktyki”. Rysunki stworzyli Michael Allred i Laura Allred („Silver Surfer”), Mike Deodato Jr. („Grzech pierworodny”, „Niezwyciężony Iron Man”), Mike Hawthorne („Deadpool”) oraz Aaron Kuder („Strażnicy Galaktyki”). Album zawiera zeszyty: „Infinity Countdown: Adam Warlock” #1, „Infinity Countdown Prime” #1 i „Infinity Countdown” #1–5.

Wojny Nieskończoności – Odliczanie oficjalnie rozpoczynają nową serię wydawniczą – Marvel Fresh, która zastępuje Marvel Now 2.0. Komiks oraz jego kontynuacja (również wydawana w maju) zamykają wątki rozpoczęte w Strażnikach Galaktyki Duggana i przygotowują uniwersum Marvela na nowe otwarcie. W skład tego Wydarzenia wchodzą:

 • Strażnicy Galaktyki Tom 3: Poszukiwanie Nieskończoności
 • Wojny Nieskończoności – Odliczanie
 • Wojny Nieskończoności

5MARVEL FRESH: WOJNY NIESKOŃCZONOŚCI

Wydawnictwo Egmont: Wojny Nieskończoności
Scenariusz: Gerry Duggan
Rysunki: Mark Bagley, Mike Deodato Jr., Andy MacDonald, Cory Smith
Tłumaczenie: Marcin Roszkowski
Ilość stron: 332
Data premiery: 19.05.2021

Kamienie Nieskończoności trafiły na Ziemię, a wraz z nimi nadeszła wojna. Doktor Strange, Kapitan Marvel, Loki, Strażnicy Galaktyki i inni bohaterowie ruszają do walki o klejnoty, których prawdziwej mocy i wpływu na wszechświat nikt do końca nie pojmuje. Niespodziewanie na ich drodze staje potężna wojowniczka, zwana Requiem, której tożsamość zaskoczy wszystkich. Stawką w tej wojnie jest sama rzeczywistość. Czy bohaterowie zdołają ją ocalić, czy też odmieni się ona na zawsze?

Scenariusz „Wojen nieskończoności” napisał Gerry Duggan, autor znany z serii „Deadpool” i „Strażnicy Galaktyki”. Rysunki stworzyli Mark Bagley („Ultimate Spider-Man”), Mike Deodato Jr. („Grzech pierworodny”, „Niezwyciężony Iron Man”), Andy MacDonald oraz Cory Smith. Album zawiera zeszyty: „Infinity Wars Prime” #1, „Infinity Wars” #1–6, „Infinity Wars: Fallen Guardian” #1, „Infinity Wars: Infinity” #1 oraz „Thanos Legacy” #1.

6MARVEL CLASSIC: PUNISHER MAX TOM 10

Wydawnictwo Egmont: Punisher Max Tom 10
Scenariusz: Megan Abbott, Mike Benson, Valerie D’Orazio, Nathan Edmondson, Gregg Hurwitz, Charlie Huston, David Lapham, Jason Latour, Jonathan Maberry, Peter Milligan, Tom Piccirilli, Jason Starr, Duane Swierczynski, Rob Williams, Skottie Young
Rysunki: Mark Bagley, Mike Deodato Jr., Andy MacDonald, Cory Smith, Roland Boschi, Laurence Campbell, Tomm Coker, Ken Lashley, Shawn Martinbrough, Goran Parlov, Juan José Ryp, Dalibor Talajić, Connor Willumsen
Tłumacznie Marek Starosta
Ilość stron: 404
Data premiery: 19.05.2021

Punisher. Żołnierz, który nigdy nie powrócił do domu, i samozwańczy stróż toczący wojnę z przestępcami. Tak Franka Castle’a widzi świat, ale kim jest ten samotny mściciel w oczach ludzi, których spotyka na swojej drodze? Oto zbiór historii rozgrywających się w cieniu wojny Punishera. Historii o płatnej zabójczyni, która chce zostać pisarką, o szukającym zemsty synu księgowego mafii, o handlarzu pamiątkami z miejsc zbrodni i o wielu innych osobach, których drogi przecięły się z mroczną ścieżką jednego z najbardziej niepokojących i niejednoznacznych bohaterów Marvela.

