Wojna Wampirów

Jason Aaron kontynuuje swoją wizję mocno odświeżonej drużyny Mścicieli. Po starciach z potężnymi Celestianami przyszedł czas na zupełnie nowe zagrożenie. Recenzja komiksu Avengers Tom 3: Wojna Wampirów.

Album zawiera zeszyty #13-17 serii Avengers. Zeszyty zostały następnie zebrane w albumie Avengers by Jason Aaron vol.3: War of the Vampires. Scenariusz napisał Jason Aaron, a rysunki stworzyli Andrea Sorrentino (#13) oraz David Marquez (#14-17). Okładkę zaprojektował Steve Epting, a kolory nałożyli Justin Ponsor i Erick Arciniega.

Pierwszy Iron Fist

Avengers Jasona Aarona
1. Avengers Tom 1: Ostatnia Fala
2. Avengers Tom 2: Dookoła świata
3. Avengers Tom 3: Wojna wampirów
Avengers: Bez drogi do domu
4. Avengers Tom 4: Wojna Światów
5. Avengers Tom 5: Wyścig Upiornych Jeźdźców
6. Avengers  Tom 6: Powrót Gwiezdnego Piętna
7. Avengers Tom 7: Era Khonshu
8. Avengers Tom 8: Wejście feniksa
9. Avengers Tom 9: Wielka Wojna She-Hulk (wkrótce)
10. Avengers Vol. 10: The Death Hunters
11 .Avengers Vol. 11: History’s Mightiest Heroes

Pierwszy zeszyt Avengers Tom 3: Wojna Wampirów stanowi kontynuację wątku przedwiecznych Avengers (Savage Avengers). W pierwszym tomie poznaliśmy tę drużynę, a w tomie drugim autor skupił się na postaci pierwszego Ghost Ridera. Tym razem poznajemy pierwszego Iron Fista. A raczej pierwszą Iron Fist. Fan Fei była mieszkanką K’un Lun, ukrytego miasta, którego rozwój znacznie przewyższał osiągnięcia naszych człekokształtnych przodków. Fan Fei jako pierwsza pokonała nieśmiertelnego (ciągle się odradzającego) smoka Shou-Lao i otrzymała dar, który w przyszłości otrzymał Danny Rand. Fei opuściła K’un Lun, by zmieniać prehistoryczną Ziemię…

Wątek pierwszej Iron Fist to jej skrócone origin story. Jason Aaron przedstawia nam kolejne postaci szykując dla nich jakiś wątek w przyszłości. W poprzednim tomie widzieliśmy Odyna, który w rozmowie z Robbie Reyesem zdradził wiele nieznanych dotychczas faktów o Ghost Riderze. Tom trzeci z kolei odkrywa nowe fakty z historii K’un Lun. Czy do czegoś ta wiedza nas zaprowadzi? Nie mam pojęcia, ale liczę, że tak.

Wojna Wampirów

Tytułowy wątek rozpoczyna się wraz z zeszytem #14. Transylwania upada, zamek Draculi zostaje zniszczony, a sam niesławny wampir znika bez śladu. Za atakiem na zamek Draculi stoi (wyglądający jak Helghasta z serii Killzone) Cienisty Porucznik. Jego bardzo potężna armia demono-wampirów zyskuje nowego rekruta, a Avengers postanawiają skorzystać z pomocy eksperta w dziedzinie walki z wampirami – Blade’a!

Run Avengers Jasona Aarona jest dość specyficzny. Najpotężniejsza w historii drużyna Avengers (Black Panther, Kapitan Marvel, Kapitan Ameryka, Iron Man, Thor, Ghost Rider, She-Hulk) musi mierzyć się z równie wielkim zagrożeniem. Oczywiście trudno przebić Celestian z pierwszego tomu, ale scenarzysta robi co może. Rozciągnięta na cały świat wojna wampirów nie wygląda na robotę dla tej ekipy, ale duży twist z jednym z ich członków trochę zmienił moje podejście. Do samej fabuły nie mam zastrzeżeń. Co prawda inwazja wampirów bardziej pasuje do solowych komiksów Blade’a, czy przygód Deadpoola, ale Aaronowi udało się dostarczyć wielu ciekawych wydarzeń z udziałem Avengers. Dużo bardziej boli zmiana charakteru Kapitan Marvel. Carol zrobiła się śmieszkiem, rzuca sucharami na lewo i prawo ciągle szukając swojego one-linera. Może to wina mojego wyobrażenia o postaci, ale ciągle mi się to gryzło z postacią Denvers.

Avengers Tom 3: Wojna Wampirów

Nowy komiks Jasona Aarona nie wychodzi poza schemat tego runu. Avengers Tom 3: Wojna Wampirów to bardzo ciekawy origin pierwszej Iron Fist i zaskakująco przyjemna potyczka Avengers z wampirami. Mogło być lepiej? Jasne! Na szczęście mogło też być dużo gorzej. Tyle i aż tyle.

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

A dziś pierwsza Iron Fist
Wojna Wampirów

Book Title: AVENGERS TOM 3: WOJNA WAMPIRÓW

Book Description: Transylwania stanęła w ogniu! Tajemniczy Cienisty Pułkownik i jego nieumarli poplecznicy rozpętali wojnę domową w królestwie wampirów, a ich niegdyś potężny władca – hrabia Dracula – zniknął. Czy sprzymierzy się z Avengers, czy też okaże się ich kolejnym bezwzględnym wrogiem? Na szczęście w każdej sprawie związanej z wampirami najpotężniejsi ziemscy bohaterowie mogą liczyć na pomoc sławnego łowcy Blade’a! Problem w tym, że inny równie cenny sojusznik wkrótce zwróci się przeciwko nim…

Book Author: Jason Aaron

Book Format: Paperback

Publisher - Orgnization: StoryHouse Egmont

Publisher Logo: Egmont

Date published: 19 January 2022

Illustrator: David Marquez, Andrea Sorrentino

ISBN: 9788328152083

Number Of Pages: 116

  • FABUŁA - 6/10
    6/10
  • RYSUNKI - 6/10
    6/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - 6/10
    6/10

Podsumowanie

Nowy komiks Jasona Aarona nie wychodzi poza schemat tego runu. Avengers Tom 3: Wojna Wampirów to bardzo ciekawy origin pierwszej Iron Fist i zaskakująco przyjemna potyczka Avengers z wampirami. Mogło być lepiej? Jasne! Na szczęście mogło też być dużo gorzej. Tyle i aż tyle.

Overall
6/10
6/10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.