Preludium Wojny Światów

Jason Aaron zakończył przygodę Potężnej Thor i wraz z debiutem serii wydawniczej Marvel Fresh. W kolejnym roku przywrócił Odinsonowi należne mu miejsce (no nie do końca, ale bez spoilerów). Jesteśmy właśnie u progu największego tegorocznego wydarzenia w świecie Marvela, które w centrum postawi Asgardczyka i które rozpoczynamy od recenzji komiksu Thor Tom 2: Preludium Wojny Światów.

W skład albumu Preludium Wojny Światów wchodzą zeszyty serii Thor (2018) #7-11 zebrane następnie w tomie Thor by Jason Aaron vol. 2: Road to War of the Realms. Scenariusz napisał pilotujący postać Thora od wielu już lat Jason Aaron. Rysunki stworzyli Mikel del Mundo, Lee Garbett i Tony Moore.

Kto uczynił Thora godnym?

Thor Jasona Aaron w Marvel Fresh

 

1. Thor Tom 1: Thor Odrodzony
2. Thor Tom 2: Preludium Wojny Światów
Wojna Światów
3. Thor Tom 3: Kres Wojny
4. Król Thor

W pierwszym zeszycie cofamy się o jakiś tysiąc lat, do czasów, gdy młody, krnąbrny Thor zamiast obserwować przy pracy swojego ojca spędzał o wiele za dużo czasu w Midgardzie. Zafascynowany ludźmi ściągnął na siebie gniew Odyna, który by wybić synowi pomieszkiwanie na Ziemi postanowił skorzystać z pomocy Lokiego. Tym samym zupełnym (nie)przypadkiem Thor poznaje Erykę Czerwoną, ludzką wojowniczkę, która jako pierwsza skradła jego serce.

Choć nie jestem fanem dodawania do mitologii postaci zupełnie nowych wątków z ich nieznanej dotychczas przeszłości to muszę przyznać, że zafascynowała mnie opowieść o Eryce. Słodko-gorzka miłość, jakże inna od superboahterskich standardów, jest naprawdę udanym uzupełnieniem młodości Odinsona i jednym z powodów, które uczyniły go godnym.

Preludium do Wojny Światów

Angela pojawiła się w m.in. komiksach Strażnicy Galaktyki i Grzech Pierworodny: Dziesiąty Świat

Niedawno Thor trafił do Hel, a teraz musi zmierzyć się z mieszkańcami Njeba (tak, przez „j”). Wraz z Walkirią trafił do osławionego więzienia anielic skąd musi uciec w towarzystwie swojej niezbyt przyjaznej siostry Angeli. Tymczasem była agentka SHIELD Roz Solomon zostaje zwerbowana przez T’Challę do służb wywiadowczych Wakandy. Będzie podlegała bezpośrednim rozkazom Okoye z Dora Milaje. A jakby tego było mało to czeka nas również prawdziwe starcie Thora z Odynem!

Esencja Aarona

Zawartość kolejnych zeszytów albumu Preludium do Wojny Światów idealnie odzwierciedla jego tytuł. Komiks składa się z kilku przeplatających się wątków, które nie tworzą jednak dłużej opowieści. Jason Aaron powraca do ciągnących się latami wątków, takich jak choroba Jane Foster czy chorobliwa wręcz tęsknota Odinsona za Mjolnirem. Znajdą one swój ciąg dalszy w nadchodzącym wydarzeniu. Co ciekawe wszyscy mówią tutaj o Wojnie Światów, ale sam komiks mówi o niej niewiele. Oprócz dość krótkiego fragmentu z Dario Aggerem i Malekhitem, wiemy coś wielkiego wisi w powietrzu, ale trudno orzec co dokładnie. Przewrotnie jednak to dodaje albumowi trochę punktów. Wszystko co dzieje się wokół nadchodzącego eventu zaostrza tylko apetyt. Naprawdę chcę wiedzieć co będzie dalej i jak potoczą się otwarte wątki.

Thor Tom 2: Preludium Wojny Światów – podsumowanie

Zastanawiam się jaką ocenę wystawić. Thor Tom 2: Preludium Wojny Światów nie za bardzo sprawdza się jako album do przeczytania przez niedzielnych fanów. Komiks podejmuje wiele otwartych na przestrzeni lat wątków, a na dokładkę otwiera zupełnie nowe, których kontynuacji spodziewam się w Wojnie Światów. Takie mocne 7, a dla nie siedzących w temacie piąteczka.

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.