Album zawiera zeszyty serii „Punisher Max”: „Naked Kill”, „Get Castle”, „Butterfly”, „Happy Ending”, „Hot Rods of Death” i „Tiny Ugly World”, a także zeszyty #1–5 serii „Untold Tales of Punisher Max”, zeszyt #75 serii „Punisher: Frank Castle Max” oraz zeszyt „Punisher Max Annual” #1

Punisher Max Tom 10 zawiera wiele historii napisanych przez kilku scenarzystów. Można go czytać niezależnie od znajomości poprzednich tomów, gdyż kilka ostatnich tomów przedstawiało nieco inną wizję niż początki w wykonaniu Gartha Ennisa. Recenzje wszystkich dotychczasowych komiksów z serii PUNISHER MAX znajdziecie tutaj:

1. Punisher Max Tom 1
2. Punisher Max Tom 2
3. Punisher Max Tom 3
4. Punisher Max Tom 4
5. Punisher Max Tom 5
6.Punisher Max Tom 6
7. Punisher Max Tom 7
8. Punisher Max Tom 8
9. Punisher Max Tom 9

7MARVEL CLASSIC: DOMENA KRÓLÓW

Wydawnictwo Egmont: Domena Królów
Scenariusz: Dan Abnett, Andy Lanning, Scott Reed

Rysunki: Wellinton Alves, Mahmud Asrar, Leonardo Manco, Miguel Munera, Pablo Raimondi, Tim Seeley, Kevin Walker
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Ilość stron: 368
Data premiery: 19.05.2021

Wielkie starcie Black Bolta, króla Inhumans, oraz Wulkana, szalonego cesarza Shi’ar, zakończyło wojnę królów, ale jednocześnie rozdarło delikatną tkankę czasoprzestrzeni. Obcy świat po drugiej stronie zainteresował nie tylko superbohaterów, lecz także polityków – w tym królową Meduzę, która przejęła rządy po nieobecnym mężu, oraz nowego cesarza Shi’ar i jego sławną Straż Imperialną. Czy rozdarcie, zwane Uskokiem, okaże się śmiertelnym zagrożeniem, czy szansą na rozwój dla kosmicznych cywilizacji? Czy międzygalaktyczne imperia zdołają przywrócić pokój na dłużej, czy też wszechświat czeka kolejna wojna?

Scenariusz napisali między innymi Dan Abnett i Andy Lanning („Anihilacja”, „Strażnicy Galaktyki”), a rysunki stworzyli: Wellinton Alves („Anihilacja: Podbój”), Mahmud Asrar („Avengers”, „Conan Barbarzyńca”), Tim Seeley („Nightwing”), Kevin Walker i inni artyści. Album zawiera zeszyty: „Realm of Kings”, „Realm of Kings: Inhumans” #1–5, „Realm of Kings: Imperial Guard” #1–5 oraz „Realm of Kings: Son of Hulk” #1–4.

Egmont od kilku lat z powodzeniem wydaje komiksu Marvel Classic. Są to rewelacyjne wydania, w twardej oprawie, które zachwycą każdego fana Uniwersum Marvela.

Recenzje wszystkich komiksów z kosmicznej serii MARVEL CLASSIC znajdziecie tutaj:

1. Anihilacja Tom 1
2. Anihilacja Tom 2
3. Anihilacja Tom 3
4. Anihilacja: Podbój Tom 1
5. Anihilacja: Podbój Tom 2
6. X-Men: Mordercza Geneza
7. Uncanny X-Men: Powstanie i upadek Imperium Shi’ar
8. Strażnicy Galaktyki Tom 1
9. Wojna Królów: Preludium
10. Wojna Królów
11. Strażnicy Galaktyki Tom 2
12. Domena Królów

8MARVEL CLASSIC: ULTIMATE X-MEN TOM 2

Wydawnictwo Egmont: Ultimate X-Men Tom 2
Scenariusz: Mark Millar, Chuck Austen

Rysunki: Kaare Andrews, Chris Bachalo, Adam Kubert, Esad RibićTim Seeley, Kevin Walker
Tłumaczenie: Marcin Roszkowski
Ilość stron: 336
Data premiery: 19.05.2021

Młodzi X-Men wyruszają na pierwsze misje ratunkowe do różnych krajów świata. W ich trakcie dowiadują się, że profesor Xavier nie jest tak kryształową postacią, jak się wszystkim wydawało. Przed założeniem szkoły ich nauczyciel opuścił swojego syna Davida, mutanta o niekontrolowanej mocy. Teraz David powrócił i chce się zemścić na ojcu.

