Home KOMIKSY FANTASTYCZNA CZWÓRKA TOM 2 | Jonathan Hickman | Recenzja komiksu Marvel Classic

FANTASTYCZNA CZWÓRKA TOM 2 | Jonathan Hickman | Recenzja komiksu Marvel Classic

Fantastic Four by Jonathan Hickman vol. 2

Jestem wielkim fanem klasycznych historii zarówno DC jak i Marvela. Zbieram Batman Knightfall, Punishera, Daredevila i jeszcze kilka innych serii. W Święta nadrobiłem tytuł, który pojawił się na rynku na początku miesiąca i opowiada o przygodach Pierwszego Rodziny Marvela. Recenzja komiksu Fantastyczna Czwórka Tom 2.

W skład albumu wchodzą zeszyty serii Fantastic Four #579-588 oraz FF #1-5. Scenariusz napisał Jonathan Hickman, a rysunki stworzyli Neil Edwards, Steve Epting i Barry Kitson. Zeszyty ukazały się na rynku amerykańskim w 2010 i 2011 roku.

Ręce pełne roboty

Fantastyczna Czwórka Jonathana Hickmana

1. Fantastyczna Czwórka Tom 1
2. Fantastyczna Czwórka Tom 2
3. Fantastyczna Czwórka Tom 3 (2023)

Reed Richards aka Mr. Fantastic zebrał grupę dziecięcych geniuszy, przed którymi postawił jasny cel – mają pomóc mu „rozwiązać wszystko”. Genialne dzieciaki momentalnie wpadają na tymczasowe rozwiązanie problemu Bena. Reed od lat próbował przywrócić przyjacielowi ludzką formę, ale okazuje się, że nie da się tego zrobić permanentnie. Dzieciaki opracowały serum, które pozwoli mu deaktywować kamienną formę na około 7 dni w ciągu roku. Mało, a jednocześnie tak dużo. Tymczasem Susan pełni rolę mediatora w sporze mieszkańców Starej Atlantydy z Królestwem Namora. Do tego Ziemi grozi II Fala Anihilacji, Rada Reedów panoszy się w naszej rzeczywistości, a Galalctus żąda od Richardsa wyjaśnienia zagadki… swojej śmierci.

Fantastyczne historie

Jak widzicie wyżej wątkami jakie znajdziemy w albumie Fantastyczna Czwórka Tom 2 można by obdzielić kilka różnych komiksów. I tak też na początku to wygląda. Pierwszy tom wydano dość dawno, więc kilku spraw nie pamiętałem, ale z wraz z kolejnymi stronami wszystko się klaruje. Hickmanowi udało się stworzyć szalenie emocjonujące rozdziały, w których naprawdę czuć stawkę, o jaką toczy się gra. Jasne, czasem wpadamy na mielizny w stylu mówiącego o własnych czynach w trzeciej osobie Victora von Dooma, ale to naprawdę szczegóły nie wpływające na odczucia z lektury.

Całość jest po prostu bardzo dynamiczna i mocne momenty z nawiązką wynagradzają te kilka słabszych. Nawet jednozeszytowe historie w postaci wypadu do sklepu z zabawkami czy szalona noc Bena w ludzkiej postaci potrafią bawić i wrzucić jakiegoś niewinnego, ale intrygującego twista. Oczywiście największe wrażenie robi rozgrywka na najwyższym poziomie, jej rozmach i pomysły, które serwuje Hickman. Jestem bardzo usatysfakcjonowany.

Fantastyczna Czwórka Tom 2 – podsumowanie

Trudno nie zachwycać się nad runem Jonathana Hickmana. Fantastyczna Czwórka Tom 2 potwierdza, że scenarzysta miał masę rewelacyjnych pomysłów, które jakimś cudem potrafił upchnąć w każdym zeszycie. Cieszy niezmiernie, że Egmont zdecydował się na wydanie tego komiksu i ze zniecierpliwieniem czekam na ciąg dalszy.

Komiks pochodzi z prywatnej kolekcji

FANTASTYCZNA CZWÓRKA TOM 2
Fantastyczna Czwórka Tom 2

Book Title: Fantastyczna Czwórka Tom 2

Book Description: Drugi tom przygód najsławniejszej rodziny Marvela – Fantastycznej Czwórki! Najsławniejsza rodzina Marvela ma pełne ręce roboty. Niewidzialna Kobieta mediuje między królem Atlantydy a starymi plemionami morza, Mister Fantastic zaś zwołuje grupę młodych geniuszy, którzy mają mu pomóc „rozwiązać wszystko”. Co gorsza, naszej planecie znowu zagrażają Galactus i nowa Fala Anihilacji, a samą Fantastyczną Czwórkę wkrótce spotka wielka tragedia. Z popiołów po katastrofie narodzi się jednak coś nowego… coś, co może na zawsze odmienić przyszłość.

Book Author: Jonathan Hickman

Book Format: Hardcover

Publisher - Orgnization: Egmont

Publisher Logo:

Date published: 7 December 2022

  • FABUŁA - 100%
    100%
  • RYSUNKI - 92%
    92%
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - 91%
    91%

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Exit mobile version