Recenzja filmu Matrix Zmartwychwstania od kilku dni wisi na stronie. W tym tekście przyjrzę się dodatkom zawartym na płycie Blu-Ray. Nie przedłużając zapraszam do zapoznania się z recenzją Dodatków wydania Blu-Ray filmu Matrix Zmartwychwstania.

RECENZJA FILMU MATRIX ZMARTYWCHWSTANIA

Specyfikacja wydania Blu-Ray

Tytuł oryginalny: Matrix Resurections (BD)
Premiera: 25.03.2022
Wytwórnia: Warner Bros.
Gatunek: akcja, science fiction
Kategoria filmu: fabularny
Reżyser: Lana Wachowski
Scenariusz: Lana Wachowski, Aleksandar Hemon, David Mitchell
Obsada: Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Yahya Abdul-Mateen II, Jada Pinkett Smith
Producent wykonawczy: Lana Wachowski, James McTeigue
Muzyka: Tom Tykwer, Johnny Klimek

Opis filmu:
Kultowy Matrix powraca. Przenieś się z bohaterami do świata dwóch rzeczywistości: codziennego życia i tego, co się pod nim kryje. Aby poznać prawdziwego siebie, Neo kolejny raz musi podążyć za białym królikiem i zanurzyć się w Matrixie. Tym razem już wie, co ma zrobić. Nie wie jednak, że Matrix stał się bardziej niebezpieczny niż kiedykolwiek.

Rok produkcji: 2021
Kraj produkcji: USA
Czas trwania filmu: 148 min.
Wersja wydania: 1
Wersje językowe filmu: polska, angielska, hiszpańska, węgierska, chińska, portugalska
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby Atmos TrueHD
Napisy: chińskie, koreańskie, polskie, węgierskie, greckie, francuskie, portugalskie, hiszpańskie
Wersja dla niesłyszących: Angielska
Licencja: film do sprzedaży detalicznej bez licencji do wypożyczania
Dodatki:
Matrix zmienił kino akcji, a twórcy zmienili reguły gry. Wyjdź poza kod, aby dowiedzieć się, jak aktorzy i ekipa tworzyli najbardziej oszałamiające sceny w Matrix Zmartwychwstania i wznieśli akcję na jeszcze wyższy poziom.

Zawartość dodatkowa

Wydanie Blu-Ray filmu Matrix Zmartwychwstania zawiera aż 110 minut dodatków specjalnych! Płyta jest przepakowana materiałami poruszającymi praktycznie każdy aspekt filmu. Jest tego tak dużo, że trzeba poświęcić dłuższą chwilę, aby zebrać myśli. Postanowiłem bliżej przyjrzeć się tym zdecydowanie najciekawszym dodatkom i pokrótce opisać pozostałe.