Scenariusz napisali Mark Millar („Wojna domowa”, „Wolverine: Staruszek Logan”) i Chuck Austen („Uncanny X-Men”), a rysunki przygotowali Kaare Andrews, Chris Bachalo, Adam Kubert i Esad Ribić. Album zawiera zeszyty „Ultimate X-Men” #13–25.

Ultimate X-Men Marka Millara to polski przekład Ultimate X-Men Collection Books. W skład każdej z ksiąg wchodzą pod dwa albumy czyli jakieś 12-13 zeszytów. Jak widzicie po tytule w Polsce jakiś czas temu pojawił się już pierwszy tom.

Seria Ultimate X-Men

1. Ultimate X-Men Tom 1
2. Ultimate X-Men Tom 2 (maj 2021)
3. Ultimate X-Men Tom 3 (jesień 2021)

9MARVEL LIMITED: HAVOK I WOLVERINE – STOPIONY

Wydawnictwo Egmont: Havok i Wolverine – Stopiony
Scenariusz: Louise Simonson, Walter Simonson

Rysunki: Jon J. Muth, Kent Williams
Tłumaczenie:  Jacek Drewnowski
Ilość stron: 224
Data premiery: 19.05.2021

W czasach, gdy świat wstrzymał oddech ze strachu przed nuklearną zagładą, dwaj mutanci – Wolverine i Alex Summers, alias Havok – ruszają na beztroską wyprawę do Meksyku. Wkrótce jednak na ich trop wpadają sowieccy terroryści. Rozdzieleni przyjaciele nie mają wyboru: muszą się odnaleźć w świecie politycznych spisków i nieustannej zdrady… i razem pokrzyżować plany ludziom, którzy postanowili rzucić Zachód na kolana.

Jest to drugi po Eternals / Przedwiecznych komiks z serii Marvel Limited. Jest to linia wydawnicza przeznaczona dla koneserów klasycznych komiksów. Jej wysoką cenę wynagradza limitowany nakład oraz piękne wydanie.

10DC 13+: WONDER WOMAN. ZWIASTUNKA WOJNY

Wydawnictwo Egmont: Wonder Woman. Zwiastunka Wojny
Scenariusz: Louise Simonson

Rysunki: Kit Seaton
Tłumaczenie: Alicja Laskowska
Ilość stron: 180
Data premiery: 19.05.2021

Powieść graficzna 13+

Cykl powieści graficznych dedykowany młodym czytelnikom, poruszający ważne tematy społeczne. Składają się na niego pojedyncze albumy poświęcone nastoletnim bohaterom znanym z komiksów DC. Świat oglądany oczami młodych ludzi nie zawsze jest pięknym i przyjaznym miejscem, a problemy, z którymi przyjdzie zmierzyć się bohaterom, przerosłyby niejednego dorosłego. Na szczęście w ich życiu nie zabraknie również miejsca na przyjaźń, radość czy szalone przygody.

Autorami poszczególnych tomów są doskonale znani nastoletnim czytelnikom pisarze o międzynarodowej sławie tworzący literaturę dla młodzieży, jak Kami Garcia („Piękne istoty”), Lauren Myracle („3maj się”) czy Leigh Bardugo („Grisza”). Za warstwę graficzną odpowiadają utalentowani ilustratorzy i rysownicy, jak Gabriel Picolo, Kit Seaton czy Manuel Preitano.

Powieść graficzna stworzona na podstawie bestsellerowej powieści Leigh Bardugo „Wonder Woman. Zwiastunka wojny” przedstawia pierwszą przygodę Diany poza tajemniczymi brzegami Temiskiry. Za scenariusz odpowiada Louise Simonson („Power Pack”), a za rysunki Kit Seaton. Kiedyś zostanie jedną z najsławniejszych bohaterek na świecie: Wonder Woman.

