Filmowe Uniwersum DC powoli zaczyna się odbudowywać. Black Adam wyszedł całkiem nieźle, a James Gunn zabrał się za przygotowanie długofalowego planu. Dziś jednak Liga Sprawiedliwości nie gra głównej roli, a pałeczkę przejmie Krypto wraz ze zgrają szalenie zabawnych zwierzaków. Recenzja filmu DC Liga Super-Pets.

DC Liga Super-Pets

Polska obsada filmu DC Liga Super-Pets

Arkadiusz Jakubik – Krypto
Robert Więckiewicz – As
Lidia Sadowa – Lulu
Anna Smołowik – PB
Grzegorz Kwiecień – Superman
Katarzyna Skolimowska – Merton
Waldemar Barwiński – Chip
Michał Sitarski – Lex Luthor
Julia Łukowiak – Lois Lane
Krzysztof Banaszyk – Batman / Bruce Wayne
Olga Bołądź – Wonder Woman
Jan Aleksandrowicz-Krasko – Aquaman
Michał Konarski – Kund-El
Michał Klawiter – Flash
Anna Szymańczyk – Green Lantern
Jacek Król – Cyborg

Krypto przybył na Ziemię wraz z niemowlakiem, którego dwie dekady później świat poznał jako Supermana. Superpies zawsze był przy Clarku, ale gdy ten zbliżył się z Lois Lane zwierzak poczuł się odsunięty na drugi tor. Wszystko zmienia się jednak, gdy Superman wraz z resztą Ligii Sprawiedliwości zostaje uprowadzony, a Krypto pozbawiony swoich kryptońskich mocy. Tymczasem grupa niechcianych przez nikogo zwierzaków ze schroniska – gburowaty ogar, naiwna świnka, przestraszona wiewiórka oraz niedowidząca babcia żółw, zrządzeniem losu zyskuje nadprzyrodzone zdolności. Krypto musi pogodzić się, że jest teraz „zwykłym psem” i poprowadzić nowych przyjaciół do walki z… łysą świnką morską należącą niegdyś do Lexa Luthora.

Ależ to jest dobre!

Polecam recenzje

Sonic 2: Szybki jak błyskawica
Pan Wilk i Spółka. Bad Guys
Minionki: Wejście Gru
Psi Patrol: Film

Uniwersum DC od zawsze było bliskie mojemu sercu. Nic, więc dziwnego, że od filmu DC Liga Super-Pets miałem duże i mocno sprecyzowane oczekiwania. Od kapitalnej oryginalnej obsady oczekiwałem znakomitych, bardzo kąśliwych dialogów, a od samej animacji solidnych kuksańców w stronę superbohaterów DC. I choć w polskim dubbingu tracimy głosy Johnsona, Harta, Reevesa czy Krasinskiego to teksty i tak potrafią rozbawić do łez. Arkadiusz Jakubik (Krypto) i Robert Więckiewicz (As) doskonale odnaleźli się w swoich rolach, ale to nie oni są największym odkryciem tej produkcji. Wielkie ukłony do odpowiadającego za polski dubbing Jakuba Kowalczyka. Jakub przemycił do filmu całą masę kreatywnie przełożonych żartów. Zamiast przekładać je 1:1 postawił na bardzo fajne nawiązania, które nie tylko pasują do kontekstu, ale też naprawdę bawią. Absolutnie zauroczyło mnie też przełożenie kryptońskiego imienia ojca Krypto. Dog-El (bo wiecie, Dom El, Kal-El – Superman) w polskiej wersji to genialne Kund-El. Polskie imię bije na głowę oryginał. No nie dało się lepiej.

DODATKI SPECJALNE

DC Liga Super-Pets to również szereg materiałów dodatkowych odpowiednich zarówno dla dzieciaków, jak i dorosłych. Obok ponad 20 minut Scen usuniętych znalazło się mnóstwo naprawdę ciekawych materiałów.

Jak narysować Krypto.

Identyczny dodatek pojawił się również na płycie z Sing 2. I jest to świetna zabawa dla każdego, kto chciałby spróbować swoich sił w rysunku. Jest to kapitalny tutorial pokazujący jak pracują najlepsi rysownicy. I kto wie, może kilku widzów złapie bakcyla i za kilka lat będziemy oglądać jego rysunki w filmach.

Supergłosy zza kulis.

DC Liga Super-Pets. To animacja, której swoich głosów użyczyli największy gwiazdorzy Hollywood. Krypto to Dwayne Johnson, As to Kevin Hart, Batman to Keanu Reeves, Superman to John Krasinski, a do tego Kate McKinnon, Ben Shwartz, Natasha Lyonne, Digo Luna, Kevin Conroy, Lena Headey, Thomas Middleditch i naprawdę wiele innych filmowych i serialowych aktorek i aktorów. Johnson i Hart prywatnie są wielkimi przyjaciółmi, więc angaż obu do ról Krypto i Asa sprawił, że chemia między tymi bohaterami była rzeczą naturalną. A to tylko dwójka z kapitalnej obsady, o której traktuje ten 15 minutowy dodatek.

Animacja Super-Pets.

Dowiadujemy się, że preprodukcja rozpoczęła się już w 2018 roku, kiedy to planowano historię. Potem przeskakujemy do procesu tworzenia postaci i storyboardów. Twórcy zdradzają też jakie pomysły nie dostały się do filmu i z czego z przyczyn technicznych trzeba było zrezygnować.

Świat Super-Pets.

Ten i poprzedni dodatek można podciągnąć pod making-off. O ile poprzedni materiał skupiał się na fabule i postaciach, tak ten opowiada o świecie. Twórcy przybliżają nam Metropolis, Gmach Sprawiedliwości czy Krypton.

Znajdź ukryte niespodzianki.

Gratka dla takiego komiksowego świra jak ja. W materiale widzimy Easter Eggi, które twórcy przygotowali dla prawdziwych fanów. Mamy nawiązania do klasycznych filmów z Supermanem, farmę w Smallville, miasto Kandor w butelce i dziesiątki odniesień do całej historii DC.

DC Liga Super-Pets – podsumowanie

Fenomenalny Batman, niezły Black Adam i teraz znakomite DC Liga Super-Pets. Jasne, film nie ma nic wspólnego z kinowym uniwersum, ale to znakomity sposób na przybliżenie dzieciakom tych postaci. Animacja jest przezabawna i można oglądać ją wielokrotnie. Bardzo mocno polecam!

Egzemplarz do recenzji dostarczył Galapagos

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358
Poprzedni artykułOPOWIEŚĆ PODRĘCZNEJ | Sezon 5 | Recenzja serialu
Następny artykułBESTIA na Blu-Ray i DVD 24 listopada
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.