 • No One Can Be Told What the Matrix Is. Dodatek otwiera zestaw materiałów dodatkowych. I zachwyca luzem i humorem. Obsada nowego filmu próbuje z pamięci opowiedzieć wydarzenia trylogii Matrix swoimi słowami. Wypociny aktorów są zmontowane tak, by mimo ich problemów udało się z grubsza poznać fabułę trzech pierwszych filmów. Fantastyczny materiał!
 • Neo x Trinity. Szalenie wzruszający materiał. Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss siedząc naprzeciwko siebie rozmawiają o tym, co znaczy dla nich Matrix, jaki mają stosunek do siebie nawzajem i w jaki sposób udało ich się namówić do powrotu. Musicie to zobaczyć!
 • Bullet Time Redux. Bullet time z pierwszego Matrixa zmienił postrzeganie scen akcji zarówno w filmach, jak i grach komputerowych. Nie ma chyba osoby, która nie kojarzy sceny uchylania się przed lecącymi w zwolnionym tempie pociskami. W Matrix Zmartwychwstania scena została odwrócona i wykorzystana przeciwko Neo i Trinity przez Analityka. Jasne, nie robi to już takiego wrażenia, ale szacunek, że Lana chciała stworzyć coś dla prawdziwych fanów.
 • The San Fran Jump. Bardzo szczegółowa geneza finałowej sceny filmu. Dowiadujemy się, że Keanu i Carrie-Anne sami wykonali spektakularny skok z wieżowca będący faktycznie skokiem z prawdziwego wieżowca. Wielka odwaga i wielki szacunek dla tej dwójki.
 • Allies + Adversaries. Jak wskazuje tutuł jest to dodatek przybliżający postacie. Skupia się nie tylko na najważniejszych bohaterach, ale też na nowych postaciach i nowych wcieleniach bohaterów znanych z trylogii.
 • I Still Know Kung Fu. Nawiązanie do klasycznej linii dialogowej z pierwszego Matrixa zwiastuje materiał o scenach akcji. Przyglądamy się aktorskim treningom, następnie realizacji tychże scen.
 • Matrix 4 Life. Rzut okiem na ekipę, która powróciła po 23 latach. I nie mówimy tylko o aktorach, ale też o całej załodze pracującej poza kadrem kamery.
 • Echo Opening. Materiał o tworzeniu openingu odtwarzającego wiele scen z pierwszego filmu.
 • Deus Machina. Rzut okiem na sceny rozgrywające się w biurze. Zarówno te spokojne, jak i te pełne akcji i… autoironii.
 • Welcome to IØ. Dokument o , nowym mieście w realnym świecie, w którym żyją ludzie wyciągnięci z Matrixa.
 • Morpheus vs. Neo. Making off walki Neo z Morfeuszem nawiązującej do pierwszego Matrixa.
 • Exiles Fight. Making off walki z Wygnańcami pod wodzę Merowinga.
 • Neo vs. Smith. Making off walki Neo ze Smithem w kluczowym fragmencie filmu.
 • The San Fran Chase. Making off sceny pościgu i walki na ulicach San Francisco.

Resurrecting The Matrix

Głównym daniem tego pokaźnego zestawu to trwający aż 30 minut materiał Resurrecting The Matrix. Mamy tutaj prawdziwy film dokumentalny opowiadający o całym procesie powstawania Matrix Zmartwychwstania. Lana Wachowski wraz ze scenarzystami starannie wprowadzają nas we wszystkie tajniki produkcji. Mamy wyjątkową szansę zobaczyć ewolucję zarówno reżyserki jak i samego Matrixa. Dopiero teraz zdałem sobie sprawę, że trylogia praktycznie nie opuszczała studia filmowego, a w czwartym filmie na każdym kroku mamy naturalne światło słoneczne i całą masę scen kręconych na zewnątrz. Nie mogło zabraknąć segmentu o choreografii i scenografii walk. Podczas gry pierwszy Matrix kręcony był na blue boxie, który aktualnie jest wykorzystywanym przez wszystkich green boxem Zmartwychwstania pełne są specjalnie przygotowanych lokacji, które minimalizują wykorzystanie efektów specjalnych. Całość zamyka segment dotyczący muzyki w filmie. Resurrecting The Matrix to materiał, który powinna obejrzeć każda osoba interesująca się produkcją filmów!

Wydanie Blu-Ray filmu Matrix Zmartwychwstania

Niesamowicie bogaty zestaw dodatków sprawia, że zakup płyty Blu-Ray z filmem Matrix Zmartwychwstania jest bardzo kuszącą propozycją. Przygotowane materiały dodatkowe rozbierają na czynniki pierwsze cały film i być może zmienią wasze zdanie o produkcji. Czy zmieniło moje? Trudno powiedzieć, ale po sprawdzeniu zawartości krążka BR dużo bardziej doceniam zamysł i kunszt twórców.

Egzemplarz do recenzji dostarczył Galapagos

Poprzedni artykułDOKTOR STRANGE TOM 2 | Mark Waid | Marvel Fresh
Następny artykułSERVANT | Sezon 3 | AppleTV+
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.