Doktor Strange Tom 2

Marvel Fresh nam się rozpędza. Część serii ma już po kilka tomów, część dopiero raczkuje, a niektóre dobiegają końca. Tak jest w przypadku zrecenzowanego poniżej komiksu Doktor Strange Tom 2.

Album Doktor Strange Tom 2 zawiera zeszyty #12-20 serii Doctor Strange (2018) oraz Doctor Strange Annual #1. Zeszyty zostały nastepnie wydane w dwóch albumach – Doctor Strange  by Mark Waid vol. 3: Herald oraz Doctor Strange by Mark Waid vol. 4: The Choice. Scenariusz napisał Mark Waid przy skromnym udziale Barry’ego Kitsona. Rysunki stworzyli m.in. Scott Koblish i Jesus Saiz.

Strange… Heroldem Galactusa

Seria Doktor Strange w Marvel Fresh
1. Doktor Strange Tom 1
2. Doktor Strange Tom 2 

Jeśli myśleliście, że lot Doktora Strange w kosmos to dużo to Mark Waid znów porządnie zaskoczy. W swojej pierwszej części Doktor Strange Tom 2 zabiera nas jeszcze dalej, bowiem do Mrocznego Wymiaru, gdzie magia miesza się z nauką, a obecność takich okazów jak Dormammu czy Mephisto nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Problem w tym, że wraz z nim w zaświatach pojawia się Galactus. Nienasycony apetyt Pożeracza Światów sprawia może lada moment doprowadzić do katastrofy i zniszczyć obie rzeczywistości…

Dzieje się dużo, naprawdę dużo. Strange próbując powstrzymać Galactusa na pewien czas staje się nawet jego heroldem. Ale to nie wszystko, ponieważ w historii pojawiają się wspomniani Dormammu, Mephisto i dziesiątki innych złoli. W opowieści pojawiają się również ukochana Stephena Clea oraz Umar. Przywrócenie tych postaci ucieszy na pewno długoletnich fanów Strange’a i dostarcza wielu spektakularnych walk. Niestety historia nie porywa, a miejscami jest bardzo chaotyczna. Zdecydowanie bardziej przemawiała do mnie wizja Jasona Aarona. Tyle jeśli chodzi o pierwszą część komiksu Doktor Strange Tom 2.

Wybór

Druga część komiksu Doktor Strange Tom 2 to zarazem finał pierwszego runu Marka Waida. Jednakże zamiast wielkiego finału otwieranych podczas runu wątków mamy kilka mniejszych historii prowadzących nas do przyszłych wydarzeń pod zmienionym tytułem. Ale po kolei.

Seria Doktor Strange Marvel NOW 2.0
1. Doktor Strange Tom 1
2. Doktor Strange Tom 2
3. Doktor Strange Tom 3
4. Doktor Strange Tom 4

W pierwszej historii Doktor Strange bez ceregieli wpada do domu małżeństwa w Kansas przygotowującego przyjęcie niespodziankę dla swojej córki. Okazuje się, bowiem że w tym niepozornym domku zaszyła się poteżna i niezbyt przyjazna istota…. W kolejnej opowieści Strange trafia na miejsce wypadku spowodowanego przez złego ducha. By uratować przed śmiercią małego chłopczyka musi… zawrzeć pakt z Channokiem, strażnikiem zakazanych zaklęć. Uzdrowienie rąk Stephena w zamian… za co? Tego dowiecie się sami, bo każde zaklęcie ma swoją cenę. Trzecia historia wywodzi się z finału poprzedniej i przywraca nam poznaną w pierwszym tomie Kannę! Album wieńczy Annual. W Sanctum Sanctorum zbierają się grupa władających magią bohaterów, którzy w trakcie rytuału przywołują niepożądanych gości…

Doktor Strange Tom 2 w swojej drugiej części naprawia wszystkie błędy poprzednika. Poszczególne opowieści są naprawdę fascynujące. Każda cieszy oryginalnością i kreatywnym podejściem do Doktora Strange’a. Dużo emocji, przeplatających się z humorem i mocnym nawiązaniem do przeszłości Stephena. Ponadto komiks otwiera zupełnie nowy wątek w historii tej postaci, który będziemy śledzić w albumach Dr. Strange. Surgeon Supreme.

Doktor Strange Tom 2 – podsumowanie

Szybko poszło. Doktor Strange Tom 2 kończy pierwszy run Marka Waida i uchyla rąbka tajmenicy co zobaczymy w kolejnym. Sam komiks trudno ocenić jednoznacznie. Z chaotyczną pierwszą częścią kontrastuje znakomita, pełna kreatywności druga część albumu. I to ona znacznie podciąga ocenę.

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

Doktor Strange Tom 2

52,49
7.5

FABUŁA vol.3: Herald

5.0/10

FABUŁA vol. 4: The Choice

9.0/10

RYSUNKI

8.5/10
Poprzedni artykułBATMAN DETECTIVE COMICS #1027 | Recenzja komiksu DC
Następny artykułMATRIX ZMARTWYCHWSTANIA | Recenzja dodatków Blu-Ray
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.