Wybaczam Ci

Trochę zbierałem się do najnowszej książki Remigiusza Mroza. Choć tematyka znajduje się zdecydowanie w kręgach moich zainteresowań to w okolicach premiery nie udało się znaleźć czasu na tę historię. Ale udało się nadrobić i oto jest moja recenzja książki Wybaczam Ci.

Wybaczam Ci

Wybrane recenzje książek Remigiusza Mroza

1. Hashtag
2. Osiedle RZNiW
3. Lot 202
4. Afekt (Chyłka #13.)
5. Chór zapomnianych głosów
6. Szepty spoza nicości

Ina Kobryn to wiodąca spokojne i szczęśliwe życie trzydziestoletnia warszawianka. Razem z mężem spędzają wieczory na binge watchingu popularnych seriali czy udają się na wielokilometrowe rowerowe przejażdżki. Pewnego wieczoru Rafał wyszedł z kolegą na piwko, a znudzona Ina została sama w domu. Siedząc przed komputerem zauważyła, że mąż nie wylogował się z facebooka i właśnie otrzymał wiadomość. Wiadomość o treści wybaczam ci wysłaną przez dziewiętnastoletnią, piękną dziewczynę. Następnego dnia rano okazuje się, że dziewczyna w nocy popełniła samobójstwo… Kilka metrów od lokalu, w którym przebywał Rafał.

Seria z Iną Kobryn

Wybaczam ci
Nie ufaj mu
Ina Kobryn #3 (2023)

Rafał utrzymuje, że nie ma pojęcia kim jest dziewczyna i tym bardziej nie wie, dlaczego napisała do niego przed popełnieniem samobójstwa niemalże na jego oczach. I gdy już wszystko wygląda na jakiś dziwny zbieg okoliczności… Rafał znika. Ina przy pomocy szwagra, Gracjana / Pabsta rozpaczliwie poszukuje męża, ale każde z jej odkryć prowadzi do kolejnych tajemnic. Czy to możliwe, że Rafał prowadził podwójne życie i przez cały ten czas oszukiwał wszystkich?

Zniżka formy

Wybaczam Ci na tle ostatnich książek Remigiusza Mroza wypada dość blado. Pełna tajemnic intryga z biegiem historii trafi impet i przestaje angażować czytelnika. Mróz niestety trochę popłynął z finałem. Jest on bardzo naciągany i w pewnym sensie odtwarza zakończenie jednej z poprzednich książek autora. Podczas lektury podejrzewałem takie właśnie rozwiązane, ale miałem nadzieję, że autor wyprowadzi mnie na manowce.

Kolejny zarzut to niepotrzebny crossover z serią o Chyłce. Oczywiście Wybaczam Ci rozgrywa się w tym samym świecie, co flagowa seria Mroza (tzw. RMU – Remigiusz Mróz Uniwersum) i postaci oraz wydarzenia mogą się przeplatać. I choć sama Chyłka się nie pojawia to w drugiej części tej książki dość sporą rolę odgrywa inna prawniczka ze wspomnianego cyklu. Ja wiem, że fanserwis i w ogóle, ale przez to Wybaczam Ci mocno traci na jakości. Wydaje się, że cała rozprawa sądowa została dodana tylko w celu wpasowania tej postaci.

Wybaczam Ci – podsumowanie

Niestety rozczarowałem się najnowszą książką Remigiusza Mroza. Liczyłem na historię bardziej kameralną, bardziej osobistą, na pierwszym miejscu stawiającą bohaterów. Tymczasem Wybaczam Ci z każdym rozdziałem zatacza co raz szersze kręgi i sili się na obowiązkowe zwroty akcji. Jeśli szukacie czegoś lepszego od Mroza to zdecydowanie bardziej polecam Hashtag oraz Osiedle RZNiW.

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.