Ale teraz jest Dianą, księżniczką Amazonek, a jej walka dopiero się zaczyna. Diana pragnie zaimponować swoim legendarnym siostrom wojowniczkom, ale kiedy nadarza się ku temu okazja, zaprzepaszcza szansę, łamie święte prawo Amazonek i ryzykując wygnanie, ratuje życie śmiertelniczki. Sprawy się komplikują, kiedy się okazuje, że Alia Keralis nie jest zwyczajną dziewczyną, a Diana, pomagając nieznajomej, mogła skazać świat na zagładę. Alia chciała spędzić jakiś czas na morzu, z dala od swojego nadopiekuńczego brata. Nie wie, że ktoś czyha na jej życie. Gdy na pokładzie statku, którym podróżuje, wybucha bomba, na pomoc Alii spieszy tajemnicza dziewczyna o nadludzkiej sile. Później Alia będzie musiała się zmierzyć z przerażającą prawdą o sobie – jest Zwiastunką Wojny, potomkinią Heleny Trojańskiej i wkrótce zapoczątkuje erę rozlewu krwi i cierpienia. Diana i Alia wspólnie stawią czoła armii wrogów – ludzkich i boskich. Niektórzy będą chcieli pojmać Zwiastunkę Wojny, inni – unicestwić. Aby uchronić swoje światy przed przerażającą przyszłością, Diana i Alia będą musiały stanąć do walki ramię w ramię.

11DC 13+: KOD ORACLE

Wydawnictwo Egmont: Kod Oracle
Scenariusz: Marieke Nijkamp

Rysunki: Manuel Preitano
Tłumaczenie: Alicja Laskowska
Ilość stron: 184
Data premiery: 19.05.2021

Powieść graficzna 13+

„Kod Oracle” to powieść graficzna, która odkrywa mroczne zakamarki pierwszej zagadki Barbary Gordon: jej samej. Za scenariusz odpowiada autorka bestsellerów „New York Timesa” Marieke Nijkamp („Chłopak, który bał się być sam”) i artysta Manuel Preitano.

Barbara Gordon, sparaliżowana od pasa w dół w wyniku postrzału, zostaje przyjęta do Centrum Rehabilitacji Arkham – miejsca, gdzie nastolatki z Gotham mogą skorzystać z kompleksowej rehabilitacji i otrzymać pomoc psychologiczną. Skazana na wózek Barbara musi przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości, jednak coś nie daje jej spokoju. W nocy słychać dziwne głosy, a pacjenci ośrodka zaczynają znikać. Czy dręczące ją podejrzenia są wynikiem traumy? A może dziewczyna rzeczywiście słyszy głosy dochodzące z niekończących się korytarzy centrum? Barbara musi poskładać wszystkie części łamigłówki, by rozwiązać tajemnicę kryjącą się za ścianami CRA. W „Kodzie Oracle” nie da się uciec od prawdy, a Barbara Gordon musi pokonać demony przeszłości, zanim pochłoną jej przyszłość. „

DC BLACK LABEL: SANDMAN TOM 1: PRELUDIA I NOKTURNY

Sandman Tom 1

Wydawnictwo Egmont: Sandman Tom 1: Preludia i nokturny
Scenariusz: Neil Gaiman

Rysunki: Sam Kieth, Mike Dringenberg, Malcolm Jones III
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Ilość stron: 240
Data premiery: 19.05.2021

Pierwszy tom jednej z najpopularniejszych i najbardziej uznanych powieści graficznych wszech czasów. „Sandman”, wielokrotnie nagradzane arcydzieło Neila Gaimana, stworzyło nowy standard dojrzałej, literackiej fantastyki we współczesnym komiksie. Seria, zilustrowana przez najwybitniejszych artystów komiksowych, obfituje w nawiązania kulturowe i religioznawcze, a w fabule płynnie przeplatają się wątki współczesne, fikcja, dramaty historyczne i legendy. „Preludia i nokturny” rozpoczynają niezwykłą graficzną sagę, wprowadzając czytelników do mrocznego i zaczarowanego świata snów i koszmarów – domu Morfeusza, Króla Snów, i jego rodu – Nieskończonych.

