Metropolis w Ogniu

Brian Michael Bendis po transferze do DC na dobre zajął się przywracaniem blasku Supermanowi. Ceniony i wielokrotnie nagradzany scenarzysta wprowadził do obu serii powiew świeżości, a nowi złoczyńcy sporo namieszali. Co tym razem? Recenzja komiksu Superman Action Comics Tom 4: Metropolis w ogniu.

Komiks Superman Action Comics Tom 4: Metropolis w ogniu rozgrywa się na łamach zeszytów Action Comics #1017-1021. Zeszyty ukazały się następnie w albumie Superman: Action Comics vol.4: Metropolis Burning. Autorem scenariusza jest Brian Michael Bendis, a rysunki stworzyli John Romita jr. i Klaus Janson. Egmont wydał go w miękkiej oprawie, a całość liczy 152 strony.

Metropolis w ogniu

Superman Action Comics
0. Człowiek ze Stali
1. Superman Action Comics Tom 1: Niewidzialna Mafia
2. Superman Action Comics Tom 2: Nadejście Lewiatana
3. Superman Action Comics Tom 3: Polowanie na Lewiatana
4. Superman Action Comics Tom 4: Metropolis w ogniu
5. Superman: Action Comics, Tom 5: Ród Kentów

Akcja Superman Action Comics Tom 4: Metropolis w ogniu rozgrywa (głównie) w na kilka chwil przed konferencją prasową, która zmieniłą wszystko. W komiksie Superman Tom 3: Prawda Ujawniona (seria równoległa do Action Comics) Clark Kent zdradził całemu światu, że jest Supermanem. W historii z tego komiksu dowiadujemy się co ostatecznie przeważyło i pomogło mu podjąć tę wielką decyzję.

Oto bowiem Lex Luthor, Brainiac, Cheetah, Sinestro i Grood postanawiają zrekrutować Lewiatana i Red Cloud, by raz na zawsze rozwiązać „problem” Supermana. Tak zbudowany Legion Zagłady ma uderzyć jednocześnie, w miejscu, gdzie Superman nie wykorzysta pełni swoich mocy, gdzie będzie musiał chronić cywili – w samym centrum Metropolis. Liga Sprawiedliwości musi nie tylko odeprzeć atak, ale również ochronić mieszkańców niszczonego miasta.

Jak powstrzymać niepowstrzymanego

Przy okazji Action Comics autorstwa Bendisa wielokrotnie podkreślałem bardzo inteligentny pomysł na ograniczenie potęgi Supermana. Niewidzialna Mafia porozumiewała się swoistym szyfrem bez korzystania z imion i nazwisk. W ten sposób nieustannie nasłuchujący Superman nie miał pojęcia co dzieje się w wielu miejscach w Metropolis. W Superman Action Comics Tom 4: Metropolis w ogniu przeniesienie pojedynku do centrum miasta wymaga na Clarku ciągłe powstrzymywanie ręki i przyjmowanie ciosów. Superman wie, że jeśli wykorzysta pełną siłę może doprowadzić do gigantycznych zniszczeń. Tym samym Legion Zagłady ma gigantyczną przewagę i dzięki temu czyta się to bardzo dobrze!

Wielkie starcie przecinane jest retrospekcjami z ostatnich dni i tygodni. Dowiadujemy się w jaki sposób Luthor budował swoją koalicję, a także w jaki sposób dotarł do Lewiatana. To jednak nie wszystko, ponieważ poznajemy origin Red Cloud! Do tej pory nie wiedzieliśmy czym jest ta nowa w świecie DC postać, a teraz zostaje nam to dokładnie wyjaśnione. Duży plus. Osobiście uwielbiam rozpoczynająca kolejne zeszyty stronę twitterową stronę Daily Planet. Fantastycznie prezentują się kolejne pisane na gorąco, opatrzone hashtagami tweety z miejsca wydarzeń, a pomiędzy nimi plotkarskie superbohaterskie newsy i sondy.

Superman Action Comics Tom 4: Metropolis w ogniu – podsumowanie

Bardzo udana historia. Superman Action Comics Tom 4: Metropolis w ogniu dostarcza bardzo satysfakcjonującej, pełnej akcji rozrywki. Komiks może nie błyszczy pod względem fabularnym, ale i tak nie pozwala się nudzić. Ani przez chwilę.

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

Superman Action Comics Tom 4: Metropolis w Ogniu

31,99 zł
7.7

FABUŁA

8.0/10

RYSUNKI

9.0/10

PRZYSTĘPNOŚĆ

6.0/10
Poprzedni artykułDEADPOOL TOM 2: DOBRANOC | Skottie Young | Komiks Marvel Fresh
Następny artykułWCIELENIE | Recenzja filmu | Wydanie BluRay
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.