Dziwny pierwszy sezon Kto zabił Sarę? pozostawił spory niedosyt. Głód wiedzy bardzo szybko miał zostać zaspokojony, ponieważ już nieco ponad miesiąc od premiery pierwszej serii, na Netfliksie pojawił się ciąg dalszy. Czas go sprawdzić! Recenzja serialu Kto zabił Sarę? Sezon 2.

Nie oglądajcie bez znajomości pierwszej serii

Jak wyżej. Nie podchodźcie do drugiego sezonu nie znając wydarzeń z pierwszej serii. Również ta recenzja przeznaczona jest dla osób, które już ją widziały. Niestety nie da się inaczej, gdyż każdy wątek jest bezpośrednią kontynuacją poprzednich wydarzeń. Na dobrą sprawę jest to ten sam sezon przedzielony jedynie kilkutygodniową przerwą. Jeśli tutaj mamy jasność to przechodzimy do meritum.

No więc kto zabił Sarę?

Wszystkie sezony:
1. Kto zabił Sarę? Sezon 1
2. Kto zabił Sarę? Sezon 2
3. Kto zabił Sarę? Sezon 3

W drugiej serii twórcy wywracają całą naszą wiedzę do góry nogami. W finale poprzedniego sezonu Kto zabił Sarę? dowiedzieliśmy się, że dziewczyna miała wiele tajemnic przed Alexem. Tajemnic, które rzucają zupełnie nowe światło na jej życie. Podążający nowymi tropami Alex zdaje sobie sprawę, że w ogóle nie znał siostry. Sara zmagała się z problemami psychicznymi, próbowała handlować narkotykami, a także wchodziła w relację z ludźmi, którzy mogliby mieć motyw, aby pozbawić jej życia…

Tak, na planszy pojawiają się nowi gracze. W Kto zabił Sarę? Sezon 2 scenarzyści rozwijają postać Nicandro. Nie wiecie kto to? To ten koleś, który kręcił się w tle podczas retrospekcji i był na łódce w momencie wypadku, a aktualnie został uznany za zmarłego. Scenarzyści przypomnieli sobie o nim w drugim sezonie i rozwinęli jego historię z Sarą. Podobnie pogłębiono postać Marifer, która nie jest już tylko zatroskaną przyjaciółką Sary, a osobą, która wiedziała o dziewczynie znacznie więcej niż taki Alex.

Jeszcze więcej Mody na Sukces

Kto zabił Sarę? Sezon 2 jeszcze bardziej miesza powiązania między postaciami. Jeśli myśleliście, że rodzinne dramy Lazcano już niczym was nie zaskoczą to się mocno zdziwicie. Z jednej strony mamy nowe oblicze Cesara Lazcano, a z drugiej kompletnie nowe wcielenie Rodolfo. Syn chyba zamienił się z ojcem stanowiskami i teraz to on jest najgroźniejszą postacią w rodzinie. No nie zapominajmy o pani Marianie, której motywacje są tak enigmatyczne, że trudno cokolwiek powiedzieć o powodach jakie nią kierują. Do tego Chema, jego partner i dziecko jakiego oczekują od surogatki. Wszystko się ze sobą miesza i w efekcie w pewnym momencie nie wiadomo kto z kim i dlaczego. A co za dużo to nie zdrowo.

No kto?

Ostatni odcinek Kto zabił Sarę? Sezon 2 wyjawia nam kto jest mordercą. Muszę przyznać, że mimo naciąganych rewelacji, mimo powtarzanych w kółko retrospekcji i przedstawiania tych samych wydarzeń z innych perspektyw scenarzystom udało się zaskoczyć. Pomijając już powyższe rodzinne patologie i co raz dziwniejsze powiązania sekret okazał się naprawdę satysfakcjonujący. To znaczy byłby satysfakcjonujący, gdyby nie ostatnia scena sezonu, w której ktoś postanowił po raz kolejny wywrócić wszystko do góry nogami. Skutkiem tego odkrycia będzie zapowiedziany trzeci, bardzo niepotrzebny sezon…

Kto zabił Sarę? Sezon 2 – podsumowanie

Podsumowując Kto zabił Sarę? Sezon 2 to serial chaotyczny. Wciągający, ale też bardzo naciągany. Twórcy nie są przekonani czy kręcą kryminalną historię czy rodzinną dramę ze zbrodnią w tle. Na spory minus należy zaliczyć fakt, że nie zamknięto historii tylko pozostawiono otwarte zakończenie na kolejny, potwierdzony już sezon. Takie cztery na dziesięć.

Serial obejrzycie na platformie Netflix

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358
Poprzedni artykułKomiksowy poradnik zakupowy | Czerwiec 2021
Następny artykułBATMAN TOM 1: ICH MROCZNE PLANY | James Tynion IV | Recenzja komiksu
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.