Autorem scenariusza jest pisarz i scenarzysta Neil Gaiman, czternastokrotny zdobywca Nagrody Eisnera, a także laureat licznych nagród literackich, uznawany za jednego z najwybitniejszych pisarzy fantasy i science fiction. Rysunki wykonali wybitni amerykańscy ilustratorzy – Sam Keith („Arkham Asylum: Madness”, „X-Men Unlimited”), Mike Dringenberg („Doom Patrol”, „Doktor Strange”) i Malcolm Jones III („Marvel Comics Presents”).

12STAR WARS: ŁOWCY NAGRÓD – NAJGROŹNIEJSI W GALAKTYCE

Wydawnictwo Egmont: Star Wars: Łowcy Nagród – Najgroźniejsi w Galaktyce
Scenariusz: Ethan Sacks

Rysunki: Paolo Villanelli
Tłumaczenie: Katarzyna Nowakowska
Ilość stron: 120
Data premiery: 19.05.2021

Nowa seria ze świata Gwiezdnych Wojen oryginalnie wydawana przez Marvela od 2020 roku. Przed laty Valance i Bossk dołączyli do Boby Fetta w misji, która poszła zupełnie niezgodnie z planem z powodu okrutnej zdrady ze strony mentorki Valance’a, Nakano Lash! Wszyscy trzej ledwo uszli z życiem. Teraz Lash w końcu powraca w tajemniczych okolicznościach, a każdy łowca nagród w galaktyce chce ją schwytać. Valance jest zdeterminowany, żeby zdobyć za nią nagrodę – w końcu mają rachunki do wyrównania. Ale o tym samym myśli Boba Fett! Co mogło spowodować, że Lash złamała słowo i zdradziła swojego protegowanego?

Prawda może wstrząsnąć posadami podziemia przestępczego galaktyki! Najwięksi, najniebezpieczniejsi łowcy nagród ścierają się ze sobą w tej wartkiej opowieści o szumowinach i nikczemnikach w świecie Gwiezdnych Wojen!

13HISTORIE PRAWDOPODOBNE

Wydawnictwo Egmont: Historie prawdopodobne
Scenariusz: Neil Gaiman, Rafael Albuquerque, P. Craig Russell, Rafael Scavone

Rysunki: Rafael Albuquerque, Mark Buckingham, Paul Chadwick, Scott Hampton, Troy Nixey, P. Craig Russell
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Ilość stron: 292
Data premiery: 19.05.2021

Upiorne staruszki żywiące się surowym mięsem, mężczyzna cierpiący na obsesję na punkcie modelki pozującej do aktów, profesorka wspominająca dzieciństwo spędzone w Narnii – to tylko niektórzy z bohaterów scenariuszy Gaimana. Do tego historia kryminalna, której akcja rozgrywa się w świecie Sherlocka Holmesa i Lovecraftowskiej mitologii Cthulhu. Skomplikowane dochodzenie w sprawie makabrycznego morderstwa poprowadzi śledczych z Baker Street przez slumsy Whitechapel, aż do pałacu królowej. W innej historii Lawrence’a Talbota, dla którego comiesięczne przemiany w wilkołaka stały się drugą naturą, odwiedza nietypowy gość i oznajmia mu, że zbliża się koniec świata. Lawrence puszcza to mimo uszu… lecz seria dziwnych przypadków wciąga go w nadchodzącą apokalipsę głębiej, niżby chciał.

W skład tomu wchodzą zbiory: „Historie prawdopodobne”, „Tylko kolejny koniec świata, nic więcej”, „Studium w szmaragdzie” oraz „Problem Zuzanny i inne opowiadania”.
Autorami scenariuszy są Neil Gaiman oraz Rafael Albuquerque, P. Craig Russell i Rafael Scavone, a rysunki stworzyli Rafael Albuquerque, Mark Buckingham, Paul Chadwick, Scott Hampton, Troy Nixey i P. Craig Russell.
Szczerze nie mam pojęcia czego spodziewać się po tym komiksie, ale nazwisko Gaimana zawsze gwarantuje, co najmniej coś zaskakującego. Sprawdzę z czystej ciekawości.
 • FABUŁA - /10
  0/10
 • RYSUNKI - /10
  0/10
 • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
  0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358
Poprzedni artykułDEADPOOL TOM 13: UNIWERSUM MARVELA ZABIJA DEADPOOLA | Gerry Duggan
Następny artykułNIEZWYCIĘŻONY | Sezon 1 | Recenzja serialu
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.