Śmierć potężnej Thor

No i nadszedł czas na finałowy tom historii Potężnej Thor. Jason Aaron stworzył postać, która z powodzeniem przejęła tytuł Thora, dołączyła do Avengers, a także brała udział w wielkich Wydarzeniach. A dziś ją pożegnamy. Recenzja komiksu Potężna Thor Tom 5: Śmierć Potężnej Thor.

Mangog!

Historia rozpoczyna się tam, gdzie zostawił nas epilog tomu 4 zatytułowanego Thor Wojny. Dzierżący młot Volstagg zostaje zaatakowany przez Mangoga! Mangog zrodził się z miliardów Vanów zabitych przez Odyna oraz wszelkiego rodzaju bogów. Karmiony i napędzany nienawiścią ma tylko jeden cel – zabić wszystkie istoty dzierżące boskie tytuły. To niepowstrzymana niszczycielska siła, której nie przeciwstawi się żaden heros, ani żadna broń. Tymczasem wyczerpana Jane Foster trzyma się życia już tylko ostatkiem sił. Zdaje sobie sprawę, że następny raz, gdy wcieli się w Potężną Thor będzie jej ostatnim…

Śmierć Potężnej Thor

Thor w Marvel Now 2.0
1. Potężna Thor Tom 1: Grzmiąca Krew
2. Potężna Thor Tom 2: Władcy Midgardu
2.1 Niegodny Thor
3. Potężna Thor Tom 3: Wojna Asgardu z Shi’ar
4. Potężna Thor Tom 4: Thor Wojny
5. Potężna Thor Tom 5: Śmierć Potężnej Thor

Album od samego początku pełen jest wielkich pojedynków i bardzo emocjonujących scen. Aaron zamykając historię (na ten moment oczywiście) stworzonej przez siebie postaci sięgnął po najmocniejsze działa i przynosi to znakomity efekt. Bitwa o wszystko z Mangogiem angażuje najpotężniejszych asgardzkich wojowników, a ten pozbawiony jakichkolwiek słabości i empatii stwór brutalnie się z nimi rozprawia. Szczerze mówiąc dobrze zobaczyć tych wszystkich aroganckich, przekonanych o swojej wyjątkowości bożków w tak beznadziejnej dla nich sytuacji. Ponadto akcja spełnia oczekiwania dostarczając pełnych epickości starć.

Akcji kroku dotrzymują pełne dramatyzmu sceny Jane z różnymi postaciami. W komiksie nie pojawiają się jej koledzy z Avengers, ale obecność lekarza Stephena Strange (patrz Doktor Strange Tom 3) oraz agentki Solomon w zupełności wystarcza, by historia chwyciła za serce, a nawet wydusiła łzy. Byliśmy świadkami śmierci wielu bohaterów Marvela, ale dopiero Śmierć Potężnej Thor wywarła na mnie mocne wrażenie. I choć wiem jaka przyszłość czeka tę postać to i tak szacunek dla Aarona!

Śmierć Potężnej Thor – podsumowanie

Znakomity finał sagi Potężnej Thor. Tom 5. zatytułowany Śmierć Potężnej Thor dostarcza epickich pojedynków oraz wielkich emocji. Jeden z najlepszych finałów Marvela! Must-have!

Komiks wydany przez Egmont pochodzi z prywatnej kolekcji

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358
Poprzedni artykułNIEWINNY | Recenzja miniserialu | Harlan Coben
Następny artykułBATMAN. KLĄTWA BIAŁEGO RYCERZA | Sean Murphy | Recenzja komiksu
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.