Thor Odrodzony

Marvel Fresh już na pełnym gazie. Do serii wydawniczej dołączyła większość bohaterów, a dziś sprawdzimy powrót dawno nie widzianego Odinsona. Recenzja komiksu Thor Tom 1: Thor odrodzony.

Gromowładny again

Thor Jasona Aaron w Marvel Fresh

 

1. Thor Tom 1: Thor Odrodzony
2. Thor Tom 2: Preludium Wojny Światów
Wojna Światów
3. Thor Tom 3: Kres Wojny
4. Król Thor

Dawno temu Thor stał się niegodnym Mjolnira przez co kompletnie się zagubił. Gromowładną stała się wtedy Jane Foster, a Odinson zaczął topić smutki w alkoholu i podejmować co raz to gorsze decyzje. Jednakże ostatnia przygoda Jane Foster (Śmierć Potężnej Thor) oraz zniszczenie Mjolnira sprawiły, że w komiksie Thor Tom 1: Thor Odrodzony Odinson powraca na swoje miejsce! Zdeterminowany, by zapobiec wielkiej wojnie zagrażającej wszystkim dziesięciu światom.

Oto bowiem nieustannie rosnący w siłę Malekith Przeklęty połączył siły z Królową Żaru i wraz z jej ognistymi poplecznikami podbijają kolejne światy. Thor wraz z Lokim przybywają do Niflheimu, mroźnej krainy umarłych, by powstrzymać płomienną hordę… Tymczasem w odległej przyszłości Wszechojciec Thor zdaje sobie sprawę, że zbliża się nieuchronny koniec wszelkiego istnienia…

Klasyczny Aaron

Seria Potężna Thor

1. Potężna Thor Tom 1: Grzmiąca Krew
2. Potężna Thor Tom 2: Władcy Midgardu
2.1 Niegodny Thor
3. Potężna Thor Tom 3: Wojna Asgardu z Shi’ar
4. Potężna Thor Tom 4: Thor Wojny
5. Potężna Thor Tom 5: Śmierć Potężnej Thor

Thor Odrodzony przywodzi na myśl run Jasona Aarona sprzed kilku lat (przed tym, jak Jane Foster uniosła Mjolnir). Większa część opowieści rozgrywa się Niflheimie dostarczając przy tym wielu postaci i odniesień do nordyckiej mitologii. Jest to zarazem wyzwanie dla czytelników, którzy nie poznali wcześniejszych prac Aarona, a Thora znają jedynie z historii Avengers. Oprócz bardzo charakterystycznej kreski i niemniej oryginalnie dobranych kolorów mamy tutaj prawdziwą zabawę mitami i legendami. Tym razem Aaron chętniej korzysta z postaci, które widzieliśmy w filmach, więc na pewno zaskoczą was wcielenia Heli czy Skurge’a. Jednakże każdą scenę i tak kradnie Thori, pies Thora, który myśli tylko o… mordowaniu.

Przyszłość, niewyobrażalnie odległa przyszłość

Od pewnego czasu w poszczególnych zeszytach Aarona przeskakujemy o tysiące czy setki tysięcy lat do przodu. Nie inaczej jest w Thor Odrodzony. Powoli ze wszystkich tych małych wątków klaruje się większa i spójna historia. Nie mam, póki co, pojęcia, dokąd to wszystko nas zaprowadzi, ale muszę przyznać, że rozdziały te są fantastyczne! Jeśli pamiętacie brutalne starcie Ego z Galactusem (Śmierć Potężnej Thor) to w recenzowanym albumie traficie na swoistą kontynuację tego wątku. Ponadto tym razem Aaron poświęcił znacznie więcej miejsca przyszłości i wprowadził postaci, których na pewno się nie spodziewaliście.

Thor Tom 1: Thor Odrodzony – podsumowanie

Wybór Jasona Aarona jako scenarzysty Thora w Marvel Fresh był oczywisty. Scenarzysta ma swoją wizję Gromowładnego co udowadnia w Thor Tom 1: Thor Odrodzony. Jednocześnie Aaron nie odcina się od wcześniejszych wydarzeń przez co komiks nie sprawia wrażenia zupełnie nowego otwarcia. Całość zgrabnie rozwija wątki z serii Potężna Thor dokładając do tego całą masę nowych.

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.