Kres Wojny

Jason Aaron snuł swoją opowieść przez siedem długich lat dostarczając naprawdę epickich wrażeń. Dziś mam przyjemność zrecenzować ostatni tom jego regularnej serii i przedostatnią odsłonę jego długiej sagi. Recenzja komiksu Thor Tom 3: Kres Wojny.

Na komiks Thor Tom 3: Kres Wojny składają się zeszyty #12-16 serii Thor (2018). Scenariusz napisał Jason Aaron, a rysunku stworzyli Mike del Mundo oraz Scott Hepburn. Wydarzenia z tego komiksu swoją konkluzję mają w albumie Król Thor. Od 2020 roku regularną serię Thor prowadzi Donny Cates.

Wojna Światów

Thor Jasona Aaron w Marvel Fresh

1. Thor Tom 1: Thor Odrodzony
2. Thor Tom 2: Preludium Wojny Światów
Wojna Światów
3. Thor Tom 3: Kres Wojny
4. Król Thor

Akcja komiksu Thor Tom 3: Kres Wojny rozgrywa się pod koniec oraz po zakończeniu Wojny Światów. Trzy z pięciu zawartych tutaj zeszytów spokojnie mogłoby znaleźć się głównym wydarzeniu. Pierwszy z nich opowiada o Loki… pożartym przez Lodowego Olbrzyma i zarazem jego ojca Laufeya. Drugi przedstawia nam misję Cula Borsona realizującego misję zniszczenia Czarnego Bifrostu. Trzecia skupia się na Młodym Thorze ściągniętym z przeszłości, by pomóc z walce z Malekithem.

Jak wspomniałem zeszyty te spokojnie mogłyby wejść w skład albumu Wojna Światów jednak Jason Aaron zdecydował umieścić jej w trzecim tomie Thora i potraktować jako tie-in. I w tej formie również się sprawdzają. Polecam jednak czytać je bezpośrednio po ukończonym wydarzeniu bądź przypomnieć sobie kluczowe wątki. W odróżnieniu do tie-inów zamieszonych w innych seriach (linki niżej, w ramce po prawej) mamy bowiem do czynienia z rozwinięciem części wydarzeń aniżeli wątkami pobocznymi. Wydarzenie również napisał Jason Aaron, więc wszystko dobrze się komponuje.

Kres Wojny

Event WOJNA ŚWIATÓW
1. Wojna Światów
2. Avengers Tom 4: Wojna Światów
3. Deadpool Tom 3: Weasel idzie do Piekła
4. Tony Stark. Iron Man Tom 2
5. Uncanny X-Men: Cyclops i Wolverine
6. Venom Tom 2
7. Thor Tom 3: Kres Wojny

Zeszyty #15-16 Thor Tom 3: Kres Wojny rozgrywają się już po Wojnie Światów. Midgard dał odpór Malekithowi, a Thor dzięki swojej postawie odzyskał odbudowany Mjolnir. Pierwszy zeszyt rozpoczyna się od… abdykacji Odyna, który na swojego następcę namaszcza Odinsoa. Przywitajcie Wszech-ojca Thora! Jakby tego było mało poznamy kolejne plany Lokiego oraz los zesłanego do Hel Malekitha.

Zakończenie albumu Thor Tom 3: Kres Wojny przygotowuje grunt pod wydany również w sierpniu komiks Król Thor. Aaron porządkuje tutaj wszystkie niedomknięte sprawy poświęcając kilka chwil różnym bohaterom Asgardu. W dalszej części ujrzymy pierwsze decyzje nowego Wszech-ojca, a także dostaniemy zapowiedź kolejnego, wielkiego zagrożenia. Jako rozgrzewa przed drugą z sierpniowych premier – działa doskonale.

Thor Tom 3: Kres Wojny – podsumowanie

Nie jest to klasyczne zakończenie runu, ponieważ wielkim finałem siedmiu lat Jasona Aarona jest Król Thor. Thor Tom 3: Kres Wojny jest komiksem, po który musicie sięgnąć, jeśli czytaliście Wojnę Światów. Znajdujące się tutaj tie-iny mają dużo większe znaczenie niż te z innych serii, a rozdziały rozgrywające się po wydarzeniu stanowią doskonały jego epilog. Przed nami jeszcze jedno spotkanie z Jason Aaronem, a recenzja już za chwilę, za momencik.  

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.