Król Thor

Kilka dni temu zakończyliśmy regularną, trwającą 7 lat serię Jasona Aarona, który nie tylko zmienił postać Odinsona, ale też wprowadził do uniwersum Marvela Potężną Thor i masę nowych, przerażających przeciwników. Jednak wielkim finałem Jasona Aarona jest album, którego okładkę widzicie powyżej. Recenzja komiksu Król Thor.

Album Król Thor na dobrą sprawę można czytać bez znajomości poprzednich komiksów autora. Opowiedziana tutaj historia garściami czerpie z całej sagi, ale napisana jest tak, aby i nowi czytelnicy nie czuli się zagubieni. Komiks składa się z zeszytów #1-4 miniserii King Thor. Scenariusz napisał Jason Aaron, a rysunki stworzył Esad Ribić.

Na końcu czasu

Thor Jasona Aaron w Marvel Fresh

1. Thor Tom 1: Thor Odrodzony
2. Thor Tom 2: Preludium Wojny Światów
Wojna Światów
3. Thor Tom 3: Kres Wojny
4. Król Thor

Na początek muszę przyznać, że sięgając po komiks nie wiedziałem o nim zupełnie nic. Czekał na półce aż skończę Kres Wojny zakładając, że historia będzie kontynuacją, a może bardziej klamrą zamykającą ostatnie wydarzenia. Nic bardziej mylnego! Jeśli czytaliście poszczególne tomy serii Potężna Thor i zakończonego najnowszego runu Thor to zapewne pamiętacie pojedyncze zeszyty poświęcone wydarzeniom rozgrywającym się dziesiątki tysięcy lat w przyszłości. Okazuje się, że tamte, pozornie oderwane od głównej linii fabularnej, historie miały jeden cen – przygotować nas na wielki finał w komiksie Król Thor!

Jason Aaron wątek nowego Wszechojca Asgardu zostawia swojemu następcy (Donny Cates), a sam przedstawia nam historię, do której przygotowywał się od dłuższego czasu. Oto bowiem przenosimy się w bardzo odległą przyszłość, do czasu, gdy cały Wszwchświat stoi na krawędzi zagłady. Gwiazdy umierają, giną całe światy, całe konstelacje, całe galaktyki. Bardzo stary Thor wysyła swoje trzy potężne wnuczki na poszukiwanie bogów, którzy pozostali jeszcze przy życiu. Po co? By wsparli Odinsona w ostatnim bratobójczym pojedynku!

Wielkie grzmoty

Wszystkie recenzja Thora od Jasona Aarona
1. Grzech Pierworodny
2. Grzech Pierworodny. Thor i Loki: Dziesiąty Świat
3. Thor Gromowładna
4. Thor Gromowładna: Kto dzierży Młot
5. Tajne Wojny
6. Thorowie
7. Potężna Thor Tom 1: Grzmiąca Krew
8.Potężna Thor Tom 2: Władcy Midgardu
9.Niegodny Thor
10. Potężna Thor Tom  3: Wojna Asgardu z Shi’ar
11. Potężna Thor Tom 4: Thor Wojny
12. Potężna Thor Tom 5: Śmierć Potężnej Thor
13. Thor Tom 1: Thor Odrodzony
14. Thor Tom 2: Preludium do Wojny Światów
15. Thor Tom 3: Kres Wojny
16. Król Thor

Pierwsze dwa (z czterech) zeszyty to nieustanna bitka na niespotykaną dotąd skalę. Thor i Loki po wielu tysiącach lat dysponują mocą trudną do opisania. Ciskają w siebie całymi planetami, niszczą całe układy gwiezdne. Walka przypomina najlepsze czasy serii Dragon Ball. I piszę to bez ironii. Jakby tego było mało w pewnym momencie powraca… Gorr Bogobójca. Potężniejszy niż kiedykolwiek i jeszcze bardziej zdeterminowany, aby wykończyć pozostałych przy życiu bogów. Serio, jeśli byliście fanami pojedynków rodem ze wspomnianego Dragon Ball czy Bleach to będziecie bardzo usatysfakcjonowani.

Wielki finał!

Wraz z trzecim zeszytem Król Thor zmienia nieco klimat. Gigantyczny pojedynek trwa w najlepsze, natomiast jednocześnie Jason Aaron zaczyna swoje pożegnanie z sagą Thora. Pożegnanie podsumowujące ostatnie kilka lat i oddające hołd tej przepotężnej postaci. Finał sagi jest spektakularny, ale prawdziwą wisienką na torcie jest zeszyt #4! Skala wydarzeń powala, a słodko-gorzkie zakończenie jest po prostu bezbłędne. Już rozumiem czemu Aaron na zakończenie swojego runu wybrał odległą przyszłość. Nikt mu tego nie anuluje, nikt tego nie pozmienia i nikt nie będzie dokładał swoich trzech groszy. Fenomenalny pomysł i jeszcze lepsze wykonanie!

Król Thor – podsumowanie

Niesamowity finał siedmioletniego runu Jasona Aarona. Król Thor nie tylko nie rozczarowuje, ale dostarcza wrażeń jakich na pewno się nie spodziewałem. Historia warta każdych pieniędzy! A ja w styczniu zaczynam całą sagę Aarona od początku, by odkryć wszystkie smaczki, jakie ukrył w ostatnim komiksie serii. Bardzo mocno polecam!

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.